Hledáš smysl života? ROZHODNI SE TEDY!...

1. září 2010 v 21:10 | Marpefi |  Smysl života
Vážený čtenáři,

pravděpodobně jsi zde proto, že hledáš smysl života. Možná Tvé hledání pramení z obecného zájmu, problémů v osobním životě, či upřímné touhy dovědět se pravdu. Někdo Ti jistě řekl: "užívej si!", jiný: "založ kariéru, založ rodinu a něco po sobě zanechej", další řekne" "žádný smysl není, jen slaboši jej hledají...".

Také jsi jistě narazil/a na hromadu protichůdných informací, které si navzájem konkurují a snaží se všem vnutit tu svoji "pravdu" - až je z toho člověk zoufalý a řekne si: "nemá to cenu, pravdu se stejně nedozvím".

Vážně si myslíš, že tomu tak je? Samo Tvé já, Tvé podvědomí křičí a ukazuje, že tomu tak není - a Ty to víš!...Každý máme v sobě "nějakou" vnitřní touhu, která nás vede a nutí hledat - nedá nám spát...a když tuto touhu umlčíme a zdánlivě naplníme nějakou dočasnou náhražkou (kariéra, nový koníček, nová žena/muž, atd.), pak se znovu potvůrka vynoří a zůstaneme v bludném kruhu, nenaplněni, nemám pravdu?

Jak je to možné? CO to uvnitř nás tak křičí a nutí nás se nad tím zamýšlet a hledat smysl života? Jistě... člověk, který sám sebe klame a tvrdí, že vše je jen náhoda, ten se bude ohánět přirozeným strachem a sobeckou touhou po nesmrtelnosti ...Ale co když to tak není?

Lidé věří pouze tomu čemu sami věřit chtějí - to platí jak o lidech věřících, tak nevěřících...ale co objektivní skutečnost? Ta je přece naprosto nezávislá na tom, co si myslíme...buďto "něco" je, nebo není...a naše víra to nezmění.

Co když ten vnitřní hlas a to zvláštní "hlodání" je skutečný hlas, který nás k "někomu" volá? Může se člověk osobně přesvědčit, jestli ta "pravda" je opravdu objektivní a skutečnou pravdou? Bez toho, aby musel slepě věřit a přijmout nějaké učení? Může si ono "nepodložené" tvrzení, kterým se ti pánbíčkáři pořád ohánějí, ošahat?

Má odpověď zní ANO. A zároveň je to velmi důležitá otázka (proč - ZDE).

Můžu zde předkládat hromadu argumentů, hromadu indicií a faktů (např. zde 1, 2, 3, 4, 5)...ta však jdou všechna napadnout a ignorovat, jak to mnozí dělají.

Proto Tě, milý čtenáři, vyzývám - JDI A PŘESVĚDČ SE SÁM! Hledáš naplnění? Hledáš štěstí?....najdeš Jej ve vztahu s Bohem....

Nevěříš? Jdi za Ježíšem Kristem. O Něm bylo řečeno: "Neboť Bůh tak miloval svět, že dal svého jediného Syna, aby žádný, kdo v něho věří, nezahynul, ale měl život věčný"....On za Tebe zemřel a pak vstal z mrtvých! Ať se snažíš být sebelepší, stále si tvoříš také pomyslnou hromádku špatných věcí (hříchů) - Samotný Bůh Ti nabízí, že ji smaže...

Bůh je úplně jiná "liga" - On je naprosto SVATÝ (tj. čistý)...nemůžeme k němu, protože nám v tom překáží naše hříchy, ale Ježíš se obětoval a Jeho oběť má moc smazat všechny provinění - jen ber, nebo nech být...

Je to tak jednoduché, ale zároveň tak složité....Lituješ svých hříchů? CHceš se změnit? Přijmi tu nabídku, vydej se s dětskou upřímností Ježíši a On obnoví Tvůj ztracený vztah s Tím, kdo Tě stvořil - s Bohem. Pak Ti taky dá nadpřirozeně poznat, že nejsi úplně mimo a že Tvá víra není slepá (zkušenost milionů znovuzrozených křesťanů).

Jdi a zkus to - nemáš co ztratit! Zato máš co získat...Zkusíš-li to a nebude-li to "fungovat", pak přijď a hlásej, že žiji v bludu - sám jsem zažil moc a ujištění od samotného Boha (viz ZDE).

Rozhodneš-li se, jdi do svého nitra a popros Boha, aby Ti dal poznat pravdu...vyznej Mu, že to chceš zkusit a popros Jej, ať se Ti dá poznat...bližší info o biblickém způsobu přijetí odpuštění je ZDE).

PS.
Pravé křesťanství je o vztahu s Ježíšem Kristem - pravý křesťan je ten, kdo přijme Ježíše Krista do svého života a drží se Jeho učení z Bible - napříč celým světem, příslušnost k formální církvi z člověka křesťana nedělá, ač se takto mnozí nazývají. Proto v pravém slova smyslu existuje pouze jediná pravá církev - a to církev Kristova, kterou nenajdete nikde zaregistrovanou:), sestává z upřímných věřících, kteří přijímají Krista napříč spektrem různých křesťanských církví - proto bacha na sekty, které tvrdí, že jenom ony jsou ty správné a pravé.


maranâ' thâ'


Klíčová slova: smysl života, život nemá smysl, jaký má smysl život? zmysel života, život
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lulush Lulush | Web | 25. ledna 2011 v 20:49 | Reagovat

a co ateisti? co ak chce niektory z nich najst zmysel zivota, alebo celkovo zmysel existencie, ked neveri v "Boha"?

2 Marpefi Marpefi | E-mail | Web | 25. ledna 2011 v 21:05 | Reagovat

[1]: Zdravím Tě,

no právě o tom to je...když někdo najde smysl života, najde často Boha...pak už ateista není...

A pokud nevěří v Boha, nemusí...samozřejmě v tom máme svobodnou volbu. Dle mého názoru má však smůlu, protože pokud nás stvořil Bůh, pak ono prázdné místo uvnitř nás může vyplnit jenom on sám...cokoliv jiného je jen dočasná náhražka.

Měj se

3 Amia Amia | Web | 27. ledna 2011 v 1:00 | Reagovat

Takže myslíš že každý člověk má v sobě prázdné místo, které touží zaplnit?
A podaří se mu to jen v případě, kdy se mu, hm, podaří najít boha, protože když ne tak je to jen náhražka?

4 Marpefi Marpefi | E-mail | Web | 27. ledna 2011 v 20:36 | Reagovat

[3]: v podstatě ano,

pokud nás totiž stvořil k tomu, abychom s Ním měli osobní vztah, pak je právě toto to, co nám chybí...v podstatě jsou důkazem tohoto tvrzení miliony lidí, kteří osobně nalezli Krista...těžko se popisuje ono naplnění a vnitřní pokoj, přeji Ti, abys to poznala také...

Marpefi

5 Amia Amia | Web | 29. ledna 2011 v 18:31 | Reagovat

Aha. Já nejsem ateistka, věřím v Bohyni, Matku přírodu, jak chceš.
Ty mi teda ale tvrdíš, že je to jen náhražka a přeješ mi, abych ,,prozřela" a přijala TVOU víru?

6 Marpefi Marpefi | E-mail | Web | 31. ledna 2011 v 18:59 | Reagovat

[5]: Ne, není to moje víra!

Věřím v Boha, který stvořil vesmír i přírodu.....víš, zkus si odpovědět, kdo stvořil tu tvoji přírodu - matku přírodu, chceš-li?

Vznikla sama? Nebo ji někdo stvořil?

Tvrdím tedy, že neuctíváš Boha, který všechno stvořil, ale uctíváš to, co stvořil...a to je jenom náhražka...

Přeji Ti tedy, abys prozřela...ale to sama od sebe nemůžeš...tak či onak, otevřít oči Ti může pouze sám Bůh...a to Ti opravdu upřímně přeju!

7 Amia Amia | Web | 31. ledna 2011 v 20:48 | Reagovat

[6]: Je to víra každého kdo v něj věří, tudíž i tvoje. :-)

Bůh stvořil vesmír kdo stvořil boha?
A ano, podle mě je to ta samá otázka ;-)

Au to bolí. A ,,ukazuje" mi to opovržení křesťanů (vím že nejsi pod církví nebo jak to říct, použito jako obecné označení) ohledně jiné víry.
Tohle vás dovedlo až ke křižáckým výpravám a dál.

Jen to ne. Děkuji za, předpokládám, upřímné přání, ale já už prozřela. Jen ne stejně jako ty.

8 Marpefi Marpefi | E-mail | Web | 1. února 2011 v 21:22 | Reagovat

[7]: Zdravím,

no...asi nemá smysl se tu hádat...jen Vám asi uniká, kdo byli křižáci a co dělali, že?

Vy vlastně odsuzujete to samé co já, ale tvrdíte, že to jsem já:-D

Co na to říct...

Asi jen krátce - Ježíš nám dal nové přikázání - milovat bližního svého, jako sám sebe...myslíte tedy, že pokud chci poslouchat Boha a Ježíše, že mám ubližovat lidi? nebo upalovat?

Pletete se...snažím se milovat i své nepřátele, jak nás Ježíš motivuje...ano, není to mnohdy jednoduché, ale křesťanství je o lásce - o ničem jiném...pokud máte jiné předsudky - není to křesťanství (ikdyž se Vám ani nedivím při pohledu na mnoho dnešních "křesťanů"....)

Říkáte, že jste prozřela...kéž byste prozřela...to byste teprve poznala o čem svět je a proč tady jste...to Vám přeju...

Marpefi

9 Amia Amia | Web | 2. února 2011 v 14:17 | Reagovat

,,Tohle vás (tzn. křesťany)dovedlo až ke křižáckým výpravám a dál". Zdálo se mi to jasné.
A mimochodem, já se nehádám, já diskutuji. Maximálně polemizuji :-D

Ježíš - beru že máme milovat bližního, ale podívej se jen na smysl té věty a pak si vzpomeň třeba na ty čarodějnické procesy. To si dost odporuje ne? Na jedné straně je řečeno miluj bližního svého a na straně druhé je vesele upalováno.
Navíc, já nikde neřekla že pokud chceš poslouchat boha máš ubližovat lidem - to jsi řekl ty.

Ovšem... Ubližuje mi když mou Bohyni označuješ za náhražku a mně uráží, když mi tím přáním ,,prozření" prakticky blahoskloně oznamuješ, že jen ještě nejsem tak daleko abych to pochopila.

Ublížit se dá i jinak než fyzicky. A když už jsme u toho.
Předsudky máš ty - já neodsuzuji jiné víry jen proto že nejsou moje, nedívám se skrz prsty na homosexuály atd.

Ps: prosím tě nevykej mi, je mi to velice nepříjemné

10 Marpefi Marpefi | E-mail | Web | 2. února 2011 v 18:33 | Reagovat

[9]: ahojko,

myslím že si neuvědomuješ, co říkáš, nebo čemu věříš...Problém však bude v neznalosti kontextu...

Já přece také razantně odmítám a odsuzuji upalování! Tenhle "vroubek" katolické církvi nikdo nevymaže...

Ale víš co? Katolická c. upalovala nespočetné tisíce protestantů (jsem protestant)...dovolím si tvrdit, že kdybych žil v historii, už bych byl také na hranici...

Už to trošku chápeš? Upalovali lidé - ne Ježíš! Lidé upalovali právě ty, kteří upozorňovali a stavěli se otevřeně proti nepravostem a zvěrstvem kat.c.! Tato církev se odklonila od Boha a navymýšlela si plno bludů (od očistce, uctívání svatých, celibátu, až po neomylnost papeže)...a právě ti, kteří říkali NE - Ježíš tohle nikdy neučil, Bible nám říká něco jiného, než učíte vy - tak právě ti byli také po tisících koseni...

Opomenu-li také to, že tohle Ježíš v Bibli předpovídal, nemůžu tedy souhlasit s Tvým postojem, protože dle mého názoru není správný a je založen na neznalosti situace...

Omlouvám se, že Tě to uráží...není mým přáním někoho urážet...pokud však uctíváš něco, co je stvořeno, pak věřím, že Ti někdo musí říct, že by ses měla zamyslet nad tím, kde se tu ta Tvá "bohyně" vzala?

Netvrdím, že jsi daleko od pochopení...dokonce bych si nedovolil ani tvrdit, že já jsem poznal Boha z vlastního úsilí nebo nějaké moudrosti...to vůbec ne! Je to milost! Bůh se mi dal poznat...bez Něj bych byl naprosto odepsaný...

Předsudky...tady nejde o předsudky...sama přiznáváš, že neodsuzuješ jiné víry...znamená to tedy, že vedle tvé bohyně přírody existují ještě úplně jiní "bohové", které uctívají jiní?

Možná si nerozumíme...já nic neodsuzuji - já tvrdím, že pokud existuje Bůh, pak je jen jeden a ostatní prostě mají náhražku...tečka.

Pokud je např. hypoteticky ideální místo na spaní objektivně existující postel, pak všichni ostatní, kteří leží na stole, skle, zemi, schodech apod...mají na své spaní prostě náhražku

Marpefi

11 Marpefi Marpefi | E-mail | Web | 2. února 2011 v 18:37 | Reagovat

Ježíš řekl:"já jsem ta cesta, Pravda a život, NIKDO nepřichází k Otci (Bohu), než skrze mne"....

nebo jinde:

Bůh neposlal svého Syna na svět, aby svět odsoudil, ale aby svět byl skrze něj spasen. Kdo v něho věří, nebude souzen, ale kdo nevěří, je už odsouzen, protože neuvěřil ve jméno jednorozeného Božího Syna. A toto je ten soud, že světlo přišlo na svět, ale lidé si více než světlo oblíbili tmu...

Ježíš je jediná možnost naší záchrany..Bůh stvořitel se tak rozhodl! Žádní bůžci, žádné sošky, žádná příroda, která je jen stvořením, tak jako my...Ale pravý Bůh...kdo nechce Boha, hledá si náhražky..

12 Amia Amia | Web | 2. února 2011 v 19:41 | Reagovat

Teď nevím na který odpovídat :D

Pravda, vlastně jsem zaměnila Ježíše a lidi jako takové co se týče upalování a tak. Odsuzovala jsem církev a o té jsme se přitom vůbec nebavili, moje chyba :-)

Přijímám tvůj domácí úkol a zamyslím se znovu a pořádně, kde se tu ,,ta má bohyně", jak ty říkáš, vzala.
Na oplátku dávám domácí úkol já tobě - řekni mi, kde se tu vzal zase tvůj bůh. Ne co řekl či udělal, ale KDE SE VZAL.
(Vážně by se hodila kurzíva. Ta velká písmena vypadají útočně :-D )

Ano, věřím, že nějakým způsobem existují všichni bohové které lidstvo zná. Ať už stvořili část světa, narodili se bohům (jako je třeba Zeus, je to také bůh, ale nejdřív se narodil Kronosovi a Rhee), nebo jim život vdechl sám člověk.
,,Pokud tomu někdo věří, existuje to"
Těžko se to vysvětluje, ale myslím si to. Uznávám myšlenku, že mohou existovat.

To poslední připodobnění je hezké.
Přesto, necítím žádnou vnitřní prázdnotu, neklid, ani nic podobného, v celkovém zhodnocení mám výtečný život, pokud mi na něčem opravdu záleží (nemám ráda slovo modlit se) tak se mi to splní (vyslyšet prosby řekl bys ty) atd.
Tomu říkáš náhražka?

13 Marpefi Marpefi | E-mail | Web | 2. února 2011 v 20:13 | Reagovat

[12]: Ahojko,

ano, lidé si často pletou lidi s Bohem a svádění na Něj něco, co sám odsuzuje a nechce, ale dělají to jiní...ale vůbec Ti to nemám za zlé...nejsi první ani poslední...a já si to taky kdysi myslel:)

Já Ti odpovím na svůj úkol - Bůh je věčný...nemohl Jej nikdo stvořit, protože pak by nebyl Bůh, ale stvoření...Je to samozřejmě velmi častá filozofická otázka a také zdánlivě těžká k odpovědi....ale je to dle mého názoru prosté...

Můžeš to samé říci o "přírodě"? Že je tu věčně a že ji nikdo nestvořil? Pak bys vlastně ale musela tvrdit, že příroda je i vesmír a pak by ses vlastně možná nevědomky přiblížila ke skutečnému Bohu, který není omezený na nějaký kout světa či vesmíru, ale je skutečný a živý Bůh, který všechno stvořil...

Rozumím pak Tvé víře, že věří-li někdo v něco, tak to pro něj je...to je také zajímavý pohled na věc...ale zkusme se bavit z hlediska objektivní reality...

Buďto šestiocasý růžovomodrý létající slon existuje, když na něj věřím, nebo prostě ne...sice pro mě může existovat, když v něj věřím, ale objektivně prostě neexistuje (teda pokud je zoologům známo:-D )

Na této úrovni se chci bavit...Samozřejmě respektuji to, čemu a v co věříš...ale já věřím jenom v jednoho pravého Boha...

Taky se to těžko popisuje, ale On se mi dal nadpřirozeně poznat...

více třeba v mém příběhu zde:

http://zivot-nazory.blog.cz/1001/muj-smysl-zivota

Co se týče Tvého "štěstí"...těžko se o tomto bavit...mnoho křesťanů, kteří skutečně poznali Boha tvrdí, že si mysleli, jak jsou před tím úžasně spokojeni...ale téměř shodně pak říkají, že tomu pravému štěstí se to ani zdaleka nepřibližovalo...

Nicméně souhlasím, že o tomhle se přít moc nedá, protože je to individuální...např. kdybychom připluli na pustý ostrov, kde žijí jen lidé bez nohou a nic jiného neznají...určitě by i oni prohlašovali mnohdy, jak jsou úžasně šťastní..., ale až by poznali, že existují lidé s nohama, uvědomili by si, že jim "něco" chybí...

Stupeň štěstí tedy dle mého názoru také závisí na stupni poznání...

Netvrdím také, že lidé bez Boha nemohou pociťovat štěstí a krátkodobé naplnění...to bychom asi brzy pošli...bavím se tady o nepomíjejícím naplnění...

Ale asi dost filozofování...stejně nemá cíle, protože bychom si museli "vyměnit" vnitřní rozpoložení a poznání, abychom se mohli o tom bavit...

Měj se hezky

Marpefi

14 Amia Amia | Web | 3. února 2011 v 14:24 | Reagovat

Ale ty myslíš na přírodu jako jen a pouze na floru. Já říkala Bohyně, také se jí říká Matka příroda. Víš? :-)
Je to prostě víra jako tvoje, jen má pár jiných myšlenek, liší se hlavně cestou, jak k těm některým dojdeš.
Pokud můžu citovat některé rituály - ,,V nekonečném okamžiku před počátkem času povstala Bohyně z chaosu a zrodila sebe samu, dříve než se narodilo cokoli jiného.  ..."
Takže ano, můžu to samé říct o své Bohyni jako ty říkáš o svém bohu :-P ;-)

,,Co se týče Tvého "štěstí"...těžko se o tomto bavit"
Jo, těžko se o tom bavit, tak mi, buď tak laskav, nedávej to štěstí do uvozovek.
Jak můžeš vědět, že já na tom nejsem lépe než ty? Co když já, metaforicky řečeno, sedím na trůně obklopena milujícími, oděná ve zlatě s perlami na krku a můžu mít vše na co jen pomyslím, zatímco ty žiješ v sousedství v zemljamce? Přesně jak jsi řekl, ani jeden z nás netuší jak je na tom ten druhý, takže nemá cenu se o tomhle bavit.

To s tím ostrovem, pokud tam žijí lidé pouze bez nohou, musejí mít něco místo toho. Třeba žijí na stromech a místo nohou mají ruce.
V tom případě by to ,,něco" chybělo nám, protože nohy by nám pro život nad zemí byli jen na překážku.
Stupeň štěstí nemá podle mě s poznáním moc co dělat.

Hezký zbytek dne :-)

15 Marpefi Marpefi | E-mail | Web | 3. února 2011 v 18:05 | Reagovat

[14]: Čauko,

já přece nemyslím floru...ale něco ve smyslu Gaia...živoucí organismus...

Ale výrok "zrodila se z chaosu a zrodila sebe samu" je naprosto nelogický a nereálný výrok. Možná dáváš tuto situaci do rovnítka se skutečným Bohem, ale ten nestvořil sám sebe...samo sebe nikdy nic nemůže stvořit...

Bůh je věčný - ne stvořený.

Víš, ohledně toho štěstí..pokud je jediný pravý Bůh, který se mi dal poznat, pak je jenom Jeho naplnění to pravé ořechové a nepomíjející...

Já samozřejmě netvrdím, že lidé - třeba i satanisti nemohou zažívat hluboké extáze - říkej tomu štěstí třeba...tohle právě moc rádi způsobují démoni (viz článek o paranormálních jevech).

Ale tohle téma je opravdu neuchopitelné, tudíž nemá smysl se o něm přít...

Měj se

16 Amia Amia | Web | 4. února 2011 v 20:40 | Reagovat

[15]: Dovol mi použít tvůj oblíbený výrok - myslím, že nechápeš souvislosti.

Prvně, Gaia možná byla Země ale ještě měla manžela Úrana který byl Hvězdami (pojem ,,vesmír" jaksi nebyl). Tudíž tu máme celý svět v plné kráse který byl posléze svrhnut Časem a Matkou zemí, což už se zase dostáváme někam jinam.
Zmotáním živoucího organismu a Gaii... no, bez urážky a čehokoli podobného, to jsi v obraze asi jako dvacetiletý metař ze zvláštní školy na sympoziu o využití jaderné fyziky při letech do vesmíru.

Em... je tam povstala. Ne zrodila se z chaosu, ale povstala.
Tak nereálný výrok jo? A co je reálné na: ,,Ať jsou na nebeské obloze svítilny, aby oddělovaly den od noci; budou znameními k určování období, dnů a let; budou na nebeské obloze svítilnami k osvětlování země."
Aha a neměl nejdřív vytvořit svítilnu a až potom samotné světlo? Víš, nějak mi nesedí že by světlo vydávalo svítilnu jak by to mělo být, pokud bylo dříve světlo 8-)

Pokud je Bohyně jediná a pravá, která mi dovolila ji poznat... pak jsi na tom asi blbě.

Tak proč se o něm přeš?

Nádherná noc

17 Amia Amia | Web | 12. února 2011 v 22:50 | Reagovat

(Asi jsi na mě zapomněl, přesto...)

Ok, oficiálně beru při o Bohyni za vyhranou :-D

18 Marpefi Marpefi | E-mail | Web | 13. února 2011 v 15:44 | Reagovat

[16]: Neboj nezapomněl:)

Asi takto...logický argument...pokud by byla Tvá bohyně skutečná a pravá, pak je to nějaká ignorantská hyena...

Proč? Dám Ti otázku - kolik lidí v ní věří? Kolik lidí má naději (a mělo v historii) poznat ji a tím naplnit svůj úděl?

Má alespoň stovky milionů (za historii pak miliardy) uctívačů po celém světě?

Pokud Bůh existuje - a má o nás zájem, pak má zájem o každého člověka a je logické, že Jej můžeme najít téměř na celém světě kdekoliv - včetně mnoha přívrženců Jeho pravdy...

Co dala Tvá bohyně lidem o sobě vědět? jakým způsobem? Jak to lze verifikovat? Jak řeší problém Tvého hříchu?

Ps. pohledů na Gaiu je poněkud více, pokud vím, takže asi tak:)

Ps2.

19 Amia Amia | Web | 13. února 2011 v 17:38 | Reagovat

[18]: Ignorantská hyena? Ty se mstíš za toho nafoukance :D

Víš, všechna stará náboženství, od indiánských přes egyptské až po třeba i ten hinduismus vychází z přírody, čím starší tím je ta spojitost zřetelnější.
Takže, před příchodem křesťanství v ní svým způsobem věřil celý svět.

A ach, můj milý Marpefi. Stovky milionů, v historii miliardy uctívačů...  Vážně ti mám začít vyjmenovávat rozdíly mezi vírou dobrovolnou a vírou vnucenou?

20 Marpefi Marpefi | E-mail | Web | 13. února 2011 v 18:57 | Reagovat

[19]: Ignorantská hyena ano...za výše uvedených předpokladů by to tak bylo (teď se nebavíme o přírodě).

Co se týče přírody, pak ano, ale nejsem si vědom toho, že by ses hlásila k obecnému proudu a náboženství, ale spíše k nějaké individuálnější "bohyni"

Oprav mě, pokud se pletu, ale "všechna stará náboženství" rozhodně přírodu neuctívala...klanili se různým bohům, sochám, modlám...Od beliara až po Zeuse...

Neříkám, že nikdo neměl esoterické pohledy a uctívání...akorát to určitě nemůžeš generalizovat "na všechna náboženství"

Zkus mi to vysvětlit? Já jsem poznal stovky (možná tisíce) lidí okolo sebe, kteří milují Ježíše a Boha a to upřímně, protože je osvobodil a dal jim smysl...dal jim naplnění a věčný život...hledali a On se jim dal poznat...

Hrozně trpí...strašně vnucené:)

Ale samozřejmě rozumím narážkám především na katolické řádění v historii, se kterým také naprosto nesouhlasím, ale to už se nebudu opakovat...

To, že má křesťanství cca 2miliardy (teď nevím přesně) lidí jsem nemyslel ani tak přesně toto číslo, protože bys měla možná žel pravdu, že možná až polovina lidí s pravou vírou nemá nic společného, ale "věří", protože se to dělá, nebo "musí"...to ano, ale to je jiný příběh

21 Amia Amia | Web | 14. února 2011 v 14:29 | Reagovat

[20]: Odpovídala jsem na tvoji otázku ohledně počtu přívrženců. To ale neříká nic o ,,kvalitě" náboženství a ano, vím že křesťanství je dnes nejrozšířenější. Potom je tuším islám a pak hinduismus a budhismus. Moje patří právě kvůli tomu počtu mezi sekty, a to je ta nejméně početná skupina, vysoko nad námi je i ten ateismus.
Bohyně jako jakási osoba a personifikace dosti splývají.
A nakonec, ty aplikuješ pravidla křesťanství na jinou víru (,,Co dala Tvá bohyně lidem o sobě vědět? jakým způsobem? Jak to lze verifikovat? Jak řeší problém Tvého hříchu?")

Tisíce sotva, stovky jedině pokud každý jeden z tvých přátel na facebooku ti zcela upřímně vyprávěli a nelhali o svém poznání boha.
Tahle hyperbola už je hodně průhledná.

22 Marpefi Marpefi | E-mail | Web | 14. února 2011 v 19:21 | Reagovat

[21]: Je hezké, jak se snažíš zdiskreditovat můj výrok o upřímných křesťanech...kdybych se zamyslel, tak z facebooku je jich snad jen pár a spočítám je na prstech jedné ruky...

netvrdil jsem nikde, že jsem s každým vedl osobní rozhovor a analýzu, ale to je asi jedno...

Jak jsem poznamenal v jiném vlákně, naše diskuze se již nikam neposunuje, oba jsme si řekli své a za tím si stojíme.

Měj se

23 Amia Amia | Web | 15. února 2011 v 8:56 | Reagovat

[22]: Nesnažím se nic zdiskreditovat. Podak jsi to tak, že osobně znáš snad i tisíce lidí kteří upřímně poznali boha. To říká že je znáš skutečně osobně a že jste si navzájem vyprávěli o svých zkušenostech s bohem a abys poznal že to myslí skutečně upřímně, musel bys je znát dobře.
A dobře neznáme ani desítky lidí, natož stovky nebo dokonce tisíce.

Ps: křesťané jsou stále lidé. Nedává jim to automaticky, že nelžou, nemají tajemství atd. Jsou to lidé jako všichni ostatní.
Facebook byl příklad většiny skupiny lidí která má něco společného

24 Amia Amia | Web | 15. února 2011 v 8:58 | Reagovat

,,Facebook byl příklad větší skupiny lidí, která má..."
Oprava :-)

25 velbloud velbloud | 15. února 2011 v 16:38 | Reagovat

[16]: "...Prvně, Gaia možná byla Země ale ještě měla manžela Úrana který byl Hvězdami (pojem ,,vesmír" jaksi nebyl). Tudíž tu máme celý svět v plné kráse který byl posléze svrhnut Časem a Matkou zemí, což už se zase dostáváme někam jinam..."Jedna se o soupis bájí, které pokud by se skutečně udály, odehrály by se ve světě, kdysi dávno, stvořeném Bohem. Bůh je Tvůrcem hvězd i času, nevím co chceš řešit?

26 agrenej agrenej | E-mail | Web | 15. února 2011 v 21:34 | Reagovat

[25]: Pokud Bible není soupisem bájí, které se skutečně udát nemusely.

27 Amia Amia | Web | 15. února 2011 v 21:42 | Reagovat

[25]: Cože? Zaprvé to není soupis bájí, to je starořecké náboženství (váš ekvivalent je stvoření za sedm dní). Zadruhé, Gaia Země Úran Vesmír, to bylo božstvo, to byl zároveň svět, to bylo to první,to bylo to stejný.
Nějak nemám slova, nechápu co vidíš že je jiné.

Agrenej má pravdu, pokud jsou starořecké mýty soupis bájí, mýty o stvoření jsou to samé

28 velbloud velbloud | 16. února 2011 v 7:24 | Reagovat

[26]:

[27]: Tak si rychle doplňte oba trochu vzdělání, ať nejste tolik k smíchu. Potřebné informace se snadno dají obstarat i zde, na síti. Nechcete se přece dohadovat o tom, kdy a kde byla v Evropě naposled spatřená polednice nebo nějaký elf? Pokud ano, tak si založte společný diskuzní web na podobná témata. Tady s tím opravdu asi díru do naších hlav neuděláte.

29 Amia Amia | Web | 16. února 2011 v 16:17 | Reagovat

[28]:  Prosím? Mohl bys mi vysvětlit, čím jsme právě k smíchu? Nezlob se ale diskutujeme tu o náboženství. Náboženství!
To že evangelia Nového zákona odkazují na pravdivé historické události znamená jen to, že Biblické příběhy jsou zasazovány do našeho počítání času, nic víc.
A to, že spolu navzájem v náboženských otázkách nesouhlasíme, by nám v ideálním případě mělo dát větší rozhled a pomoci ujasnit vlastní názory, rozhodně zde není nejmenší důvod být sprostý.

30 agrenej agrenej | E-mail | Web | 16. února 2011 v 16:43 | Reagovat

[28]: Koukám, že někdo se dostal taky mimo mísu, že? Hej, nevím.. Kdo tady kdy mluvil o elfech a polednicích? Uvědom si, o čem je řeč a pak mluv. :-) Protři si oči, sundej bryndáček, který ti tak očividně brání ve výhledu, a pak si přečti ještě jednou napsané komentáře. :-) Přestaň ze sebe dělat debila (popřípadě inteligentího člověka, kterého si dělal na začátku. :-) Netuším, která tvá verze je ta pravá. ;-) )

31 velbloud velbloud | 16. února 2011 v 17:53 | Reagovat

[29]: Mohl. Působí to u dospělého člověka opravdu směšně, když si plete báje s historii. Křesťanství je náboženství, které má na rozdíl od pověr historický podklad. Když někdo napíše, že je to "stejné" a já nechci napsat že je to hloupost, napíši že je to směšné. Dobře, omlouvám se, není to směšné, je to smutné. Stačí taková omluva? Nejedná se o zasazení do našeho počítání času, ale o počítaní času od toho náboženství, ale budíš. Jenže nejedná se pouze o čas. Jedná se i o historičnost zúčastněných osob o celé škály nepřímých důkazů, které se dají pokládat za vědecké. Pokud tohle nejsi schopna uznat, má smysl dále o takových otázkách diskutovat?

32 velbloud velbloud | 16. února 2011 v 18:04 | Reagovat

[30]: O pohádkových bytostech jsi začal mluvit Ty, když jsi napsal, že křesťanství a pohanství jsou si rovné. Na mé pozici nebo diagnóze tak moc nezáleží a mě už vůbec ne.

33 Amia Amia | Web | 16. února 2011 v 18:15 | Reagovat

[31]: Historičnost zúčastněných osob je jedna věc, pravda v teologických otázkách věc jiná. Zeus a bůh je to samé, o nich jsou báje, Troja a Jeruzalém je také to samé, o nich jsou pověsti až historicky zaznamenané události. Ok? Takže máš pravdu, je smutné když někdo nepozná rozdíl mezi historií a co mohla být pravda a teologickými tezemi, kde absolutní jistota nikdy nebude.
Omluvu nevidím ani ji nechci, ta patří jinam a pokud se musíš uchýlit k agresivnímu odporu a zesměšňování druhé strany protože ti došli argumenty, tak ne, ta diskuze smysl fakt nemá.

[32]: Mohl bys prosím zkopírovat kde to psal, nebo aspoň číslo komentáře a článek pod kterým je? Četla jsem celou diskuzi a na tohle si nevzpomínám

34 velbloud velbloud | 16. února 2011 v 18:57 | Reagovat

[33]: http://www.rozumnavira.cz/home.html
Je tam dostatek informaci, které by bylo dobré znát. Nemyslím jím věřit. Prostě o nich vědět. Doufám, že Ti budou k užitku, i když se rozhodneš zůstat na své pozici. Vědění o opozici má vždy cenu :-D . Zkus toho tedy přečíst co nejvíce i když si budeš myslet, že jsou to blbosti. Alespoň to budeš moci použít třeba proti takovým jako jsem já. S argumenty jsem vlastně ani nezačal, nebylo k čemu argumentovat. To nemyslím jako zesměšňování, to je prostě fakt. Jo a absolutní jistotu asi nebude mít člověk v ničem (podstatném) a nikdy.

35 agrenej agrenej | E-mail | Web | 16. února 2011 v 19:30 | Reagovat

[32]: Názor na duchovní svět a názor na duchovní svět. Řekl bych, že se opravdu skutečně jedná o jiné pojetí stejného problému. Tudíš vztah rovnosti je na místě.

36 agrenej agrenej | E-mail | Web | 16. února 2011 v 19:31 | Reagovat

[32]: Dodatek: Takže křesťanství a pohanství jsou pohádkové bytosti. Jsem rád, že si konečně odhalil svůj pravý názor. :-D

37 velbloud velbloud | 16. února 2011 v 19:55 | Reagovat

[36]: To je slabé i jako vtip. Tomu se mám smát? Když ti na to odpovím, co si o takovém pokusu opravdu myslím, tak se zase zavzdušníš. :-D

38 agrenej agrenej | E-mail | Web | 16. února 2011 v 20:50 | Reagovat

[37]: Já tu celou dobu žádnou pohádkovou postavu nezmiňoval, s tím jsi přišel ty. Tvé věty  jsou tvými myšlenkami. Tvé myšlenky jsou tvým problémem. Vyjádřil ses blbě? Tak se oprav. Neopravuj se, máš smůlu. :-)

39 Amia Amia | Web | 16. února 2011 v 21:48 | Reagovat

[34]:  Můžem se zatím bavit o Hebrejské bibli jestli po tom toužíš. Víš třeba vůbec, jak křesťanství uvažovalo o smrti? Víš, takové věci je dobré vědět

[37]: Byl bys tak laskav a přestal urážet?

40 velbloud velbloud | 17. února 2011 v 7:39 | Reagovat

[38]: Pokud jsi žádnou pohádkovou postavu nezmiňoval, tak proč jsi na mou zmínku o pohádkových bytostech reagoval? Sám se tady usvědčuješ ze své neschopnosti komunikovat. Reaguješ kde nemáš a mlčíš tam, kde by jsi měl něco říct, jenže prokazatelně nevíš co. A ta čarodějnice, se kterou si tak hezký notujete, dělá to stejné. Obou mě je vás jako lidi líto. V bibli je ale napsáno, že ke konci věků se začnou množit elementy vám dvěma podobné, takže žádné překvapení to pro mě není. Dá se říct, že jsem vás čekal. Nemám však povinnost s vámi dále komunikovat. Jste neoslovitelní a je to z vaši vlastní vůle. Tak se klidně dál broďte těmi svými výkaly. Bůh vám buď milostivý.

41 velbloud velbloud | 17. února 2011 v 7:57 | Reagovat

[39]: Tebe zřejmě uráží vše, čemu nerozumíš, takže prostě vše. Proto jedinou možnost, jak splnit tvou žádost o to, abych Tě neurážel je ukončení komunikaci s Tebou. Je Ti vyhověno.

42 Amia Amia | Web | 17. února 2011 v 21:26 | Reagovat

[41]: Zaprvé, když nerozumím tak mě pouč a zadruhé, ten tvůj pohrdlivý úsměšek nebyl mířen na mě.

Jdi, já se s tím holt smířím. Mimochodem, když o tom tak přemýšlím, víš že je prokázáno že jakmile se jedinec v debatě uchýlí k urážkám jež mají zvýšit jeho sebevědomí či pocit nadřazenosti (nebo protistranu dokonce fyzicky napadne), je to proto, že už zkrátka nemá argumenty? Och...

43 Marpefi Marpefi | E-mail | Web | 17. února 2011 v 21:42 | Reagovat

[23]: dobře, omlouvám se...asi jsem to špatně podal...

Přesto trvám na těch číslech. Víš, upřímného křesťana poznáš ne podle toho, že "zahřívá lavice" v neděli na mších, nebo Bohoslužbách...

U mnohých to prostě vidíš z jednání a přístupu k Bohu, ale je pravdou, že osobní rozhovory a důkladnější analýzy (ověřené pro sebe) bych mohl vztáhnout na desítky

44 Marpefi Marpefi | E-mail | Web | 17. února 2011 v 21:54 | Reagovat

[42]: Vložil bych se do debaty...

Amio, možná bych měl nějaké výhrady k diskuzi i tady kolegy Velblouda, ale nic to nemění na tom, že s ním prostě souhlasím..

Už tady diskutujeme skutečně několik dní a v mnohém se s Vámi skutečně diskutovat nedá (ikdyž to řeknete i o mě:)...tudíž tvrzení, že když někdo odejde, že mu asi došly argumenty prostě odmítám...

Stejně tak je možné, že to dotyčný jedinec ze zoufalosti vzdal...

Nezlobte se, ale skutečně v mnohém diskutujete o věcech, o kterých nemáte ani páru...

Ano, máte jistě mnohé znalosti z vlastních "nauk", ale tady se v podstatě kritizuje křesťanství a oba z velbloudem jsme za tu dobu zjistili zcela fatální nedostatky a neznalosti křesťanství a s tím souvisejících věcí...

Jste nasáklí (není to jako urážka, byl jsem ve stejném klamu) samými předsudky z různých názorů a dokumentů či konkurenčních náboženství...

Ale jak můžeme skutečně diskutovat o něčem, o čem tvrdíte že je takové či onaké, ale přitom to je často naprosto opačné? O to tady v těchto diskuzích jde a okolo toho se snad všechny naše vlákna točí...

Jak tedy po nás můžete chtít pořád argumentovat a diskutovat? Ano, rád budu diskutovat třeba o tom, jak nesouhlasíte s tím, že Ježíš říkal a učil to a to....ale fakt už mě nebaví pořád dokola vysvětlovat něco, co si myslíte, že Ježíš řekl, nebo křesťanství je, ale ono tak není...

Samozřejmě tímto nechci shodit veškeré Vaše názory či argumenty, protože některé v rámci podtémat jsou jistě opodstatněné, ale celkově na mě celá naše několikatýdenní diskuze dýchá tímto dojmem...nezlobte se, ale takhle to fakt dost dobře nejde...ať se člověk snaží jakkoliv...

Nezlobte se, ale tak to prostě vidím.

Marpefi

45 Amia Amia | Web | 18. února 2011 v 2:05 | Reagovat

[44]: O odcházení jsem NIC neříkala a oba diskutujeme o věcech, o kterých máme velmi tenký a prakticky neviditelný pramínek páry. Tuším že s Agrenejem jste se někde dostali do diskuze o hinduismu, o tom taky ani jeden moc nevíte.

Když je to přesně naopak, tak mi to řekni, případně dej odkaz na článek nebo řekni konkrétní pasáž kde je to psáno.
Vím že hlavně ze začátku jsem zněla a i to myslela hlavně jako opozici, ale už docela dlouho se za sebe snažím vést diskuzi směrem, kdy se můžeme jeden nebo druhý jenom poučit. Od Písma přes další náboženství až po samostatné a subjektivní názory.

Poznámka mimo - samotná Bible je přeci dialog

,,Jste nasáklí (není to jako urážka, byl jsem ve stejném klamu) samými předsudky z různých názorů a dokumentů či konkurenčních náboženství..."
Tohle je ten spor, jak ho vidím já. Ty myslíš že jsou to předsudky, já myslím, že jste zpátečničtí a tohle je jen výmluva.
Už dlouho se nebavíme o existenci či neexistenci boha a jiných, nebo ano?

Ps: samozřejmě že neznáme Bibli perfektně, nejsme věřící! Pokud ti vadí když používáme pasáže z ní, tak to řekni (a vysvětli mi prosím proč - není to míněno nijak jinak, než akademický zájem).
Jestli tě sakra nudím, taky řekni. V nejhorším můžeš zablokovat IP adresu :-D

46 Marpefi Marpefi | E-mail | Web | 18. února 2011 v 11:21 | Reagovat

[45]: zdravím,

co se týče výroku nasáklosti předsudky, tak si za tím stojím...vždyť mnohé z vašich argumentací vychází prostě z neznalosti Bible a vůbec o čem je křesťanství...

Ty sama jsi několikrát uznala, že teprve studujete hebr.bibli a o Novém zákoně jak je vidno jsi neměla ani páru...z tohoto důvodu můžeme skutečně jenom plkat o ničem...

Co se týče hinduismu, domnívám se, že toho vím mnohem více, než Agrenej, který jej připodobňoval ke křesťanství...nestudoval jsem jej do hloubky, základní jejich teologii a mnohotvárnost však znám. Nemluvě o tom, že mám známé křesťany z Indie, kteří jsou tím obklopeni, nebo jsem také slyšel osobní zážitky známých, kteří tam z různých důvodů jezdí (jeden misionář, jiná zase třeba za prací)

Taky se okrajově zabývám srovnáváním různých náboženství, tudíž již mám i něco málo přečteno. Nejsem v žádném případě tedy expert, ale myslím, že vím dost na to, abych mohl vyvrátit lež, že hinduismus je stejný (či podobný) křesťanství, protože to prostě pravda není:)

Stačí to takhle?

A co se týče citování s Bible, vůbec mi to nevadí...nevidím také důvod.

Akorát když tak přemýšlím, tak skutečně nevím, o čem teď chceme dále diskutovat? Tak nějak jsme již chvíli na bodu mrazu a jediné co děláme je to, že "píšeme"...

Marpefi

47 agrenej agrenej | E-mail | Web | 18. února 2011 v 13:51 | Reagovat

[46]: Co se týče toho hinduismu, možná právě kvůli těmto zprávám, kterých se ti dostává a které určitě v sobě taky nesou přesudky, se díváš na nepřesná místa. Ano, jsou tam kasty, jsou tam obrovské sociální nůžky, ale ty byly i v dobách křesťanských. U nich to prostě zůstalo déle. Když pomineš všechny možné variace, které tam jsou, tak hinduisté se snaží dosáhnout duchovního osvícení, aby se jejich duše vrátily k bohu. Křesťané se snaží očistit od hříchů, aby se dostali k Bohu. Hlavní princip je stejný, jen podán jinými slovy.

To je z mé strany asi tak vše. Souhlasím s tebou, že jsme uvízli na mrtvém bodě. Co mělo být řečeno, řečeno bylo. Řekl bych, že Bůh křesťanský, ani jiné síly, nechtějí, aby jsme se tady točili v kruzích. Řekl bych, že chtějí, aby jsme pokračovali cestou, která vede vpřed. :-)

A proto se tedy tady s Vámi loučím. Ať Vás chrání Andělé, stejně jako síly, ve které věříte. :-) V případě velblouda síla, kterou uznal, ale nepochopil. :-D (Jak bys mohl vůbec urážet lidi, kdybys skutečně věřil v Boha a tím pádem souhlasil s tím, že se má roznášet láska a pochopení?)

Mějte se krásně. :-)

Agrenej

48 Amia Amia | Web | 18. února 2011 v 14:49 | Reagovat

[46]:  Hele kolik ti je? Že toho tolik víš.

Že nemám ani páru jsem neřekla, něco málo vím. Pocházím ze země uprostřed světadílu, který je křesťanstvím prolezlý skrz naskrz - nemám Bibli prostudovanou do hloubky, ale tvrdit že nevím vůbec nic je přehnané.

A když nic jiného, pokud se bavíme o Bibli jsem přirozeně v nevýhodě když jsem ji nečetla celou ne? Jako takovou jsem ji navíc, pokud vím, použila jen jednou a to u citátu čarodějnici nenecháš naživu. Ty taky nemáš prakticky tušení o čem je má víra a stejně ji vyvracíš tak, jako kdybys o ní věděl první poslední.

Vlastně ani nevím jak vyjádřit proč přesně můžu dál diskutovat. Já k přibližnému konci prostě ještě nedospěla

49 Amia Amia | Web | 18. února 2011 v 15:23 | Reagovat

[46]: [48]: Tak už vím :-D
Pravda, diskuze o bohu jsou nekonečné, to už vím a my prodiskutovali co mohli. Teď už tedy, z mé strany, jedině debatovat, ne diskutovat, právě o Bibli.
Co je v ní, co je v obecném povědomí a jak to spolu koresponduje či se to vylučuje. Což jsi ale tady někde říkal že tě nebaví, takže já se asi taky bohužel loučím :-)

Byla to přínosná diskuze

50 Marpefi Marpefi | E-mail | Web | 18. února 2011 v 16:44 | Reagovat

[48]: je mi tolik, kolik mi je (zkus hádat.)

Co se týče křesťanství a jiných náb., tak se touhle tématikou zabývám intenzivně dejme tomu 2 roky, o duchovno pak cca 5-6.

Ale tvrdit, že toho vím "tolik" asi není pravda...mnohé věci samozřejmě nevím...co se však týče křesťanství, které jsem přijal a poznal jako pravdu - resp. Ježíše, tak se jím zabývám prakticky denně v různých formách...tudíž mám za sebou načtenou nějakou tu knihu, přednášky, osobní svědectví různých misionářů a přátel, svědectví různých obrácených lidí z řad muslimů, budhistů, hinduistů atd...

Nevím tedy toho moc, ale základní věci a principy věrouk a praxe ostatních náboženství v komparaci s křesťanstvím ano...

Co se týče té Bible...víš, netvrdím, že nevíš naprosto nic...ale skutečností je to, že pokud neznáš základní pilíře křesťanství, pak opravdu nemá smysl moc diskutovat o tom, co, proč a jak...

Sice můžeš říct to samé o Tvé víře, ale to bych si dovolil nesouhlasit a zase bych se vrátil k tomu, že si můžu teď vymyslet zeleného šmoulu ze kterého vytvořím sektu a budu tohle říkat ostatním, že když neznají mé náboženství, že jej nemůžou vyvrátit..

Křesťanství stojí na solidním historickém i logickém základě, v rámci komparativní religionistiky obstojí z různých hledisek...

Ač samozřejmě neznám Tvoji matku přírodu, pak můžu spolehlivě prostě říci, co tady již řečeno bylo - pravý Bůh je nade vším! On není vesmír...On není příroda...On není čas...On tohle všechno stvořil...všechno toto, co ty nazýváš svojí bohyní je podmnožina toho, co On stvořil...

O Bibli bude nejprve nejlepší absolvoval nejprve několik přednášek - případně doporučím literaturu...a až poté se můžeme pustit do diskuze...jinak to skutečně nemá smysl...souhlas?

Měj se

Petr

51 Amia Amia | Web | 19. února 2011 v 0:54 | Reagovat

[50]: Ona ta první věta měla být ironická, zapomněla jsem připojit tečky.

K tomu zbytku mi stačí jen jedno slovíčko - nesouhlasím

Dobré ráno
Amia

52 Marpefi Marpefi | E-mail | Web | 19. února 2011 v 15:55 | Reagovat

[51]: nic jiného jsem také nečekal:) Ale děkuji, že jsi to shrnula do stručného vyjádření

53 Amia Amia | Web | 19. února 2011 v 17:32 | Reagovat

[52]: Jo, sem tam se udržím :D

54 Marpefi Marpefi | E-mail | Web | 19. února 2011 v 19:22 | Reagovat

[53]: to mě zase dělá problémy.)

55 Soulwriter Soulwriter | 12. března 2011 v 1:49 | Reagovat

Já si myslím že smysl života by měl hledat každý sám v sobě, může ho najít člověk náboženského vyznání i ateista, ale rozhodně by neměl ovlivňovat a přesvědčovat druhé aby sdíleli ten jeho. Já osobně beru náboženství jako stroj k ovládání mas, ať bylo založeno na jakkoli čistém úmyslu a historických faktech, lidstvo jej zničilo. Náboženství vždy přineslo více škody než užitku.

56 Marpefi Marpefi | 12. března 2011 v 14:27 | Reagovat

[55]: Zdravím a děkuji za názor. Pokud existuje Bůh, tak je Vaše tvrzení chybné a dokonce nebezpečné a Bohu nepřátelské. Stojíte na předpokladu, že Bůh neexistuje. Co když je to ale jinak?...

S pozdravem

Marpefi

57 Mia Mia | 27. června 2011 v 23:06 | Reagovat

Ahoj...nepříšla jsem se tu hádat jako ostatní o tom jestli Bůh existuje.Příde mi to zbytečné.Tvuj článek mě moc zaujal, mám v sobě obrovskou prázdnou díru a tvůj názor na ni může být pravdiví ale bojím se to skusit víš.Prostě já vím že Bůh existuje, ale nevím jestli tvé pojmenování pro boha je to správné.Nevěřím církvi(už jen proto její krvavé dějiny). Ty si nemyslíš že církev byla a je opředená spoustou lží?A kdo vlastně přišel na to ýe jeýíš existoval?A kdo vymyslel ty zákony...co stojí v bibli?Víš asi mě nepochopíš ani to po tobě nechcu a nic ti tady nebvyvracím. Já jen že existuje tolik druhů náboženství. Tolik podob boha která  je ta správná?Nestačí prostě jen v Boha věřit?Že tu je. Musí být kolem toho tolik věcí?Pravidelně chodit do kostela ctít přikázání ad, Chápeš mě ? Asi ne:D....Prostě nestačí jen VĚŘIT?

58 Marpefi Marpefi | E-mail | Web | 28. června 2011 v 22:02 | Reagovat

[57]: Zdravím Tě Mio,

předně děkuji za důvěru. O té prázdné díře, kterou lidé pociťují a snaží se zaplácnout různými náhražkami, jsem tady několikrát psal...vím tedy o čem mluvíš. Sám jsem to prožil.

Teď k "církvi"...nejsi první ani poslední, kdo vlastně ani neví, co církev je:) To není urážka...sám jsem si tím prošel...takže to zkusím vysvětlit:

- církev NENÍ katolická církev v čele s papežem!

- katolická církev se od křesťanského učení hodně odchýlila. Nejsem katolík - ač jsem jím byl vychován.

Chci se vyhnout tomu, že budu špinit tuto církev...stručně a jednoduše řečeno nesouhlasím s mnohým jejím učením a jednáním...

Hlásím se k protestantskému proudu křesťanství (uznáváme pouze Bibli, katolická církev a některé jiné mají vedle bible ještě své vlastní učení papeže apod.) - toť základní rozdíl.

Závěr? Na mnohém bychom se v souvislosti s "církví" shodli...ale jak vidíš, tak máš možná jenom zbytečný předsudek:)

Abych tedy vysvětlil, co církev je - církev je množina lidí, kteří patří Bohu - kteří následují Ježíše Krista...není to žádná instituce! Církev můžu tvořit já, eskymák či křovák v Africe...církev je spíše duchovní pojem - ačkoliv se samozřejmě věřící sdružují v místní církve, které se nějak nazývají.

Odpověď na Tvoji otázku - ano, myslím, že "církev" byla prohloubena mnohou lží...již za prvotní církve měli apoštolové co dělat, aby chránili zdravé učení a falešné učitele...

O několik století později začalo křesťanství částečně degenerovat infiltrací římského vlivu...díky Bohu však přišla reformace, která začala vracet zpátky křes´tanské hodnoty a očišťovat křes´tanství od různých nánosů...

To je však téma na knihu...ne krátký příspěvek v diskuzi:)

Rozumím Tvému zmatku...a věř mi - znám odpovědi (alespoň na základní úrovni).

Klidně to s Tebou budu rád řešit...napiš mi na

smyslzivota(zav)email.cz

Asi bude lepší to řešit tam. Možná bude lépe, když začneš konkrétními otázkami...tuším, že jich je mnoho a je těžké vybrat, kterou začít, co?:)

Ps. věřit v Boha pouze opravdu nestačí...dám zde pasáž z Bible, která se k tomu vztahuje...je lepší, když si ji přečteš v kontextu:

Jakubův 2:13 .......Na Božím soudu není milosrdenství pro toho, kdo neprokázal milosrdenství. Ale milosrdenství vítězí nad soudem.
14 Co je platné, moji bratří, když někdo říká, že má víru, ale přitom nemá skutky? Může ho snad ta víra spasit?
15 Kdyby některý bratr nebo sestra byli bez šatů a neměli jídlo ani na den,
16 a někdo z vás by jim řekl: "Buďte s Bohem - ať vám není zima a nemáte hlad", ale nedali byste jim, co potřebují pro své tělo, co by to bylo platné?
17 Stejně tak i víra, není-li spojena se skutky, je sama o sobě mrtvá.
18 Někdo však řekne: "Jeden má víru a druhý má skutky." Tomu odpovím: Ukaž mi tu svou víru bez skutků a já ti ukážu svou víru na skutcích.
19 Ty věříš, že je jeden Bůh. To je správné. I démoni tomu věří, ale hrozí se toho.
20 Neuznáš, ty nechápavý člověče, že víra bez skutků není k ničemu?"....

Jinými slovy - nestačí jen věřit, ale vírou také žít.

Představ si příklad - stojíš před výtahem. Ano, ty můžeš věřit, že ten výtah pojede nahoru...ale dokud do něj nenastoupíš, nahoru nevyjedeš...

Víra je nejen vírou "v" Boha, ale víra "jemu"...tedy důvěra v Jeho zaslíbení apod...ale je toho hodně, co k tomu říct...sám nevím, kde začít:)

Pokud tedy budeš mít zájem, rád s Tebou pokecám a odpovím na otázky, budu-li vědět...

Připojuji ještě můj článek, proč věřím, jako malý úvod:

http://zivot-nazory.blog.cz/1001/muj-smysl-zivota

Měj se hezky

Petr

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama