SMYSL ŽIVOTA = VZTAH S BOHEM!

16. května 2010 v 14:30 | Marpefi |  Smysl života

V tomto článku pomineme sáhodlouhé argumentování a předkládání "důkazů" a indicií pro existenci "někoho" kdo nás všechy přesahuje...kdo chce věřit, může se o Jeho existenci přesvědčit "na vlastní kůži" (tím nemusí celý život slepě věřit - protože On se dává těm, kteří Jej hledají, dříve či později poznat!)

Vztah s živým Bohem?


Lidé mají často vůči věřícím (křesťanství) všelijaké předpojaté názory. Buď jsme pro ně pánbíčkáři, modláři nebo fanatici. Takto to ale není, jelikož nevěříme v nějakou bytost, která neexistuje, neočekáváme stále demonstrativní projevy její existence a nešíříme její učení násilím (podotýkám, že křižácké výpravy, inkvizice apod. nemá s pravým křesťanstvím NIC společného, ač o tom mnoho lidí nemá ani ponětí). Málokdo totiž ví, že jsme jen obyčejní lidé, kteří poznali a znají osobně Boha a snaží se řídit Jeho zákonem, žijí svobodně a mají jistotu v Bohu a Jeho zaslíbeních.

Jak ale poznat Boha osobně?

Pokud chceme Boha znát, musíme v Něj věřit. Bůh není bytost, se kterou "je velmi obtížné se spojit a musíte vyvinout velmi veliké úsilí k navázání kontaktu". Bůh je totiž náš Otec a Přítel a je všude kolem nás. I když jsme se od něj hříchem (hřích=vzpoura proti Bohu) oddělili, stále nás vidí a vnímá, respektive očekává, kdy se rozhodneme být s Ním. Mnozí lidé se domnívají, že Bůh je "energie", "něco nad námi", "nekonečno" apod., ale není to pravda. Bůh je konkrétní osoba, která cítí, myslí, a proto je možné s Ním mít osobní vztah (Umíte si představit osobní vztah s "energií"? Může se "nekonečno" zajímat o váš život?) Není tedy nic jednoduššího, než mu říci, co máme na srdci. Lidé, kteří zjistí, že v Bohu je Pravda, většinou touží, aby jim byly odpuštěny hříchy, chtějí poznávat dále Boha, vnímat Jeho přítomnost, učit se od Něj a přijímat od Něj dary. Někdo chce úplně změnit svůj život, někdo se chce uzdravit. Tím prvním a nejdůležitějším darem je spasení skrze víru v Ježíše Krista. Proto je nutné Ježíši vydat svůj život a přijmout Ho jako svého Pána a Spasitele a vše mu říci (vydání života neznamená otročit - jde o "předání" otěží - On umí vše řídit lépe).

Jak se mi dá Bůh poznat?

Lidé zpočátku očekávají obrovský zázrak, zjevení bílé záře, dobrého snu nebo okamžité zlepšení života (menší "zázrak" jsem zažil osobně - viz. článek MŮJ SMYSL ŽIVOTA). Zpravidla to ale tak nebývá. Většinou se všechno nezmění hned a Bůh v našem životě pracuje postupně a také s každým člověkem jedná velmi individuálně, protože ví, že každý z nás je jiný a co je pro nás nejlepší. (Zkusme se zase zamyslet - může snad "energie" jednat s někým individuálně? Mohlo by "nekonečno" brát ohled na konkrétní potřeby každého člověka?) Zkouší a upevňuje se tak také naše víra. Bůh s námi chce komunikovat a učit nás - činí tak skrze čtení Bible (která je Jeho slovem), sny, modlitbu, Jeho myšlenky nám mohou přímo problesknout do mysli. Opět je to velice individuální a obtížně popsatelné, ale znatelné.

Jak se tedy správně modlit?

Modlitba je slovo, které v mnoha lidech vyvolává nepříjemné asociace, protože si pod ním často představí monotónní odříkávání naučených textů, kterým pomalu ani nerozumíme nebo klekání si k soše nebo z povinnosti večer před spaním u postele, křižování se apod. - ale tak to není. Modlitba je rozhovor s Bohem jako s přítelem a tátou, který je vždy vedle nás. Ať je to na ulici, v autobuse, doma, ve škole, vždy je s námi a vždy si s ním můžete povídat, v duchu nebo nahlas. Modlitba nás může také fyzicky unavit nebo naopak uvést do radostné euforie, když chválíme Boha.

Vyznávejte si navzájem své hříchy a modlete se jedni za druhé, abyste byli uzdraveni. Vroucí modlitba spravedlivého dokáže mnoho. (Jakub 5,16)

Povídat si s Bohem můžete kdykoliv a za jakýmkoliv účelem a můžete si být jisti, že vždy vás slyší a bere vážně. Dávejte si tedy pozor na proklínání se a sliby, např. "Otče, už nikdy v životě nebudu hřešit!". Takový slib poté musíme dodržet, jinak za něj budeme také souzeni. Bůh bere naše modlitby na vědomí, ale nemusí na ně reagovat tak, že všechna naše přání vyplní. Důvod je prostý. Lidé mají velmi omezené poznání, nevidí, kam bude dál jejich život směřovat a co je potká. Bůh však má pro nás plán a můžeme si být jisti, že nic nenechá jen tak být. Jeho plán je dokonalý a Bůh touží po tom, abychom žili naplněný život. Pomoc tedy může přijít i úplně jinak a v jiný (správný) čas, než jsme očekávali. Proto buďme při modlitbách trpěliví a důvěřujme Bohu, že On chce pro nás to nejlepší.

Kdo se o obrácení a přijetí Ježíše Krista chce dozvědět více, může např. ZDE či jinde na webu. Více informací o tom, co je křesťanství, naleznete na sesterských stránkách.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Martin Beneš Martin Beneš | E-mail | 3. července 2010 v 15:59 | Reagovat

Ahoj,je mi 33let a jsem 13.let, po hodně těžkém prac. úrazu upoután na invalidní vozík dolní končetiny jsou mrtvé a mám amputovanou levou ruku v nadloktí viz. http://profil.lide.cz/Mr.Benito
protože , když jsem byl mrtvý, nebo spíše mimo tělo, což bylo ještě 2x vinou lékařů. Naučil sem se vnímat tělo, jako karoserii u vozu a když mám velké bolesti, prostě vystoupím a je klid ;-)
Bohužel se mi poslední dobou dějí divné věci které si nedokážu vysvětlit. Co s tím ?
Martin

2 Martin Beneš Martin Beneš | E-mail | 3. července 2010 v 16:06 | Reagovat

Snažím se žít jak jen to jde, ale je to strašně těžké a vysilující... Odkaz na můj profil kde mám své fota http://profil.lide.cz/Mr.Benito/profil/

3 Marpefi Marpefi | 8. července 2010 v 15:17 | Reagovat

[1]: Ahoj Martine, zdravím Tě,

je mi líto toho, co se Ti v životě přihodilo, nebudu psát, že vím, jak se cítíš, protože to nevím...a jen těžko si dokáži představit. V podstatě ale asi tuším, jaké problémy Tě provázejí...přesto se Tě nejprve zeptám, jaké problémy to jsou? Resp. co se Ti děje (konkrétně). Bude asi lepší, když mi napíšeš na mail a budeme to řešit soukromě smyslzivota(zavinac)email.cz

Měj se hezky.

S pozdravem

Petr

4 MILUJE... MILUJE... | 11. února 2011 v 14:45 | Reagovat

nádhernej blog... krasnej... užasnej :* :* :*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama