Život, aneb otazníky evoluce

23. července 2009 v 2:10 | Marpefi |  Víra
Na jednom webu jsem našel moc zajímavé materiály, které naznačují logické nesrovnalosti v klasické evoluční teorii. Na tuto problematiku jsem viděl již nějaký ten dokument, četl nějaký ten názor...mnoho odpůrců stojí z velké části na fosíliích, které nikde nezobrazují onen vývoj, který tato evoluce předpokládá...nicméně si udělejte obrázek sami.

(mimo tyto obecnější otázky vřele doporučuji knihu Evoluce-podvod století, kde je de facto vědeckými argumenty a zjištěními sestřelena...více ZDE)


Zde jsou tyto základní otázky:

* Proč lidé věří evoluční teorii přes všechny otázky a věci, které nedokáže vysvětlit?

* Jak v lidech vzniklo svědomí, láska, přátelství, spravedlnost, schopnost rozlišit dobro a zlo, smysl pro krásu, smysl pro humor?

* Proč se nepodařilo dokázat, že vlastnosti získané během života se přenáší na potomstvo?

* Jak se mohla i ta nejmenší živá buňka postupně vyvíjet, když její části tvoří dokonalý systém funkcí, které jsou na sobě naprosto závislé?

* Jak mohly postupně vzniknout složité ekosystémy, když víme, že mnohdy vyhynutí jediné rostliny či organismu způsobí jeho zánik?

* Proč se přes veškeré úsilí vědců nepodařilo sloučením neživých molekul vytvořit živou buňku?

* Jak to, že atmosféra má přesně takové složení, že v ní můžeme žít, když pro vznik života podle evoluční teorie muselo být úplně odlišné?

* Je to náhoda, že je Slunce umístěné právě do míst, odkud oživuje Zemi?

* Jak to, že se organismy, které nemohly žít v kyslíkovém prostředí, změnily na organismy, které jsou na kyslíku závislé?

* Jak se mohly organické molekuly spojit právě v tom správném speciálním pořadí, které je nutné pro živou buňku?

* Proč se člověk složením chemických látek v těle více podobá prasatům než opům?

* Jak to, že všechno živé funguje na stejném principu?

* Jak je možné, že vznik kódu DNA neměl inteligentního původce?

* Jak to, že změny v organismech, kterým se přizpůsobují vnějším podmínkám, nepřesahují rámec biologického druhu?

* Proč má každý druh své specifické geny?

* Proč mají šlechtěná a mezidruhově křížená zvířata a rostliny velké problémy s rozmnožováním?

* Jak to, že existují zkameněliny pocházející z nejstarších vrstev, které jsou shodné s živočichy, které žijí v současnosti?

* Jak to, že geny opů potřebují 10x delší dobu než evolucionisté odhadují na stáří země, aby se pomocí mutací změnily na geny lidské?

* Proč se mezi miliardami fosilií nenašel žádný organismus, který by dokazoval postupný přechod od primitivnějšího organismu k dokonalejšímu?

* Jak to, že každý, i ten nejmenší zkamenělý organismus, je stejně dokonalý, složitý a jedinečný jako organismy, které žijí dnes?

* Co se zkamenělými lidskými stopami, které jsou vytlačeny v hornině vedle stop dinosaurů?

* Jak to, že se našly sošky opracované lidskýma rukama, představující dinosaury, tyranosaury, trachodony a pleisiosaury?

* Kde se v seskupení neživých molekul vzala informace a kód?

* Jak to, že člověk myslí, cítí a to vše dokáže abstraktně vyjádřit?

* Jak to, že se najednou objevily např. pohlavní orgány tak rozdílné a komplexní, navzájem sobě dokonale přizpůsobené?

* Jak to, že příslušníci kamenných kultur, které existují i dnes, jsou stejně inteligentní jako civilizovaní, vzdělaní lidé?

* Vznik života je závislý na informaci. VĚDA tvrdí: neexistuje informace bez kódu, bez odesílatele, bez duchovního zdroje, neexistuje informace vzniklá náhodou. Evoluční teorie však na většinu otázek odpovídá - NÁHODOU. Není těch náhod nějak moc najednou?

* Jak to, že se náhodě podařilo to, co se nepodařilo dlouhodobé usilovné práci mnoha týmů vědců - nejinteligentnějších lidí dvacátého století?

* A znovu jsme na začátku. Proč lidé věří evoluční teorii přes všechny otázky a věci, které nedokáže vysvětlit? Napadá mne jedna odpovědˇ. Je to pohodlnější nepřemýšlet. Lidé se totiž bojí věřit Bohu. Nemají odvahu být poctiví. Změnilo by to jejich život.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 tlapka tlapka | E-mail | 23. července 2009 v 16:22 | Reagovat

Modernní evolucionisté pracují počítačovými metodami a je zajímavé si přečíst "Richard Dawkins: Slepý hodinář" a bylo to pro mě dost složité ale jaksi jsem vyrozuměla, že původní je vznik hmoty "která chce a je schopna stále donekonečna samu sebe kopírovat" pak by se to dalo matematicky přiblížit.

2 Shadowman Shadowman | Web | 23. července 2009 v 21:38 | Reagovat

ale napr. i katolicka cirkev oficialne uznava biologickou mikroevoluci (vyvoj v ramci druhu); ale uz ne makroevoluci (vznik novych druhu).

na tom, ze evolucni teorie muze mit sve sporne body, neni nic divneho. jako kazda jina vedecka teorie se vyviji, a dokonce muze byt zpochybnena (jako ostatne napriklad zde). :-)

3 werterber werterber | 24. července 2009 v 1:03 | Reagovat

Evoluce je vývoj. Jestliže se vyvíjí teorie evoluce, pak je sama teorie součástí evoluce.  :D

4 marpefi marpefi | 24. července 2009 v 12:51 | Reagovat

Hm...k zamyšlení zajímavé :-D, nicméně např. absence fosilií v "mezidobí" - vývoji je dle mého názoru docela silný důkaz, který pujde jen těžko vyvrátit...ono si musíme taky uvědomit, že evoluční teorie je pouhá "teorie", která je uznávaná, ale slovo teorie je de facto pouhá domněnka 8-)

5 Shadowman Shadowman | Web | 24. července 2009 v 17:05 | Reagovat

tak fosilie se spatne hledaji... :-)

jiste, cela veda je zalozena na hypotezach/teoriich, ktere se ovsem nasledne pomoci zkusenosti, pozorovani a experimentu overuji. muze se to zdat sklicujici, ale veda si nenarokuje mandat na "Pravdu" nebo absolutni poznani. spis se snazi co nejlepe popsat skutecnost.

6 marpefi marpefi | 24. července 2009 v 17:29 | Reagovat

[5]: jasné...o vědě něco vím:)..jen jsem chtěl naznačit, že tohle bude pro vědu dost oříšek prokázat...a ohledně toho, že se špatně hledají...určitě Vám něco říká pojem statistická pravděpodobnost...kolik bylo nalezeno fosilií? A kolik z toho bylo těch "mezičlánků"? ...

8 Marpefi Marpefi | 26. července 2009 v 14:00 | Reagovat

shadowman: Díky, hledal jsem podobné články, ale moc jich asi není (nebo neumím hledat:)

Nicméně sama evoluční teorie nepopírá vyšší možnosti...sám stojím za tím, že "něco" dalo impulz k vývoji...ikdyž je pravda, že jsem o klasické Darw. teorii začal chvíli pochybovat..

9 En En | E-mail | Web | 26. července 2009 v 19:24 | Reagovat

Zajímavý obsah odkazu, prostuduji, možná budu moudřejší.

11 Shadowman Shadowman | Web | 27. července 2009 v 21:30 | Reagovat

Jinak by se Ti mohla libit Zamrzla evoluce od Jaroslava Flegra:

http://www.natur.cuni.cz/~flegr/frozen/index.php

12 marpefi marpefi | 29. července 2009 v 9:02 | Reagovat

[11]: díky

13 Kyrian Kyrian | 6. září 2009 v 14:40 | Reagovat
14 Patrik Patrik | 17. října 2009 v 14:00 | Reagovat

Super otázky.

Ak môžem dovolil by som svoj stručný pohľad na poslednú, prečo dnes ľudia veria v evolúciu. (Sčasti súhlasím aj s uvedenou odpoveďou.)
Stručný preto, lebo v plnej miere by zabral veľa stránok. Snáď to bude pochopiteľné aj takto:

1. Ľudia sú lenivý si veci overovať. Je jednoduchšie prijať názor väčšiny, lebo je to bez námahy.
2. Za tých mnoho tisícročí sme, prepáčte za výraz, "už tak zdegenerovaní" že pod vplyvom doby v  ktorej žijeme sa niet ani čomu čudovať, že ľudia už neveria v stvorenie ale v evolúciu.

Tu je vysvetlenie "zdegenerovaní". :
na začiatku stvoril Boh človeka na svoj obraz so 100% schopnosťami - aj v intelektuálnej oblasti. Adam vedel v jeden deň pomenovať všetky stvorené druhy živočíchov a ak k tým dnešným pripočítate vyhynuté, zistite úctyhodné číslo. (ja som to radšej nepočítal.)
Keď si začal robiť človek čo sa mu páči, začal zabúdať, strácať schopnosti, ktoré mal a zomiera.
Dnes vieme využiť maximálne 10% mozgovej kapacity aj to len podaktorí...(géniovia)
Mnohí si myslia pod dojmom pokroku , že ľudstvo sa zdokonaľuje, opak je však pravda, to čo sa zdokonaľuje je len technika vďaka, ktorej už dnes predavačka v obchode na spočítanie dvoch rožkov potrebuje kalkulačku.
Kým človek  resp. ľudstvo poslúchalo Božie rady aspom čiastočne alebo aspom sporadicky, v mysli človeka bol Boh stále tým, ktorý stvoril tento svet. Až do 18 teho storočia, bol tento fakt v povedomí vačšej časti ľudstva. Počas tejto dlhej doby ľudia postupne menej a menej "brali Božie rady" do svojho praktického života a tak na neho po tie dlhé tisícročia zabúdali.
Príklad: ešte pred 100 rokmi bolo náboženstvo a viera v Boha samozrejmou súčasťou školského systému, súdneho a pod. v USA. Je to krajina, ktorá má nápis aj na bankovke. Prešlo 150 rokov
a ako to vyzerá dnes, každý vie...

Jednou z podstatných "pripomienok" o tom, že tento svet stvoril Boh bolo jedno z Božích prikázaní desatora - v plnom znení, sa hovorí, že človek má "pamätať... ...lebo v šietich dňoch učinil Boh nebo a zem ..."
Za posledných 2000 rokov ľudia prestali čítať a počúvať Božie slovo, niektorí pre "ľahšie zapamätanie" desatora skrátili jeho plné znenie a tak už krátko po Kristovi sa okrem iného aj táto informácia postupne vytráca z povedomia ľudstva.
(Na webových stránkach je množstvo takýchto "skrátených" verzií desatora aj s ich výkladom.)
A do toho prichádza pán Darvin, ktorý mimochodom ako dieťa ešte stále chodí do kostola. Jeho teória však bola dostatočným impulzom pre vtedajšiu spoločnosť, ktorá potrebovala "niečo nové, čo tu ešte nebolo". A tak sa semienko v dobre pripravenej pôde ujalo.
Neujalo sa a ani sa nikdy neujme tam, kde ľudia nie sú lenivý overiť si veci, kde ľudia chcú poznať pravdu a je pre nich dôležitejšia ako  pohodlie ísť s davom ...

Viem, že toto je veľmi oklieštený "výklad" môjho pohľadu na vec, ale pre kontinuitu som volil takto slová...

PS. Pán Darvin za svojho života konštatoval, že ak sa nenájdu za jeho života dôkazy pre jeho teóriu, upustí od nej. Evolucionisti o tom, že to na smrteľnej posteli aj urobil však radšej pomlčia.

15 Marpefi Marpefi | 17. října 2009 v 22:08 | Reagovat

[14]: i tady vesměs souhlasím...nicméně sám v určitou část evoluce věřím...ne..není to paradox...i vesmír, planety atd. Bůh musel stvořit během x miliard let (7 dní nemuselo být 24 hodinových...to vlastně říká sama církev....a onen v jiném komentáři zmiňovaný profesor teoretické jaderné fyziky toto sám vysvětloval relativitou času...ale to jen bokem)...tudíž mikroevoluce jakožto určité přizpůsobování atd. zcela jistě existuje....s makroevolucí - opice...to už bude asi horší...

16 Patrik Patrik | 18. října 2009 v 18:40 | Reagovat

Poznám tieto teórie o tom, že sedem stvoriteľských dní bolo mnoho - možno tisíce rokov. Ale ja som prišiel k inému poznaniu. Nespolieham sa na to čo hovorí cirkev, ona nie je Boh a i keď sú určité výroky o neomylnosti cirkvi fakty a história hovoria o opaku.
Pre mňa je Biblia autoritou číslo jedna, pretože je od samotného Boha.

Pár faktov v otázkach:
Ak je Boh Bohom s vlastnosťami, ktoré o ňom vieme napr. je večný, vševedúci schopný stvoriť svety, planéty, galaxie, prírodu, zvieratá, ľudí, atď. nie je to dosť veľké množstvo argumentov na to aby to zvládol bez pomoci evolúcie?

Ak je Boh Bohom, ktorý pozná budúcnosť a stvoril svet, prečo by mal na to potrebovať viac ako tých šesť dní?
Sú takí, ktorí tvrdia že text o stvorení je akousi alegóriou, lebo majú problém uveriť, že by to Boh mohol naozaj stvoriť za šesť dní.
Keď sa ale poctivejšie pozrieme do textu, ktorý nám On sám nechal napísať, aby aj generácie o mnohé tisícročia neskôr mohli poznať pravdu, zistíme zaujímavé skutočnosti!
Jedna z nich :
Stvorenie je opísané postupne deň po dni. Niektorí tvrdia že jeden deň trval napr. 1000 rokov.  V tretí deň stvoril Boh prírodu - teda rastlinstvo. Ako vieme tie potrebujú k životu okrem iného svetlo zo slnka pre fotosyntézu. A tu je problém. Pretože slnko bolo stvorené až na druhý deň. Rastliny dokážu prežiť jednu noc bez slnka, ale ak by tá jedna noc trvala len sto rokov, všetko rastlinstvo by uhynulo!  

:-)

17 Marpefi Marpefi | 18. října 2009 v 20:16 | Reagovat

[16]: Máš zajímavé myšlenky...nicméně samotná církev operuje s touto myšlenkou relativity...a ač je církev omylná (souhlasí), tak přecejen zastává názor Boha apod...aspoň tak ji chápu já...nicméně neříkám, že nemáš pravdu

18 Patrik Patrik | 18. října 2009 v 22:44 | Reagovat

Poznatky o tejto problematike nemám z vlastnej hlavy...
Sú to názory múdrych ľudí z rôznych vedných odborov, ktoré som študoval počas asi 15 rokov v zornom uhle Biblie, pretože som si overoval, či to čo je v Biblii napísané je naozaj pravda. Častokrát som zabudol "zavrieť" ústa v údive na "neuveriteľnými" skutočnosťami.
Dnes už je dosť aj dokumentárnych filmov, ktoré podávajú dôkazy o podvodoch pomocou ktorých si niektorí vyrábali dôkazy pre podporu evolúcie...

19 Marpefi Marpefi | 19. října 2009 v 11:01 | Reagovat

[18]: souhlas...včera jsem četl "Evoluce-podvod století" a to potvrzuje Tvá slova.)

20 Dotaz Dotaz | E-mail | 26. října 2009 v 21:52 | Reagovat

[16]: Patriku, trochu mě to s těmi dny připomíná, že jediný platný křest je ponořením se do vod Jordánu. Jenže je v tom také problém, protože do jedné řeky prý dvakrát nevstoupíš, tak co teď budeme dělat?
V mnohém jsme dospěli k velmi podobným názorům. Já ale osobně nevím jak je to s tou délkou biblických dnů, ale pokud má platit tvoje verze, musel stát při tvoření Bůh na naši planetě, protože tady je den zaručeně tak dlouhý, jak dlouho trvá Zemi obrátka kolem své osy. Nenecháme raději Boha aby stvořil vesmír a vše ostatní odkud bude chtít sám? Pro tu fotosyntézu se můžeme, třeba spolu, najít nějaké jiné teoretické řešení. Třeba v evoluci, která by měla časový horizont, nebo jinak. ;-)

21 Alessio Alessio | 1. listopadu 2009 v 18:10 | Reagovat

"Proč lidé věří evoluční teorii přes všechny otázky a věci, které nedokáže vysvětlit?" Protože jim připadá odpověď  "Bůh to tak chtěl" trošku nedostatečná :-) A krom jiného, volba otázek má hodně daleko k nestrannosti. To hodně vypovídá o účelu článku :-)

22 Marpefi Marpefi | 1. listopadu 2009 v 20:21 | Reagovat

[21]: ano, máš pravdu, má jediný účel...ukázat druhou stranu mince!!! Ono si totiž mnoho lidí naivně myslí, že je jen jedna strana mince, kterou zmiňuješ, ale ta druhá je smetena a zesměšněna...ukazuji, že tomu tak není...

A máš pravdu i v tom, že jsou 2 možnosti...ateisté "musí" evoluci věřit přes veškeré nedostatky už jen proto, že tu druhou možnost přijmout prostě nemohou... ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama