Horoskopy, věštění, magie...nevinná hra?

8. května 2011 v 0:41 | Marpefi |  Víra
Horoskopy

Ačkoliv jsem nedávno publikoval článek, ve kterém jsem odhaloval pozadí různých paranormálních jevů, okultních praktik, magie a jiných podobných aktivit <ZDE> (mezi které řadím i horoskopy), rád bych se blíže zastavil právě u zmíněných horoskopů, numerologie a potažmo i věštění a ukázal, že se jedná o nebezpečný hazard z vašimi životy.

Činím takto z toho důvodu, že snad většina z vás horoskopy používá či přímo vyhledává. Snad v každém časopise, na který narazíte naleznete nějakou verzi horoskopů. Ať už jsou to horoskopy osobní, horoskopy lásky či pracovní horoskopy. Vedle toho nám média servírují při představování jakékoliv osoby, o které píší, znamení horoskopu, ve kterém se narodila...Chci se proto zaměřit především na pozadí těchto jevů a položit vám otázky k zamyšlení...v článku se budou prolínat horoskopy s různými věštbami a budou se více méně zaměňovat. To proto, že za nimi vidím nejen stejné pozadí, ale také princip fungování.

První otázka, která by měla být položena je následující - "funguje to"? Jsou horoskopy skutečně jakýmsi neměnným provazem, který tahá náš osud tam, kam chce - a my to můžeme vyčíst ze stránek časopisů?

Myslím, že na tuto otázku můžeme odpovědět - ano, jinak by nebyly tak populární. A světe div se...horoskopy fungují, i když by nefungovaly...za tímto vším vidím z křesťanského pohledu 2 oblasti. Psychologickou a duchovní.

1) Psychologický aspekt horoskopů (věšteb atd.)

I když jste ateista jako trám, přece jen u Vás bude toto všechno fungovat...v tuto chvíli je jedno, jestli můj výklad toho, co se za těmito praktikami skrývá, je pravdivý či nikoliv...pokud budete přijímat své horoskopy, více či méně budete ovlivněn/a i Vy...

Člověk má totiž jednu zajímavou vlastnost - pochybování. Typický příklad je ten, že si někdo zajde ke kartářce, ale před kamarády prezentuje, že tomu stejně nevěří...jenže ono sdělení, které od ní dotyčná osoba přijala (nehledě na to, jestli je to pravda či úplná lež) chtě nechtě pracuje v podvědomí. Jsou lidé, kteří toto "proroctví" přijmou zcela a jsou tím v podstatě svázáni/zotročeni úplně. Jiní budou tvrdit, že je to hloupost, ale kvůli pochybnostem si sem tam řeknou "a co když na tom něco bude"...

Tímto je jejich život více či méně ovlivněn tvrzením, které o sobě slyšeli...dle mého názoru není mnoho těch, kteří by dokázali tato sdělení úspěšně vytěsnit tak, aby neměla žádný, byť i podvědomý, vliv na jejich chování.

Mnoho lidí je zotročeno a v podstatě pod kletbou horoskopů a různých věšteb jenom tím, že o sobě přijmou tvrzení, které o nich někdo říká (ať už horoskop či kartářka)...pak se nepřímo tímto řídí a jejich život je směřován do roviny, kdy se zříkají vlastní zodpovědnoti, protože "se stalo, co se stát mělo"...

Příklad: Partnerský horoskop - řekne Vám, kdo se k sobě jak hodí...pokud tento horoskop přijmete, tak ač je jakkoliv stupidní a nepravdivý, tak se stanete otroky jeho výmyslu. Své potenciální známosti budete posuzovat mimo jiné podle toho, jestli se k Vám protějšek hodí jakožto znamení. Nejprve si řeknete, že na znamení kašlete...třeba spolu chvíli jste...ale pak přijdou problémy (a ty přijdou vždy!)...a Vy si začnete třeba říkat..."nemá to cenu, stejně se k sobě nehodíme"...a ukončíte to...ačkoliv jste byli již krůček od vyřešení konfliktu a upevnění nadějného vztahu, ukončíte jej, protože Vám to někdo nadiktoval...

Toto je jenom ilustrační příklad. Podobných lze nalézt snad desítky tisíc...chci tím poukázat na to, že i když by neexistovaly žádné zlé síly, které za nimi stojí...i kdyby neexistoval žádný Bůh, ale jenom náhoda...pak i v tomto případě jsou tyto praktiky špatné a způsobují větší či menší míru otročení jejich poselstvým...jinými slovy nám diktují vzorce chování a ovlivňují směr rozhodování v našich životech.

2) Duchovní aspekt horoskopů

Zde se dostáváme k další rovině problému a nabízí se otázka: "Pokud horoskopy či věštby skutečně fungují, jaká síla se za nimi skrývá?"

Toto je paradoxně otázka, kterou si mnohdy lidé nepokládají. Existuje např. i mnoho léčitelů, kteří vědí, že jejich léčení "funguje", ale nevědí proč a co se za tím vším skrývá...vlastně je to ani často nerozrušuje - hlavně, že to funguje...

Ačkoliv může horoskop či věštba fungovat už jenom proto, že jsme jí ovlivněni z psychologického hlediska (viz. bod 1), určitě jste se setkali i s tím, že "ono to fakt funguje" a neumíte si to vysvětlit...Ano, souhlasím s tím. Pokud se nejedná zrovna o šarlatány kartáře (a jiná média), pak jste pravděpodobně narazili na člověka, který je ve spojení s duchovním světem, který mu sdělil nějaké informace. Podobný princip lze vysledovat i u horoskopů, numerologie apod.

Podle křesťanství jsme obklopeni duchovním světem, ve kterém probíhá jakýsi boj mezi dobrem a zlem....padlí andělé (démoni), kteří nenávidí Boha a lidi, se snaží všemožnými prostředky zamezit lidem přijít přímo k Bohu, aby s Ním měli osobní vztah, pro který byli stvořeni. Proto vymýšlejí mnohé lži a systémy, aby si každý vybral, co je mu po chuti - jenom ne pravdu...

Pokud narazíte na vyvolávače duchů či kartářku, kteří jsou skutečně ve spojení s "vyšší mocí", pak tvrdím, že je tato moc člověku nepřátelská. Tyto bytosti nás denně obklopují, ačkoliv je nevidíme. Pokud Vám takový vykladač sdělí proroctví, např. že si zlámete nohu, tak pro duchovní síly není problém to také tak zařídit...nebo pokud Vám bude někdo prorokovat, že budete mít smrt v rodině, pak pro démony není problém to tak zařídit (ačkoliv má poslední slovo Bůh, který dává všem šanci se k Němu obrátit)...a co se stane pak? Řeknete si "to není možné...ta věštkyně měla pravdu....", nebo "ten horoskop nelhal"...a pak z toho budou příběhy, které asi mnozí z Vás znají (nejednou jsem slyšel, že se někomu tyto věštby či horoskopy "zázračně" vyplnily). Přečtěte si také svědectví bývalé čarodějky, která se tomuto fenoménu věnovala.

Zkuste porovnat mé tvrzení s jiným fenoménem - "pamatování si minulých životů" v souvislosti s reinkarnací. Článek ZDE.

Celý komplex takových příběhů vyplodil miliony zájemců o tuto duchovní oblast a výsledek vidíte sami denně kde se jen podíváte. Ptám se však: jaká síla se skrývá za vším tím "věřím, že to funguje?"

Můžete odpovědět nevím...můžete také odpovědět určitě dobrá...já se však ptám, proč se ptát karet či lidí, kteří ani nevědí, co je to za moc, se kterou pracují a ne přímo Boha?

Pokud věříte, že existuje nějaká vyšší síla, která řídí Vaše životy, proč ji nezkusit kontaktovat přímo? Proč nezkusit ono prosté "Bože, pokud existuješ a pokud o mě máš zájem, dej se mi nějak poznat...potřebuji Tě!"

Smyslem vašeho života je vztah s Bohem, pro který jste byli stvořeni. Tento vztah můžete obnovit pouze skrze Pána Ježíše Krista (více ZDE). Dříve zmíněný boj dobra a zla není vyrovnaný...Bůh je absolutní autorita, které jsou i démoni podřízeni...Nicméně tyto síly mohou stále působit v našich životech - a to tehdy, když jim k tomu dáváme "zelenou". Doptávání se karet či horoskopů místo Boha samotného pak démoni vnímají jako pozvání ve stylu "Vítejte, na Boha kašlu, hledám jinde...tak mi poraďte vy...". Proto pokud praktikujete vykládání karet, věštění apod., pak máte velký problém...možná už jste to "pocítili", deprese, různá neštěstí, nepříjemné pocity, prázdnota, kamenné srdce apod...toto a mnohé jiné je ovocem hazardu s duchovními silami...jak z toho ven? Ježíš je Pán...

Poznámka:

Je mnoho takových i mezi věřícími, kteří věštby, horoskopy apod. obhajují a tvrdí, že jsou od Boha...pokud toto tvrzení zastáváte, pak si přečtěte, co k tomuto říká samotný Bůh v Bibli:

10Ať se u tebe nenajde, kdo by svého syna či dceru provedl ohněm! Stejně tak žádný věštec, jasnovidec, hadač, čaroděj, 11zaříkávač, vyvolávač duchů, věštkyně ani ten, kdo se radí s mrtvými. 12Každý, kdo páchá něco takového, je pro Hospodina ohavný! Právě kvůli takovýmto ohavnostem je Hospodin, tvůj Bůh, před tebou vyhání. 13Buď cele oddán Hospodinu, svému Bohu. (Deutronomium 18:10-13).

Ps. Není v silách tohoto článku se blíže zabývat a rozebírat různé druhy horoskopů, techniky věštění apod. Ani to pro smysl článku není nutné. Věřím, že je zde úplně stejný původce jako i u jiných okultních praktik a jevů.

Pro více informací na různá témata spojená s magií a okultismem, přejděte na sesterské stránky zde: sekce magie
Pokud máte zájem a rádi byste se na něco zeptali osobně - nebo jen tak pokecali o tématu mimo veřejné komentáře, klidně mi napišteKlíčová slova: horoskopy, znamení zvěrokruhu, věštění, numerologie, kartářky, dotazování mrtvých, věštírna, věštecké schopnosti, fungují horoskopy? pravda o horoskopech, magie, zaklínání, vyvolávání duchů, okultismus, esoterika, démoni, Satan
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Karlos Karlos | 9. května 2011 v 10:37 | Reagovat

Problém je, že těch fenoménů, které mohou ovlivnit schopnost vidět budoucnost je více a nemusí být jen dílem zla. Ten psychologický aspekt funguje spolehlivě a je na něm založena praxe i těch, kteří žádnou budoucnost nevidí, jen uvádí tak obecná tvrzení, že se do nich dříve nebo později každý vejde. Tentýž argument se totiž dá použít i proti Bibli. Při vší úctě, kterou k ní chovám nelze tento úhel pohledu pominout.
Co se týká opravdových věšteckých schopností uvedu konkrétní případ žida jménem Wolf Messing. Tento člověk měl neuvěřitelnou schopnost jednak vnímat myšlenky okolních lidí, tak dokonce manipulovat s jejich myslí tak, že viděli věci jinak, než jaké byly, dokázal jim vnutit svou vůli a viděl do budoucnosti. Takového člověka by díky zázrakům, které konal, bylo snadné prohlásit za proroka nebo mesiáše. Nebýt toho, že opustil cestu rabína a stal se přesvědčeným marxistou.
Tvoje rada "Bože, pokud existuješ a pokud o mě máš zájem, dej se mi nějak poznat...potřebuji Tě" mi pořád nefunguje nebo jen nemám oči k vidění a usši k slyšení?

2 Marpefi Marpefi | E-mail | Web | 9. května 2011 v 11:36 | Reagovat

[1]: Zdravím,

ano, souhlasím...těch fenoménů je mnohem více, ale myslím, že se dá většina spolehlivě shrnout do tohoto principu...

Budeme se však asi rozcházet s tvrzením, že nemusí být jen dílem zla...ano, i Bible má mnoho proroků, Bůh dával věrným nahlédnout za oponu času a právě proto máme mnoho proroctví i v Bibli, které se týkají třeba i tohoto času a času konce. Nicméně jakožto křesťan nepřijímám žádné v článku zmíněné techniky a fenomény, protože to Bůh nepřipouští a od Boha to odvádí...

Psychologický aspekt je skutečně takový...jak jsem psal - i když to budou čistí šarlatáni, tak to prostě fungovat bude, už jen díky psychologii...

Ohledně Bible...tady je trošku problém...nevím, jestli jste si schopen psychologicky vyvolat zemětřesení, pád světových impérií, zničení chrámu apod.:) to totiž Bible prorokovala a stalo se...

Ohledně rady...nevidím Ti do "srdce"...pokud upřímně hledáš, tak věřím, že najdeš...u mě to ostatně nebylo také ze dne na den...hledal jsem roky. Mnozí křesťané také hledali roky...některé si Bůh povolal rychle, jiné pomaleji...nevím proč, ale zachází s námi individuálně...

Možná může být problémem přílišná nedůvěra, nechtít to zkusit atd. atd...to by bylo však spíše na osobní rozhovor...

S podzravem

Marpefi

3 Karlos Karlos | 10. května 2011 v 10:05 | Reagovat

Ahoj Marpefi,
původně jsem si řekl, že už tady nebudu do ničeho šťourat, ale tvoje odpověď mě zase přiměla reagovat.
S tvojí argumentací je ta potíž, že si vybíráš jen ty části, které se ti hodí.
"Stejně tak žádný věštec, jasnovidec, hadač, čaroděj, zaříkávač, vyvolávač duchů, věštkyně ani ten, kdo se radí s mrtvými. Každý, kdo páchá něco takového, je pro Hospodina ohavný!"
Jak to vysvětlíš např. u zmíněného Messinga. To nebyl žádný šarlatán, jeho schopnosti byly skutečně "od Boha". Problém je v tom, že on se k Bohu nehlásil.
"Ohledně Bible...tady je trošku problém...nevím, jestli jste si schopen psychologicky vyvolat zemětřesení, pád světových impérií, zničení chrámu apod.:) to totiž Bible prorokovala a stalo se..."
To je přeci trik všech šarlatánů. Zemětřesení, pád imperií, zničení chrámu, to všechno jsou věci, které se v drtivé většině případu nemusí předpovídat, prostě se zákonitě dějí, dřív nebo později. A pak jsou skutečně lidé, schopní vidět do budoucnosti, ale to nemusí být nutně poslové Boží (Messing). Abych předpověděl konec světa, na to nemusím být jasnovidec. To je přírodní zákon, nic v tomto hmotném světě netrvá věčně. Jediné na co se lze na 100% procent spolehnout je destrukce a smrt. Ať to zní jakkoli temně, je to bohužel tak. Všechno co člověk na zemi vybudoval, veškerý existující život, to vše je velmi nestabilní a je třeba vynakládat značné množství energie k jejich zachovávání. Vědci tomu říkají zákon růstu entropie.
Přesto je evidentní, že nějaký vnější zdroj, který zapůsobil při vzniku vesmíru a života existuje. Chceme-li znát pravdu, musíme brát v úvahu i fakta, která se nehodí do naší představy. Kdybyste tolik nelpěl na každém písmenu z Bible, možná by byla vaše argumentace přesvědčivější. Nedokážu popřít ani potvrdit Božský původ žádného z proroctví. Dokážu připustit, že určitá, třeba i podstatná část Bible pochází skutečně od někoho, o jehož schopnostech se nám ani nezdá. Ale současně si musím být vědom, že současná podoba Bible je dílem církve, těch lidí, které Ježíš tak kritizoval a kteří mají na svědomí jeho smrt.

4 Marpefi Marpefi | E-mail | Web | 10. května 2011 v 12:37 | Reagovat

[3]: Ahojko,

nemyslím si, že bych vytrhával, co se mi hodí...Bible o okultismu mluví jasně...není to žádné vytrhávání z kontextu...ostatně, pokud jsi četl starý a nový zákon, tak znáš ty příběhy, jak Bůh stále napomínal Izraelity před modlářstvím a naopak je vedl k osobnímu vztahu s ním.

Tvrzení, že Messing byl skutečně od Boha je podle mne odvážné...ano, můžeš to říci, já bych však dodal - ne od Boha křesťanství...

Uvědomte si, že duchovní svět - tedy i démoni o kterým mluvím mají možnost zařídit věci tak, jak "předpoví"...jsou daleko inteligentnější prognostici než my a navíc když řeknou, že "zítra spadne letadlo", tak mají páky, jak to zařídit (nicméně poslední slovo má vždy Bůh).

Proto netvrdím, že někdo nemůže vydat "pravé proroctví"...vždyť jsem o tom také psal! Ale budeme se rozcházet s názorem, jaká duchovní síla za tím stojí...

Mimochodem ona proroctví z Bible zase takový šarlatánismus nejsou....

Např. zničení Jer. chrámu...Ježíš prorokoval, že nezústane kámen na kameni...při obléhání Římany jej pak chtěli zachovat pro jeho vznešenost...vojáci jej nechtěli zničit, ale ouvej...nechtěně chrám zapálili a všechno zlato (bylo ho tam fůra), které tam bylo a které chtěli získat se roztavilo a zateklo do spár kamenů...proto "rozebrali chrám kámen po kameni"...

U dalších zemětřesení apod. lze sledovat stupňující se vývoj...a nelze namítat ani tím, že se "měří jenom krátce"...ale to je na delší polemiku...

Nebo takové proroctví o ukřižování Ježíše...bylo prokazatelně napsáno staletími před tím, než se tento způsob začal vůbec římany uplatňovat...nemluvě o tom, že ohledně Ježíše existují téměř 300 proroctví a většinu z nich prostě nemohl ovlivnit...

Nicméně toto je povrchní exkurze do biblických proroctví...je třeba se jimi zabývat komplexně a podrobněji, jinak to všechno můžete přejít mávnutím ruky...

A jinak ano, i kdybych byl ateista, tak je mi jasné, že konec světa bude...jenže Ježíš je ten, kdo bude stát za tímto koncem...On je nad tím svrchovaný...

A ano, máte jednu jistotu - smrt...cokoliv co zde uděláte si stejně do hrobu neodnesete a můžete do něj jít třeba zítra...neznáme čas ani hodinu...otázka je pak pro každého z vás: "kde budeš, až přijde Tvůj konec?"

Konec světa může přijít dnes, zítra, za rok, za 100 let...nevím...ale Tvůj osobní konec může přijít už dneska...

Vím, že jste nerozhodný a že Boha hledáte...věřím, že upřímně...nicméně si stejně budete muset vybrat, jakou cestou se budete ubírat...můžete se celý život pachtit a tvrdit, že Boha nelze poznat, ikdyž je...nebo s Ním zkusit obnovit ztracený vztah a poznávat Jej...Ježíš pro to už udělal vše potřebné...

Ohledně Bible bychom se zase točili dokola...pokud byste chtěl, doporučil bych nějakou knihu třeba, která by udělala jasno v tom, jak vznikla a přiblížila její jedinečnost, včetně jedinečnosti historicity Ježíše Krista...

S pozdravem

Marpefi

5 Kamil Kamil | Web | 20. května 2011 v 1:31 | Reagovat

Chcete se dozvedet, kdy umrete, pokud budete dale zit tim samym zpusobem zivota, jako zijete ted? Pak vrele doporucuji web www.datum-smrti.cz

6 Marpefi Marpefi | E-mail | Web | 20. května 2011 v 6:50 | Reagovat

[5]: Vážený pane Kamile,

asi jste článek ani nepřečetl, ale asi takto:

Toto je jedna z těch hloupostí, která lidi přitahuje a splňuje ve článku uvedené efekty.

Jenom Bůh rozhodne, kdy tady skončíme...On je nad tím svrchovaný, ikdyž si to samozřejmě můžeme částečně uspíšit životním stylem atd...

Ježíš kdysi řekl: "Mám klíče od smrti i pekla...."

S pozdravem

Marpefi

7 Karel Karel | 5. června 2011 v 7:32 | Reagovat

[1]:[1]:Pro Karlose. Ta věta "Bože, pokud existuješ a pokud o mě máš zájem, dej se mi nějak poznat...potřebuji Tě" není magickou formulkou. I já nějak tak podobně se modlil a nic. Teprve až jsem byl na dně, kdy jsem neměl žádnou naději, kdy jsem přestal pokukovat po svých schopnostech, že to budu já, který najdu Boha, kdy jsem poznal, že toho sám nikdy nebudu schopen, teprve potom Bůh přišel. Slova - potřebuji tě - by měly odrážet skutečnost, být pravdivá. Skutečně Jej potřebuješ? Nemusíš odpovídat mi, sám sobě odpověz. Pokud ano, je zde zaslíbení: tlučte a bude vám otevřeno, proste a bude vám dáno. Bůh pokorným dává milost.

8 Marpefi Marpefi | E-mail | Web | 7. června 2011 v 15:33 | Reagovat

to Pavel - odkaz na kritiku článku nechávám u samotného článku o paranormálních jevech, na který i tak odkazuje článek tento. Díky za pochopení

9 Pavel J. Pavel J. | Web | 7. června 2011 v 16:45 | Reagovat

[8]: To já děkuji.

10 alikimik333 alikimik333 | 23. července 2011 v 13:59 | Reagovat

Ahojky,
No, je to pěkný názor a uznávám,že souhlasím s tím, že v časopisech píšou s prominutím hovadiny. Pokud si kdokoliv chce nechat udělat horoskop, musí si ho nechat udělat tzv. na míru a nejlée od člověka,který za to chce jen Vaší radost. Nepokládám to jako rouhačství, stejně jako léčitelství. Pomáhá to? pomáhá. Každý správný léčitel ví,že energie proudí skrz něho z vesmíru ( ve vašem případě od Boha) do danného bodu. Stejně jako u horoskopu se danná fakta zjišťují na základě postavení hvězd a let zkušeností našich předků. Tak si nemyslím,že by to mělo být zlé,když to pomáhá :-) No,ale každopádně s těma šasopisama souhlasím. Je to konina. Ještě si to přečte nějaká slabodušší bytůstka a bude tam zrovna změnte práci a nebo je čas skočit kupředu a ona nám zahučí pod most. 8-O

11 Marpefi Marpefi | E-mail | Web | 23. července 2011 v 20:08 | Reagovat

[10]: Zdravíčko,

no...co k tomu říct? Energie od mého Boha tam rozhodně neproudí...Bůh, který stvořil Zemi a všechno ostatní, který zjevuje svoji vůli v Bibli tam také píše, že tyto věci nenávidí...proto rozhodně od Něj nebudou.

Myslím, že ono konstatování "pomáhá to" je předčasné a nesprávné...ano, souhlasím s tím, že to může fungovat, ale v článku popisuji, proč...

A můj názor je ten, že pokud někdo obchází Boha a Jeho vůli, pak to v konečném důsledku pro člověka dobré být nemůže, neboť toto všechno od pravého Boha odvádí.

S pozdravem

Petr

12 václav václav | 18. září 2011 v 9:24 | Reagovat

Musím říct že toto je opravdu článek neplněný nevědomostí a fanatismem. Stejně jako ostatní na tomto webu. Astrologie skutečně funguje, jinak by se neudržela tolik tisíc let. Ja ji mám osobně vyzkoušenou a otrokem jsem se tedy nestal :) Vzhledem k tomu že Ježíš byl rozpoznán jako prorok nejdříve právě 3 mudrci(králi) podle znamení na nebi (astrologie) tak je tato krestanska averze vuci astrologii smešná. Samozřejmě Bůh proti přírodním a duchovním zakonitostem a jejich poznání člověkem nic nemá, protože to stvořil. Bible nemůže být brána jako relevantní autorita. Je tam napsáno tolik nesmyslů a naprosto neetických záležitostí, že tomu doslova věřit mohou jen lide jako autor. Předpokládám že pan autor také nenavidí homosexuály ( podle bible by měli být zabiti) a přívržence ostatních náboženstvích ( podle bible "svaté" jsou tvořeny ďáblem aby zmátl člověka) atd atd atd
Po krátkém nahlednutí do bible nelze než konstatovat že Friedrich Nietzsche měl pravdu když tvrdil že v křestanství se etika a racionalita nikdy nesetká s realitou. Pa pa

13 Marpefi Marpefi | 18. září 2011 v 14:05 | Reagovat

[12]: Zdravím Vás Václave,

děkuji za Váš názor. Nevědomost...jistě..mnoho věcí neznám a nejsem vševědoucí...nejsem si však vědom toho, že bych napsal, že tyto věci nefungují...varuji před nimi právě proto, že fungují...

Domníváte se, že nejste otrokem...kéž byste jím nebyl...všichni jsme ale svým způsobem otroky...ať už to je hřích obecně, nebo nějaká modla...

To, že Bůh nic proti duchovním zákonitostem nemá je tvrzení, které se neshoduje s tím, co Bůh zjevuje v Bibli - což já osobně věřím, že je Boží zjevení.

Já osobně jsem při svém hledání Boha poznal - resp. Bůh mi to dal poznat, že bibli jako relevantní autoritu považovat můžu a stále více se o tom přesvědčuji, když ji studuji - jak laicky, tak po odborné stránce.

Je tam napsáno "tolik nesmyslů"? Jste-li si tímto výrokem jist, tak Vás vybízím, abychom je šli spolu probrat...já o žádných nesmyslech nevím...resp. jen o těch, které často lidi s nenávistí chrlí, protože vytrhávají věci z kontextu apod...

S homosexuály předpokládáte velice špatně. Nemám Vám to za zlé, neboť mnoho lidí ani nemá povědomí o tom, co je skutečné křesťanství...(svoji vinu na tom mají nejenom média, ale i nějaké církve...to je pravda).

Křesťanství je o Ježiši Kristu, který nám přikázal, abychom milovali i své nepřátele...

Homosexuály tedy nesoudím, respektuji je, jakožto Boží stvoření, ale nesouhlasím s praktikováním homosexuality, která je dle mého názoru a bible proti přirozeným a daným principům...

Shrnuto - křesťan má milovat hříšníka, ale nenávidět hřích(tedy to, co dělá)...proto jakékoliv tvrzení, že jsou křesťané nenávistní je vyřčeno buďto z neznalosti, nebo nenávisti...

Stejně jako přívržence jiných náboženství...proč bych je měl nenávidět? Jistě...vyznávám a věřím, že Ježíš Kristus, jakožto Bůh je jediná cesta k Bohu, neboť On sám je Bohem...ale mnozí jiní se chytají prostě toho, co mají...nesoudím je, každého bude soudit Bůh...

Rád se s Vámi pobavím dále, budete-li o to mít upřímný zájem. Nebude to však možné, když budete chrlit nenávist a zášť...

Přeji hezký den.

Marpefi

14 vaclav vaclav | 18. září 2011 v 22:32 | Reagovat

Diky za 0dpoved. Z vašeho článku opravdu čiší řekl bych fanatismus, proto jsem reagoval trochu prudce. Je sice hezké že vy milujete všechny lidi, ale vlastně je nerespektujete, říkate jim že dělají něco špatně a bude je soudit Bůh. Ale špatné je to z Vašeho pohledu, neboť jste křesťan, ne z jejich a nevíte co si myslí Bůh ( jen věříte že to naleznete v bibli). Zřejmě zavíráte oči před tím co tyto nesmyslné názory způsobily. To že si křesťané myslely že cesta k Bohu je pouze skrze Ježíše Krista a žádná jiná, a že ostatní náboženství tvoří ďábel (když to shrnu) stálo u mnoha a mnoha zločinů proti lidskosti za dobu jeho historie, byly to miliony často krutě povražděných lidí během křižáckých válek a násilného obracení na víru na celém světě. Totéž platí o ezoterických záležitostech: kvanta obětí při čarodejnických procesech. Při židovských pogromech. Nevíte že například na Jesenicku upálili během inkvizicí i několik dětí? Abychom zůstaly doma. Chudák Harry Potter:)!
V současné době misionáři působí ve všech částech světa. Obrací na víru tzv. domorodce v asii, J. Americe, Africe. Likvidují jejich původní kulturu, styl života a náboženství. V Amazonii se mnohdy spojují s firmami těžící stromy (drancující deštné pralesy). Logika je jednoduchá: když to pomůže věci ( tj. spasení duší pohanů) ať třísky lítaj...Těžařské firmy zase mají usnadněnou práci se zabýraním pralesa, protože Indiáni opouští svůj způsob života a jsou závislí na dobrovůli bílích- většinou zbožných křesťanů:) Takových příkladů jsou opravdu tisíce...Předpokládám že to svedete na pochybení jednotlivců, a já vám na to řeknu že podstata těchto neetických činu leží už v bibli...
Přiznávám se že ke křesťanství mám skutečně zášť. Protože miluji pravdu, spravedlnost a logiku. Pochopte že strom poznáte podle ovoce. To je logický fakt.  Ať to řekl Ježíš nebo ne, to je vedlejší. Jestliže ovocem křesťanství jsou tyto miriády zločinů, a to snad nemužete popřít ani vy, stačí se podívat do učebnice dějepisu pro zakl. školy kdybyste nevěděl ;-), tak jaký je strom a semeno? Dobré??? Myslete logicky!!! Co má společného s Bohem? A s Ježíšem, který učil lásku? Co by si asi pomyslel kdyby to věděl co se páchá v jeho jménu? Chápete? On byl ušlechtilý člověk. Jsem přesvědčen že by mu z toho bylo špatně a nehlásil by se ke - křesťanství. To je zase logiký závěr.
Vy nevíte o žádných nesmyslech v bibli? Vám připádá v pořádku že když dva muži jenž se dopustí sex. styku mají být zabiti? Když se dopustí muž zoofilie s krávou, má být zabit on, i ta ( chudák) kráva? Když znásilňují ženu a ona nekřičí má být za trest zabita? Jste normální? Mě to teda v pořádku nepřipadá. Příkladů je spousta, ale přesné znění ani místa v bibli neznám a hledat to opravdu nehodlám. No pokud vy bibli znáte dobře a o žádných nesmyslech nevíte....tak jsme asi každý z jiného světa :)lecos to o vás vypovídá. Pokud neuznáte tyto základní věci, těžko vám vysvětlim proč je astrologie dobrá věda. Zapomněl jste mi odpovědět ohledně tří králů a že nalezli Ježíše diky znamení na nebi. Každýmu kdo má duchovní přehled je jasné že se jedná o astrologii, ale vy asi řeknete že dostali nejaké speciální znamení od Pána, že?
Hezkou noc
václav

15 Marpefi Marpefi | 22. září 2011 v 12:04 | Reagovat

[14]: Zdravím Vás Václave,

tak pojďme na to:) Předně – než začnu odpovídat na konkrétní otázky, tak bych shrnul Vaše útoky na moji neznalost = nepochopení toho, co křesťanství je a podsouvání postojů, které nezastávám a neobhajuji.

Teď pojďme konkrétněji, budu psát VELKÝM POD TEXT

Diky za 0dpoved. Z vašeho článku opravdu čiší řekl bych fanatismus, proto jsem reagoval trochu prudce. Je sice hezké že vy milujete všechny lidi, ale vlastně je nerespektujete, říkate jim že dělají něco špatně a bude je soudit Bůh.

ASI TAKTO – RESPEKTUJI JE, RESPEKTUJI JEJICH VŮLI, ALE NESOUHLASÍM S TÍM CO NAPŘ. DĚLAJÍ ČI VYZNÁVAJÍ...TAK MI PROSÍM NEPODSOUVEJTE, CO NENÍ PRAVDA.

Ale špatné je to z Vašeho pohledu, neboť jste křesťan, ne z jejich a nevíte co si myslí Bůh ( jen věříte že to naleznete v bibli).

VÁŠ NÁZOR, STEJNĚ „FANATICKÝ“ JAKO MŮJ...UVĚDOMUJETE SI TO VŮBEC? :) POKUD BŮH JE, PAK MÁ KONKRÉTNÍ VŮLI, KONKRÉTNÍ POŽADAVKY ATD...POKUD NENÍ PAK TEPRVE SE NEMUSÍME O NIČEM BAVIT...VY „FANATICKY“ VĚŘÍTE, ŽE TAKOVÝ BŮH NENÍ...RESP. TO TAK PREZENTUJETE

Zřejmě zavíráte oči před tím co tyto nesmyslné názory způsobily. To že si křesťané myslely že cesta k Bohu je pouze skrze Ježíše Krista a žádná jiná, a že ostatní náboženství tvoří ďábel (když to shrnu) stálo u mnoha a mnoha zločinů proti lidskosti za dobu jeho historie, byly to miliony často krutě povražděných lidí během křižáckých válek a násilného obracení na víru na celém světě. Totéž platí o ezoterických záležitostech: kvanta obětí při čarodejnických procesech. Při židovských pogromech. Nevíte že například na Jesenicku upálili během inkvizicí i několik dětí? Abychom zůstaly doma. Chudák Harry Potter:)!

TAK...TADY MI PODSOUVÁTE NĚCO, CO SÁM ODSUZUJI A CO NEMÁ S KŘESŤANSTVÍM vůbec NIC SPOLEČNÉHO...ÚTOČÍTE POUZE NA VÍRU, ALE VÍTE KOLIK DESÍTEK MILIONŮ ZEMŘELO VE JMÉNU „DOBRA“, „EVOLUCE“ ATD. ATD.? POKUD BYSTE NEBYL PŘEDPOJATÝ, TAK BYSTE ZJISTIL, ŽE NOŽEM SI NAMAŽETE UŠLECHTILE CHLEBA, ALE TAKY JEJ MŮŽETE POUŽÍT K VRAŽDĚ...VŠE JDE ZNEUŽÍT...A SNAD VŠE SE UŽ I ZNEUŽILO...A U KŘESŤANSTVÍ TO UKÁZALA PŘEDEVŠÍM KATOLICKÁ CÍRKEV...PŘI TZV. ČARODĚJNICKÝCH PROCESECH BYCH DNES ASI HOŘEL I JÁ, PROTOŽE JSEM PROTESTANT – NE KATOLÍK.

BTW. - „KŘESŤANÉ SI NEMYSLELI, ŽE JEŽÍŠ JE JEDINÁ CESTA K BOHU“, KŘESŤANÉ TO VĚDĚLI A ŽILI TO, JEŽÍŠ SÁM TO ŘEKL...I PROTO JEJ UKŘIŽOVALI, PROTOŽE TO ŽIDÉ NESNESLI POSLOUCHAT...PROTO ON SÁM NEPONECHAL K DISKUZI OTÁZKU, ZDA-LI BYL POUZE "DOBRÝ ČLOVĚK"...POKUD ŘÍKAL TO, CO ŘÍKAL, TAK BYL BUĎ BLÁZEN, NEBO BŮH...NENECHAL VÁM VŠAK OTEVŘENOU OTÁZKU "DOBRÉHO ČLOVĚKA"...

BUĎTO TOU CESTOU JE, NEBO NE...JÁ JSEM POZNAL, ŽE ANO...VY VĚŘÍTE, ŽE NE...A JÁ TO RESPEKTUJU...ZNAMENÁ TO, ŽE VÁS NENÁVIDÍM?:)

V současné době misionáři působí ve všech částech světa. Obrací na víru tzv. domorodce v asii, J. Americe, Africe. Likvidují jejich původní kulturu, styl života a náboženství. V Amazonii se mnohdy spojují s firmami těžící stromy (drancující deštné pralesy). Logika je jednoduchá: když to pomůže věci ( tj. spasení duší pohanů) ať třísky lítaj...Těžařské firmy zase mají usnadněnou práci se zabýraním pralesa, protože Indiáni opouští svůj způsob života a jsou závislí na dobrovůli bílích- většinou zbožných křesťanů:) Takových příkladů jsou opravdu tisíce...Předpokládám že to svedete na pochybení jednotlivců, a já vám na to řeknu že podstata těchto neetických činu leží už v bibli...
Přiznávám se že ke křesťanství mám skutečně zášť. Protože miluji pravdu, spravedlnost a logiku.

MILUJETE >SVOJI< PRAVDU PODLE TOHO, CO PÍŠETE...VŮBEC NESNIŽUJU, CO NĚKTEŘÍ MISIONÁŘI UDĚLALI...A PODSTATU ROZHODNĚ NEVIDÍM V BIBLI...JAKÁKOLIV VYPOČÍTAVOST, NEETICKÉ JEDNÁNÍ, PODVODY APOD. PŘI EVANGELIZACI JSOU V PŘÍMÉM ROZPORU S TÍM, CO EVAGELIUM JE...PROTO ANO, JAKO LIDÉ CHYBUJEME A CHYBOVAT BUDEME, ALE VAŠE SNAHA HÁZET TO NA KŘESŤANSTVÍ JE PONĚKUD VEDLE.

NEŽ PŘÍŠTĚ VYŘKNETE „PODSTATA NEETICKÝCH ČINŮ LEŽÍ V BIBLI“, TAK SI PROSÍM NEJPRVE ZJISTĚTE, CO KŘESTANSTVÍ UČÍ:) KDYBYSTE TU NEMĚL KŘESŤANSVÍ, TAK BYSTE SE DIVIL, JAKÁ "ETIKA" BY SVĚTEM VLÁDLA...

Pochopte že strom poznáte podle ovoce. To je logický fakt.  Ať to řekl Ježíš nebo ne, to je vedlejší. Jestliže ovocem křesťanství jsou tyto miriády zločinů, a to snad nemužete popřít ani vy, stačí se podívat do učebnice dějepisu pro zakl. školy kdybyste nevěděl , tak jaký je strom a semeno? Dobré Myslete logicky!!! Co má společného s Bohem? A s Ježíšem, který učil lásku? Co by si asi pomyslel kdyby to věděl co se páchá v jeho jménu? Chápete?

:) CHÁPU MOC DOBŘE A LOGICKY MYSLÍM, NEBOJTE...S BOHEM TO SKUTEČNĚ NEMÁ NIC SPOLEČNÉHO:) VŽDYŤ VY SI NEUVĚDOMUJETE, ŽE JÁ S VÁMI V MNOHÉM SOUHLASÍM, ALE TO JE PRÁVĚ TO – CO VY TADY PREZENTUJETE JAKO KŘESŤANSTVÍ KŘESŤANSTVÍM MNOHDY ANI NENÍ...

On byl ušlechtilý člověk. Jsem přesvědčen že by mu z toho bylo špatně a nehlásil by se ke - křesťanství. To je zase logiký závěr.

TO JE ZÁVĚR POSTAVENÝ NA ABSENCI INFORMACÍ A CHYBNÝCH PŘEDPOKLADECH. ALE MÁTE PRAVDU, ŽE K MNOHÉMU, CO SE DĚLO A DĚJE VE „JMÉNU KŘESŤANSTVÍ“ BY SE URČITĚ NEPŘIHLÁSIL...PARADOXNĚ MNOHO TOHO, CO POPISUJETE ON UŽ DÁVNO ZAKÁZAL, PŘESTO TO MNOZÍ ČINÍ...TO JE SMUTNÉ, TO ANO...

Vy nevíte o žádných nesmyslech v bibli? Vám připádá v pořádku že když dva muži jenž se dopustí sex. styku mají být zabiti? Když se dopustí muž zoofilie s krávou, má být zabit on, i ta ( chudák) kráva? Když znásilňují ženu a ona nekřičí má být za trest zabita? Jste normální? Mě to teda v pořádku nepřipadá.

PODÍVEJTE, ASI TAKTO...POKUD SKUTEČNĚ EXISTUJE SVATÝ A ČISTÝ BŮH, PAK ON JE TEN, KDO DÁVÁ MANTINELY LIDSKÉ MORÁLKY A MÁ PRÁVO SOUDIT. NAPŘ. ONA ZOOFILIE ZAPŘÍČINILA NEJEDNU NEMOC, JE TO ZVRÁCENOST A NAPROSTO PROTI PŘIROZENOSTI TOMU, CO BŮH ZAMÝŠLEL...A BŮH, KTERÝ STVOŘIL DOBRÝ A ZDRAVÝ SVĚT MÁ PRÁVO TYTO VÝSTŘELKY KORIGOVAT...POKUD BY TO NEDĚLAL, MĚL BY TU DNES ZVRÁCENÉ HYENY, KTERÉ BY SE VZÁJEMNĚ VRAŽDILI A DĚLALI NEVÍM CO...

TOTO JE TÉMA NA KNIHU, NE PŘÍSPĚVEK POD KOMENTÁŘ, ALE SMYSLEM JE, ŽE POKUD EXISTUJE BŮH, PAK ON MÁ PRÁVO POTRESTAT TO, CO SE SVÉVOLNĚ ŘÍTÍ MIMO MANTINELY, KTERÉ URČIL...AŤ SE VÁM TO LÍBÍ NEBO NE...V TOM PŘÍPADĚ PAK VAŠE TVRZENÍ „JE TO NESMYSL“ JE POUZE VÝROKEM, KTERÝM SÁM ZE SEBE DĚLÁTE BOHA A SOUCE...PROTOŽE POKUD TO NEDÁVÁ SMYSL VÁM, TAK TO „TAK NEMŮŽE BÝT“...

POKUD BYSTE MĚL SKUTEČNÝ ZÁJEM SE NEZAUJATĚ ZABÝVAT TĚMITO „NESMYSLY“, RÁD VÁM DOPORUČÍM ODBORNOU LITERATURU, KTERÁ SE TĚMITO PROBLÉMY ZABÝVÁ, PŘEDPOKLÁDÁM VŠAK, ŽE MÉ NABÍDKY NEVYUŽIJETE A RADĚJI BUDETE ŠÍŘIT DÁLE SVÉ PŘESVĚDČENÍ...NEBO SE PLETU?

Příkladů je spousta, ale přesné znění ani místa v bibli neznám a hledat to opravdu nehodlám.

JÁ JSEM NĚKTERÉ HLEDAL A NĚKTERÉ Z NICH STUDOVAL...ZROVNA MI NA STOLE STOJÍ KNIHA, KTERÁ SE ZABÝVÁ CCA 600 „ROZPORY“ A „NESMYSLY“ V BIBLI...JENŽE BLIŽŠÍ STUDIUM A KONTEXT UKAZUJE NĚCO JINÉHO...

No pokud vy bibli znáte dobře a o žádných nesmyslech nevíte....tak jsme asi každý z jiného světa :)lecos to o vás vypovídá.

NEMYSLÍM SI, ŽE JSME Z JINÉHO SVĚTA, POUZE POUŽÍVÁTE STÁLE DOKOLA SE OPAKUJÍCÍ POVRCHNÍ ARGUMENTY, KTERÉ NECHTĚJÍ ZNÁT HLOUBKU A KONTEXT...

Pokud neuznáte tyto základní věci, těžko vám vysvětlim proč je astrologie dobrá věda. Zapomněl jste mi odpovědět ohledně tří králů a že nalezli Ježíše diky znamení na nebi. Každýmu kdo má duchovní přehled je jasné že se jedná o astrologii, ale vy asi řeknete že dostali nejaké speciální znamení od Pána, že?

VÍTE, JÁ NIKDE NETVRDÍM, ŽE TO TAM NENÍ...DOKONCE VE STARÉM ZÁKONĚ PŘI STVOŘENÍ BŮH ŘEKL NĚCO VE SMYSLU, ŽE PODLE HVĚZD JE MOŽNÉ SE NAVIGOVAT...NICMÉNĚ NEVÍM, CO ŘEŠÍTE...OBHAJOBU PRO SVOJI KOMPLEXNÍ NAUKU ASTROLOGIE TAM ROZHODNĚ NENAJDETE...BŮH V BIBLI NIC PODOBNÉHO NEUČÍ, NEROZEBÍRÁ, NENAVÁDÍ K TOMU, NAOPAK, NAJDETE JEJÍ ZÁKAZ A VAROVÁNÍ PŘED NÍ (MÁM NA MYSLI OVLIVŇOVÁNÍ HVĚZD, PLANET APOD. ŽIVOTA ATD.) PROTO NEVÍM, CO TÍMTO ARGUMENTEM CHCETE DOKÁZAT? JEDNÍM VERŠEM Z KNIHY, KTEROU ZPOCHYBŇUJETE, CHCETE POTVRDIT SÁHODLOUHÝ KOMPLEX NAUKY? :)

PŘEJI HEZKÝ DEN. V DOBRÉM

PETR
Hezkou noc
václav

16 vaclav vaclav | 22. září 2011 v 22:49 | Reagovat

Dobrý den
tedy v dobrém :) vzhledem k tomu že vaše manévrovací schopnosti připomínají Petra Jirmuse na nebi, nebo Tomáše Halíka v televizním studiu, navrhuji abychom to probraly popořádku. Jinak to překroutíte a odpovíte na to na co chcete a jak chcete.... Za prvé k těm nesmyslům -  Ptám se: Myslíte si že bible nám radí dobře když říká že když dva muži jenž se dopustí sex. styku mají být zabiti? Když se dopustí muž zoofilie s krávou, má být zabit on, i ta ( chudák) kráva? Když znásilňují ženu a ona nekřičí má být za trest zabita?  -  je to jedna otázka na tři výroky z bible, odpovězte na to!!   Neptám se vás jestli to Bůh má korigovat nebo trestat - toto doporučení je pro lidi! - lidi takto měli trestat své bližní!! Nepřekrucujte!! Souhlasím že zoofilie je hnusná, ale na to se neptám!!!  Je vám otázka jasná?
Připomínám vám že správný křestan by se měl vyjadřovat jasně a stručně ( ..a tvé slovo budiž ano a ne....) ale to přece víte, že?
Hezkou noc
Václav

17 Marpefi Marpefi | 22. září 2011 v 23:26 | Reagovat

[16]: ZDRAVÍM VÁS,

RÁD ODPOVÍM POSTUPNĚ...

MÉ PŘIPOMÍNKY K VAŠEMU POVĚDOMÍ O KŘESŤANSTVÍ JSOU ZDE VELMI DŮLEŽITÉ - STARÝ ZÁKON PRO KŘESŤANY NEPLATÍ!!! RESP. JINAK - MOJŽÍŠŮV ZÁKON BYL DÁN SKUPINĚ LIDÍ (ŽIDÉ), KTERÉ BŮH VYCHOVÁVAL PODLE JEHO MĚŘÍTEK VE ZVRÁCENÉM SVĚTĚ (LIDSKÉ OBĚTI A RŮZNÉ JINÉ VĚCI BYLY NA DENNÍM POŘÁDKU A "NORMÁLNÍ")...PROTO BŮH DAL MIMO JINÉ DESATERO A MNOHO DALŠÍCH (I OBŘADNÍCH) ZÁKONŮ...

TYTO ZÁKONY VŠAK DOŠLY NAPLNĚNÍ PŘÍCHODEM JEŽÍŠE KRISTA, KTERÉHO STARÝ ZÁKON NA MNOHA MÍSTECH PROROKUJE A ZASLIBUJE...PROTO BIBLI DĚLÍME NA "STARÝ" ZÁKON A "NOVÝ"...NOVÝ PROTO, ŽE JE TEĎ PLATNÝ...

JE TO NOVÁ SMLOUVA MEZI BOHEM A ČLOVĚKEM - JEJÍM OBSAHEM JE OBĚT JEŽÍŠE KRISTA ZA NÁS ZA LIDI - ZA MĚ I ZA VÁS...ABYCHOM MĚLI OTEVŘENOU CESTU K BOHU...

NICMÉNĚ VÁM LEŽÍ JISTĚ V ŽALUDKU TO, JESTLI TO BYLA BOŽÍ VŮLE...ODPOVĚĎ JE JEDNODUCHÁ - BYLA V TEHDEJŠÍ DOBĚ ZA DANÝCH PODMÍNEK...

POKUD SE TEDY NĚKDO DOPUSTÍ STYKU SE ZVÍŘETEM, NEMÁME JEJ ZABÍT...JEŽÍŠ DAL NOVÝ ROZMĚR ZÁKONŮM A PŘÍSTUPU K LIDEM...

ALE KDYŽ SE VRÁTÍM DO DOBY PŘED TISÍCI LETY, PAK BYLO NEJSPÍŠE SPRÁVNÉ TO TAK UDĚLAT...JE TO DOCELA DRSNÉ...TO NEMÁM PROBLÉM ŘÍCT ŽE NE..ALE MINULE JSEM VÁM ODPOVĚDĚL NUTNOST TÉTO PŘÍSNOSTI...

JINDE V BIBLI JE ŘEČENO, ŽE MÁLO KVASU PROTÁHNE CELÉ TĚSTO A ZNIČÍ...BŮH TÍMTO JASNĚ UKAZOVAL, ŽE HŘÍCH MÁ DALEKOSÁHLÉ DŮSLEDKY PRO VZTAH S NÍM...

BTW. ŽIDÉ MĚLI NA VÝBĚR...NEMUSELI VSTOUPIT DO TOHOTO SMLUVNÍHO VZTAHU...TEDY SMLOUVY...TATO SMLOUVA OBSAHOVALA MNOHÁ ZASLÍBENÍ, ALE I ZÁKAZY...

TEĎ TO ZNÁSILŇOVÁNÍ...DEJTE MI KONKRÉNTNÍ VERŠ...POCHYBUJI, ŽE JE TO TAK, JAK TO PREZENTUJETE...DOHLEDÁM PŘÍSLUŠNÉ SLOVÍČKO PŘÍPADNĚ V ORIGINÁLNÍM JAZYCE A MRKNU NA VÝZNAM...

JINAK...ŘÍKÁTE, ŽE TO DOPORUČENÍ JE PRO LIDI...ALE NEZAPOMÍNEJTE, ŽE TOTO "DOPORUČENÍ" DAL BŮH...(POKUD EXISTUJE A BIBLE MÁ PRAVDU)...A Z TOHOTO PŘEDPOKLADU VYCHÁZÍM.

DĚKUJI ZA PŘIPOMENUTÍ, ALE DOMNÍVÁM SE, ŽE TROŠKU PŘEKRUCUJETE JEHO VÝZNAM K POUŽITÍ...:)

NICMÉNĚ SOUHLASÍM, ŽE BYCH SE MOŽNÁ MĚL NĚKDY KROTIT V POPISU VĚCÍ Z RŮZNÝCH HLEDISEK...PŘIZNÁVÁM BEZ MUČENÍ, ŽE K TOMU MÍVÁM SKLONY :-D

DOBROU NOC

PETR

18 vaclav vaclav | 23. září 2011 v 9:41 | Reagovat

Dobrý den

k věci: zmíněné pasáže jsem vám našel na netu, mužete je okomentovat: trest za cizoložství - smrt pro oba (Deut 22:22).

Pak následuje cizoložství se zasnoubenou ve městě, pokud dívka nekřičela  čeká smrt na oba, ano i na znásilněnou dívku (Deut 22:23-24). - nevím jestli je v originále cizoložství či znásilnění.

Pokud dívku znásilní na poli, ukamenují pouze násilníka.(Deut 22:25-27)
- s tim by mohl souhlasit i normalni člověk:) - ale to je tak to jediné :(

Co se týče homosexualního styku - aktéři měli být zabiti - vaši odpověď (i když jste na toto konkrétně přímo ZASE neodpověděl) jsem pochopil tak že v té době to bylo v pořádku, teď už ne.Každopádně do nebe nemužou, že? :) Stejně jako většina lidí :) K tomu přikladam tento citát z bible ( kde přece žádné nesmysli nejsou, že? :)) na dokreslení vztahu k ženám a homosexuálům tehdejší starozákonní společnosti ( se kterou vy už nemáte nic společného, že?) :

úryvek z knihy Soudců (Starý zákon), je to kapitola 19.
Upozorňuju pro ty, kteří se v Bibli neorientují, slova "poznal ji" apod. znamenají sex - dobrovolný nebo nedobrovolný.

17 Rozhlédl se a spatřil na městském prostranství pocestného. I otázal se ten starý muž: "Kam jdeš a odkud přicházíš?"
18 Odvětil mu: "Ubíráme se z judského Betléma do odlehlých končin Efrajimského pohoří, odkud pocházím. Šel jsem do judského Betléma; chodím sloužit do Hospodinova domu. Tady však není nikdo, kdo by mě přijal do domu.
19 A přitom mám jak slámu a obrok pro své osly, tak chléb a víno pro sebe i pro tvou služebnici a pro mládence, který je s tvými služebníky. V ničem nemáme nedostatek."
20 Starý muž mu pravil: "Pokoj tobě! Klidně mi přenech starost o všechno, co potřebuješ. Jenom nezůstávej přes noc zde na prostranství."
21 Uvedl ho do svého domu a pro osly připravil krmivo. Umyli si nohy, jedli a pili.
22 Byli dobré mysli, avšak hle, mužové města, muži ničemníci, obklíčili dům, tloukli na dveře a vyzývali toho starého muže, hospodáře: "Vyveď muže, který vešel do tvého domu, ať ho poznáme!" -(pozn. máme s ním sex)
23 Tu k nim ten hospodář vyšel a domlouval jim: "Ne tak, moji bratři! Nedopustíte se přece něčeho tak zlého! Vždyť tento muž vešel do mého domu. Nesmíte spáchat takovou hanebnost!
24 Tady je má dcerka, panna, a jeho ženina. Hned je vyvedu. Můžete je zneužít a nakládat s nimi, jak se vám zlíbí, ale vůči tomuto muži nesmíte spáchat takovou hanebnost."
25 Ti muži ho však nechtěli ani slyšet. Proto popadl ten muž svou ženinu a vyvedl jim ji ven. Obcovali s ní a zneužívali ji celou noc až do rána; propustili ji, teprve když vzešla jitřenka.
26 Za ranního rozbřesku se ta žena dovlekla zpět, zhroutila se u vchodu do domu muže, kde byl její pán, a zůstala ležet až do světla.
27 Ráno její pán vstal, otevřel domovní dveře a vyšel, aby se vydal na cestu. Tu spatřil ženu, svou ženinu, zhroucenou u vchodu do domu, s rukama na prahu.
28 Řekl jí: "Vstaň a půjdeme!" Ale nedostal odpověď. Naložil ji tedy na osla a vydal se na cestu k domovu.
29 Když přišel do svého domu, vzal nůž, uchopil ženinu a rozsekal ji i s kostmi na dvanáct dílů a rozeslal ji po celém izraelském území.

nevím co k tomu řeknete.

Na závěr něco z desatera - které je snad aktualní i pro vás - kde tedy údajně Bůh jednak schvaluje otroctví a jednak ženu dává do jedné řady se skotem, s majetkem.

Ex 20:17 (ČEP) Nebudeš dychtit po dome svého bližního. Nebudeš dychtit po žene svého bližního ani po jeho otroku ani po jeho otrokyni ani po jeho býku ani po jeho oslu, vůbec po ničem,
co patří tvému bližnímu.

No budu rád když mi tyto všechny věci okomentujete, či dáte do historických souvislostí, protože přiznávam, že mé znalosti jsou omezené a já se rád poučím.  Merito věci tkví v tom že: já říkám že to jsou nesmysly a vy že ve své době byly v pořádku a od Boha, akorát dnes již úplně neplatí.

Jeden z vašich argumentů - že v té době morálka byla naprosto na nule a starý zákon byl proto tak tvrdý.....nevím co se týče oblasti Palestiny a okolí kde se toto odehrálo... ale rozhodně toto neplatilo o celém světě, ale o tom jindy.

Václav

19 Marpefi Marpefi | 25. září 2011 v 20:14 | Reagovat

[18]: ZDRAVÍM VÁS VÁCLAVE,

JO...UŽ TO VIDÍM. TAK POJĎME NA TO...
k věci: zmíněné pasáže jsem vám našel na netu, mužete je okomentovat: trest za cizoložství - smrt pro oba (Deut 22:22).

TOTO JSEM VÁM VYSVĚTLOVAL DŘÍVE...NEJEN TOTO, ALE I OSTATNÍ PŘÍSNÉ ZÁKONY MĚLY SVŮJ SMYSL.
BŮH SI VYVOLIL URČITÉ LIDI (ŽIDÉ) K TOMU, ABY MU SLOUŽILI A BYLI „ODDĚLENI“ PRO NĚJ...SVÝM ZPŮSOBEM SI CHTĚL VYCHOVAT NÁROD, PŘES KTERÉHO DÁ SVĚTU MESIÁŠE...BŮH VŠAK MOC DOBŘE VĚDĚL, ŽE ČLOVĚK JE ÚSKOČNÝ A ZKAŽENÝ...PROTO DAL JASNÉ MANTINELY TOHO, CO SE MŮŽE A NEMŮŽE...DNEŠNÍ PRAXE I V CÍRKVI VELMI HEZKY UKAZUJE, ŽE NĚJAKÝ VÁŽNĚJŠÍ HŘÍCH BYŤ JEDINÉHO ČLOVĚKA MŮŽE BÝT EXTRÉMNĚ ROZKLADNÝ A PORUŠIT CELÉ SPOLEČENSTVÍ...ALE TO BY BYLO NA DELŠÍ VYSVĚTLOVÁNÍ...PRINCIP JE SNAD JASNÝ – BŮH JE BŮH A POKUD JE, TAK MÁ PRÁVO NA COKOLIV...MY MU NEJSME NIC DLUŽNI..MÁ PRÁVO URČIT SVÁ PRAVIDLA...
POZOR!!! TYTO ZÁKONY NEBYLY PRO JINÉ LIDI!!! JENOM PRO ŽIDY, KTEŘÍ BYLI SOUČÁSTÍ SMLOUVY...SAMOZŘEJMĚ SE NEZABÍJELI LIDÉ VNĚ TÉTO SMLOUVY...TO JE TAKÉ DŮLEŽITÉ SI UVĚDOMIT. NEMLUVĚ O TOM, ŽE POKUD SKUTEČNĚ BŮH EXISTUJE, PAK TITO LIDÉ VIDĚLI FŮRU ZÁZRAKŮ A BOŽÍHO VEDENÍ, O KTERÉM SE MNOHÝM ANI NESNILO...ONI MOC DOBŘE VĚDĚLI, ŽE BŮH JE...VĚDĚLI, CO JIM DÁVAL DOBRÉHO A VĚDĚLI, ŽE ZA TYTO ROZKLADNÉ ČINY HROZÍ TREST...
PODÍVEJTE SE NA TO I TAKTO – NADÁVAL BYSTE NA NĚKOHO, KDO BY SE DOŽADOVAL PODMÍNEK, KTERÉ BYLY UVEDENY VE SMLOUVĚ? KDYŽ PODEPÍŠETE SMLOUVU, KDE JSOU VAŠE PRÁVA A POVINNOSTI, TAK SOTVA MŮŽETE PROTESTOVAT, KDYŽ DOJDE NA VAŠE POVINNOSTI...
TOHLE JDE ROZEBÍRAT A SAMOZŘEJMĚ O TOM RŮZNĚ DISKUTOVAT, ALE JEN JSEM CHTĚL UKÁZAT, ŽE Z POHLEDU EXISTENCE SVATÉHO BOHA, KTERÝ JE ABSOLUTNĚ DOBRÝ, NENÍ PROBLÉM VIDĚT TREST ZA HŘÍCH...PROBLÉM BY BYL, KDYBY JEJ BŮH IGNOROVAL...

Pak následuje cizoložství se zasnoubenou ve městě, pokud dívka nekřičela  čeká smrt na oba, ano i na znásilněnou dívku (Deut 22:23-24). - nevím jestli je v originále cizoložství či znásilnění.
V ORIGINÁLE JE ZNÁSILNĚNÍ. MOŽNÁ BYCH SE VÁS TU MOHL ZEPTAT NA VÝKLAD...VĚŘÍM, ŽE BYSTE NA TO PŘIŠEL I SÁM S POMOCÍ SELSKÉHO ROZUMU...

CO ŘÍKAJÍ SLOVA (ČTĚTE MEZI ŘÁDKY) SLOVA „DÍVKA PROTO...ŽE NEKŘIČELA“...CO TO ZNAMENÁ? PŘI BLIŽŠÍM POHLEDU A STUDIU KONTEXTU JE DOCELA ZŘEJMÉ, ŽE BYLA ŽENA V DNEŠNÍM JAZYKU „SVOLNÁ“ - TEDY NEBRÁNILA SE, SOUHLASILA S HŘÍCHEM, NECHALA SI TO LÍBIT...VÁMI ZMIŇOVANÝ DALŠÍ VERŠ DOLE TO POTVRZUJE
Pokud dívku znásilní na poli, ukamenují pouze násilníka.(Deut 22:25-27)
- s tim by mohl souhlasit i normalni člověk:) - ale to je tak to jediné :(
Co se týče homosexualního styku - aktéři měli být zabiti - vaši odpověď (i když jste na toto konkrétně přímo ZASE neodpověděl) jsem pochopil tak že v té době to bylo v pořádku, teď už ne.Každopádně do nebe nemužou, že? :) Stejně jako většina lidí :)
ODPOVĚDĚL JSEM VÁM UŽ MINULE A DNES (VÝŠE) ZNOVU

K tomu přikladam tento citát z bible ( kde přece žádné nesmysli nejsou, že? :)) na dokreslení vztahu k ženám a homosexuálům tehdejší starozákonní společnosti ( se kterou vy už nemáte nic společného, že?) :
PŘESNĚ TAK, ŽÁDNÉ NESMYSLY TAM NEJSOU, NESMYSLY TAM JENOM VIDÍTE, PROTOŽE PORUŠUJETE (NEBO NEZNÁTE?) ZÁKLADNÍ VÝKLADOVÉ PRAVIDLO BIBLE – NE VŠE, CO JE V BIBLI, JE BOHEM SCHVALOVANÉ!!! BIBLE OBSAHUJE ČASTO HISTORICKÉ LÍČENÍ VĚCÍ, TAK JAK SE STALY...TŘEBA ZAPŘENÍ PETROVO, USTRAŠENÍ UČEDNÍCI, KTEŘÍ ZDRHLI, TO, ŽE ABRAHAM ZAPŘEL JEJÍ ŽENU A VYDÁVAL JÍ ZA SESTRU, ABY NEPŘIŠEL O ŽIVOT APOD...HRDINOVÉ JSOU VYKRESLENI SE SVÝMI LIDSKÝMI CHYBAMI...BIBLE JASNĚ UKAZUJE NA MNOHÉ CHYBY...OBSAHUJE TAKÉ ČASTO VÝROKY SVÝCH NEPŘÁTEL...NECHTĚL BYSTE NÁHODOU TVRDIT, ŽE JE TO ROZPOR, PROTOŽE JE TO V BIBLI?:)
STEJNĚ TAK TATO PASÁŽ NÍŽE. ANO, PŘESNĚ TAK, JEDNÁ SE O SEX...SODOMA A GOMORA BYLA VELMI ZKAŽENÁ, HŘÍCH SE EXTRÉMNĚ ROZMOHL...PROTO TAKY BŮH ZAKROČIL....mimochoem – zajímavost:  http://www.b-a-n.cz/sodoma-a-gomora.html
PROTO TO, ŽE TEN MUŽ UDĚLAL TO, CO UDĚLAL NAPROSTO VŮBEC NEZNAMENÁ, ŽE BY S TÍM BŮH SOUHLASIL!!! NEBO VIDÍTE SNAD NĚKDE OPAK? PRÁVĚ TÍMTO TRHÁNÍM KONTEXTU VZNIKAJÍ TYTO VAŠE „NESMYSLY“...
POKUD SE NEPLETU, PŘÍMO TATO PASÁŽ BYLA ROZEBÍRÁNA V NĚKTERÉ APOLOGETICKÉ KNIZE A VYSVĚTLOVALI TO...KDYBYSTE SKÁLOPEVNĚ TRVAL NA BLIŽŠÍCH INFORMACÍCH, ZKUSIL BYCH TO NĚKDE NAJÍT...TENTO PŘÍBĚH TOTIŽ MĚL DOHRU, KDE BYLO VIDĚT, ŽE BŮH TOHOTO MUŽE ZA TO POTRESTAL.

úryvek z knihy Soudců (Starý zákon), je to kapitola 19.
Upozorňuju pro ty, kteří se v Bibli neorientují, slova "poznal ji" apod. znamenají sex - dobrovolný nebo nedobrovolný.
17 Rozhlédl se a spatřil na městském prostranství pocestného. I otázal se ten starý muž: "Kam jdeš a odkud přicházíš?"
18 Odvětil mu: "Ubíráme se z judského Betléma do odlehlých končin Efrajimského pohoří, odkud pocházím. Šel jsem do judského Betléma; chodím sloužit do Hospodinova domu. Tady však není nikdo, kdo by mě přijal do domu.
19 A přitom mám jak slámu a obrok pro své osly, tak chléb a víno pro sebe i pro tvou služebnici a pro mládence, který je s tvými služebníky. V ničem nemáme nedostatek."
20 Starý muž mu pravil: "Pokoj tobě! Klidně mi přenech starost o všechno, co potřebuješ. Jenom nezůstávej přes noc zde na prostranství."
21 Uvedl ho do svého domu a pro osly připravil krmivo. Umyli si nohy, jedli a pili.
22 Byli dobré mysli, avšak hle, mužové města, muži ničemníci, obklíčili dům, tloukli na dveře a vyzývali toho starého muže, hospodáře: "Vyveď muže, který vešel do tvého domu, ať ho poznáme!" -(pozn. máme s ním sex)
23 Tu k nim ten hospodář vyšel a domlouval jim: "Ne tak, moji bratři! Nedopustíte se přece něčeho tak zlého! Vždyť tento muž vešel do mého domu. Nesmíte spáchat takovou hanebnost!
24 Tady je má dcerka, panna, a jeho ženina. Hned je vyvedu. Můžete je zneužít a nakládat s nimi, jak se vám zlíbí, ale vůči tomuto muži nesmíte spáchat takovou hanebnost."
25 Ti muži ho však nechtěli ani slyšet. Proto popadl ten muž svou ženinu a vyvedl jim ji ven. Obcovali s ní a zneužívali ji celou noc až do rána; propustili ji, teprve když vzešla jitřenka.
26 Za ranního rozbřesku se ta žena dovlekla zpět, zhroutila se u vchodu do domu muže, kde byl její pán, a zůstala ležet až do světla.
27 Ráno její pán vstal, otevřel domovní dveře a vyšel, aby se vydal na cestu. Tu spatřil ženu, svou ženinu, zhroucenou u vchodu do domu, s rukama na prahu.
28 Řekl jí: "Vstaň a půjdeme!" Ale nedostal odpověď. Naložil ji tedy na osla a vydal se na cestu k domovu.
29 Když přišel do svého domu, vzal nůž, uchopil ženinu a rozsekal ji i s kostmi na dvanáct dílů a rozeslal ji po celém izraelském území.
nevím co k tomu řeknete.
Na závěr něco z desatera - které je snad aktualní i pro vás - kde tedy údajně Bůh jednak schvaluje otroctví a jednak ženu dává do jedné řady se skotem, s majetkem.
Ex 20:17 (ČEP) Nebudeš dychtit po dome svého bližního. Nebudeš dychtit po žene svého bližního ani po jeho otroku ani po jeho otrokyni ani po jeho býku ani po jeho oslu, vůbec po ničem,
co patří tvému bližnímu.
OTROCTVÍ JE KAPITOLA SAMA O SOBĚ...O TOM TAKY TŘEBA JINDY...STRUČNĚ – OTROCTVÍ, KTERÉ MÁ VRYTO DO HLAVY DNEŠNÍ ČLOVĚK NEBYLO OTROCTVÍM V TÉ DOBĚ...OTROCTVÍ BYLO POSTAVENÍ, KTERÉ NEBYLO TÉMĚŘ ODLIŠNÉ OD OBYČEJNÝCH LIDÍ /OBYČ.VRSTVY LIDÍ/...OTROCI BYLI SPÍŠE (SAMOZŘEJMĚ ČASTO NEDOBROVOLNĚ) SLUŽEBNÍCI...NĚCO JAKO „JEAN“ Z VTIPŮ...
TAKÉ JDE O TO, ŽE OTROCI SE MOHLI VYKOUPIT SAMI A PO NĚJAKÉ DOBĚ JE MUSELI PÁNI PROPUSTIT NA SVOBODU – POKUD ONI SAMI NECHTĚLI ZŮSTAT...ZA SVOJI SLUŽBU MĚLI TAKÉ PENÍZE...
I O TOMTO SE DÁ PSÁT SÁHODLOUZE...PRINCIP JE TEN, ŽE OTROCTVÍ BYLO SOUČÁSTI SOCIÁLNÍCH STRUKTUR A V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NEBYLO TAKOVÉ, JAK JEJ ZNÁME DNES...NEMLUVĚ O TOM, ŽE KŘESŤANSTVÍ ZÁSADNÍ MĚROU PŘISPĚLO K ODSTRANĚNÍ TOHOTO INSTITUTU...
KLIDNĚ CHRLTE DÁLE TZV. „NESMYSLY“:) RÁD JE S VÁMI ROZEBERU...ALE PŘEMÝŠLÍM JESTLI BY NEBYLO LEPŠÍ Z VAŠÍ STRANY SE NEJDŘÍVE SEZNÁMIT S PRINCIPY VÝKLADU BIBLE, PROTOŽE PRÁVĚ Z JEJICH PORUŠOVÁNÍ PRAMENÍ SPOUSTA NEPOROZUMĚNÍ A „NESMYSLŮ“...
RÁD VÁM POMŮŽU, BUDE-LI TO V MÝCH MOŽNOSTECH...PODMÍNKOU JE VŠAK UPŘÍMNÝ ZÁJEM, NE ZÁŠŤ A SNAHA ZA KAŽDOU CENU „POTOPIT NEPŘÍTELE“...
PŘEJI VÁM HEZKÝ DEN
PETR

20 Marpefi Marpefi | 25. září 2011 v 20:19 | Reagovat

[19]: OMLOUVÁM SE ZA TU SODOMU A GOMORU

TO TAM NEPATŘÍ...BYL TO PODOBNÝ PŘÍBĚH...MUŽ TAM TOTIŽ NABÍDL SVOJE DCERY HOMOSEXUÁLŮM, KTEŘÍ CHTĚLI ZNÁSILNIT NÁVŠTĚVU...

TAM TO ALE NEDOPADLO TAK, JAK V TOM, CO JSTE PSAL...ALE PRINCIP JE STEJNÝ - BIBLE POPISUJE CHOVÁNÍ LIDÍ, NE PŘÍKAZ ČI SOUHLAS BOHA

PETR

21 vaclav vaclav | 26. září 2011 v 1:46 | Reagovat

Dobrý den
děkuji za výklad, ocenuji že se nevyhýbáte těžkým otázkám a chápu že je mnohem lehčí dávat otázky než na ně odpovídat. Věřím že to pomuže nám i lidem co to třeba budou číst. Samozřejmě to vypadá že chrlím ,, nesmysly", ale o tom to je, já se zeptám na něco čemu opravdu nerozumim a vy to vysvětlíte, resp. to zkusíte, protože jste mne pochopitelně nepřesvědčil.

Když to shrnu: Židé uzavřeli smlouvu s (udajně) Bohem , OPRAVDU DOBROVOLNĚ??? a proto to měli mnoho těžší... no pořád to nevysvětluje proč žena byla/je mnohem méněcenější než muž???, proč Bůh stvořil homosexuáli a přitom mu jsou odporní??? proč je mu odporná nahota(stvořil nás nahé!)??? smilstvo(za to nemužeme že nám dal i hormony!)???  - o tom jsme mluvily, nepřesvědčil jste mně pochopitelně, chcete k tomu něco dodat???

Pojďme ale na další várku jež čeká na váš komentář! - mně opravdu zajímá zda-li to jde uspokojivě vysvětlit nezaujatému člověku. Mohu Vás upřímně ubezpečit že mám upřímnější zájem než vy co se týká astrologie :) a potopit vás nechci. Jen věřím že pravda osvobozuje.  

Nechápu že něco z bible bylo relevantní pouze pro tehdejší židy a něco ze starého zákona je relevantní i pro křesťany. Co se týče exekutivy - to chápu, ale jinak? Proč by třeba to věštění už nemohlo být povoleno??? Nebo jíst různé druhy ptáku jak je uvedeno v Deut 14:11-18 a Lev 11:13???
JAk to rozhodnete, asi podle toho jak se vam to hodí, že?

Dále mně zajímá že údajně milostivý a nanejvýš dobrý bůh chtěl, byť před 3000 lety toto:
CEP[1]:  Ex 13:2   "Posvěť mi všechno prvorozené, co mezi Izraelci otvírá lůno, ať z lidí či z dobytka. Je to moje!"

Ex 22:29-30 (28-29)
    Neopozdíš se s dávkami z hojnosti svých úrod a vylisované šťávy svých hroznů a oliv. Dáš mi prvorozeného ze svých synů. Stejně tak naložíš se svým skotem a bravem, zůstane sedm dní u matky, osmého dne jej dáš mně.

dáš mi - znamená obětuješ, zabiješ pro mně, že???

Dále na mnoho místech Yahve přikazuje zabití bezmocných dětí nepřátel : Samuel 15:2-3
    Toto praví Hospodin zástupů: Mám v patrnosti, co učinil Amálek Izraeli; položil se mu do cesty, když vystupoval z Egypta.
Nyní jdi a pobij Amáleka; jako klaté zničíte vše, co mu patří. Nebudeš ho šetřit, ale usmrtíš muže i ženu, pachole i kojence, býka i ovci, velblouda i osla!"

Deuteronomy 20:10-18
...Ale v městech těchto národů, které ti dává Hospodin, tvůj Bůh, do dědictví, nenecháš naživu naprosto NIKOHO!!!. Zničíš je jako klaté, Chetejce, Emorejce, Kenaance, Perizejce, Chivejce a Jebusejce, jak ti přikázal Hospodin, tvůj Bůh,  aby vás neučili jednat podle všelijakých svých ohavností, které činili kvůli svým bohům. Prohřešili byste se proti Hospodinu, svému Bohu...

DÁLE Prostřednictvím Mojžíše přikazuje Yahweh svým přívržencům pozabíjet ty Izraelity, kteří jej neuctívají. Každý má mečem zabít svého nejbližšího a tak osvědčit loajalitu Yahwemu. Je pobito tři tisíce mužů.

CEP Exodus 32:26-29
    Tu se Mojžíš postavil do brány tábora a zvolal: "Kdo je Hospodinův, ke mně!" Seběhli se k němu všichni Léviovci.
Řekl jim: "Toto praví Hospodin, Bůh Izraele: Všichni si připněte k boku meč, projděte táborem tam i zpět od brány k bráně a zabijte každý svého bratra, každý svého přítele, každý svého nejbližšího."
Léviovci vykonali, co jim Mojžíš rozkázal; toho dne padlo z lidu na tři tisíce mužů. Potom Mojžíš řekl: "Ujměte se dnes svého úřadu pro Hospodina každý, kdo povstal proti svému synovi či bratru, aby vám dnes dal požehnání." .

No podívejte chtěl jsem pokračovat ve vyhledávání nesmyslů, ale proteď je mi prostě špatně.....
Tento buh neni můj. Muj je milostivý.

Budu rád když zkusíte odpovědět na otázky které mají tři otazníky a vysvětlíte tyto citáty.

Hezkou noc

Václav

22 Marpefi Marpefi | 26. září 2011 v 2:57 | Reagovat

[21]:
...protože jste mne pochopitelně nepřesvědčil.

ZDRAVÍM VÁS,

„NESMYSLY“ TO NEJSOU, TO SE VÁM SNAŽÍM UKÁZAT...JAK SÁM PŘIZNÁVÁTE, MĚL BYSTE TO NAZVAT TŘEBA „OTAZNÍKY“...VÁMI POUŽITÉ SLOVO NESMYSLŮ JEDNOZNAČNĚ UKAZUJE NA PŘEDEM DANÝ ZÁVĚR = JE TO HLOUPOST A NEMÁ TO VYSVĚTLENÍ...

JE MI LÍTO, ŽE JSEM VÁS NEPŘESVĚDČIL...TO SNAD ALE ANI NENÍ NA TÉTO ÚROVNI KOMUNIKACE MOŽNÉ...MÁM VŠAK NADĚJI, ŽE VÁS MŮŽU ALESPOŇ ČÁSTEČNĚ POVZBUDIT K HLUBŠÍMU ZKOUMÁNÍ BIBLE...NE JEN POVRCHNÍM ZÁVĚRŮM...

Když to shrnu: Židé uzavřeli smlouvu s (udajně) Bohem , OPRAVDU DOBROVOLNĚ a proto to měli mnoho těžší... no pořád to nevysvětluje proč žena byla/je mnohem méněcenější než muž, proč Bůh stvořil homosexuáli a přitom mu jsou odporní proč je mu odporná nahota(stvořil nás nahé!) smilstvo(za to nemužeme že nám dal i hormony!)  - o tom jsme mluvily, nepřesvědčil jste mně pochopitelně, chcete k tomu něco dodat

ANO, CHCI K TOMU NĚCO DODAT. A BUDE TO STEJNÉ, JAKO MINULE – VAŠE ZÁVĚRY V TÉTO ČÁSTI JSOU BIBLI CIZÍ...RESP. TVRDÍTE NĚCO, CO BIBLE NEUČÍ...

ANO, ŽIDÉ VSTOUPILI DO TOHO DOBROVOLNĚ...SAMOZŘEJMĚ MŮŽETE POUKÁZAT NA DALŠÍ GENERACE, KTERÉ UŽ BYLY DĚDICOVÉ JAK ZASLÍBENÍ, TAK POVINNOSTÍ

– ALE MOHLI ODEJÍT! NEBYLI NUCENI ZÚSTÁVAT POD POHRUŽKOU SMRTI...

- ŽENA NEBYLA MÉNĚCENĚJŠÍ NEŽ MUŽ...CELÝ KONTEXT BIBLE (A KONKRÉTNÍ VERŠE) UKAZUJÍ, ŽE PŘED BOHEM JSME SI VŠICHNI ROVNI...ALE ZÁROVEŇ MÁME KAŽDÝ JINÉ ROLE...NEBÝT KŘESŤANSTVÍ, TAK BY ŽENY MOHLY MÍT SOTVA TAKÉTO POSTAVENÍ...JEN SE PODÍVEJTE DÁLE NA VÝCHOD A POCHOPÍTE...

- BŮH NESTVOŘIL HOMOSEXUÁLY!...Z ČEHO JSTE UČINIL TENTO ZÁVĚR? STEJNĚ TAK BYSTE MOHL ŘÍCT, „BŮH STVOŘIL VRAHY“ APOD...BŮH NESTVOŘIL HŘÍCH, STVOŘIL VŠAK LIDSKOU BYTOST, KTERÁ MÁ SVOBODNOU VŮLI...

BIBLE POPISUJE, ŽE NÁSLEDKEM PÁDU PRVNÍCH LIDÍ (ODPADNUTÍ OD BOHA NÁSLEDKEM „POUŽITÍ“ SVOBODNÉ VŮLE) PROPADLO STVOŘENÍ PROKLETÍ...A TAKÉ, ŽE BOJUJEME S NAŠÍ PŘIROZENOU HŘÍŠNOSTÍ (SKLON K PÝŠE, SOBECKOSTI – A MIMO JINÉ SEXUÁLNÍM VÝSTŘELKŮM)...JE VŠAK NA NÁS, JAK TO V NÁS NECHÁME RŮST...

- DÁLE NAHOTA...ZNOVU STEJNÝ ZÁVĚR...NENÍ MU ODPORNÝ NAHÝ ČLOVĚK, ALE NAHOTA, KTERÁ V SOBĚ SKRÝVÁ SEXUÁLNÍ PODTEXT...TEDY POUŽITÍ TOHO SLOVA NENÍ VE SMYSLU ČLOVĚK BEZ ODĚVU /POPISNÉ/ SPÍŠE JAKO ČINNOST ČLOVĚKA...

- A SMILSTVO? SKUTEČNĚ SE CHCETE VYMLOUVAT NA HORMONY? ANO, HORMONY MÁME, ALE MÁME TAKY SOUDNOST A SVĚDOMÍ...POKUD CHCETE OBHAJOVAT NEVĚRU, BIGAMII ČI ČASTÉ STŘÍDÁNÍ PARTNERŮ KVŮLI HORMONŮM, TAK OPRAVDU NEVÍM CO NA TO ŘÍCT...A POKUD TOTO CHCETE POUŽÍT JAKO ARGUMENT PROTI EXISTENCI BOHA ČI „NESMYSLNOSTI“ BIBLE, TAK JSTE MĚ TEDY FAKT DOSTAL:)

Pojďme ale na další várku jež čeká na váš komentář! - mně opravdu zajímá zda-li to jde uspokojivě vysvětlit nezaujatému člověku. Mohu Vás upřímně ubezpečit že mám upřímnější zájem než vy co se týká astrologie :) a potopit vás nechci. Jen věřím že pravda osvobozuje.

TO JSEM RÁD, Z VAŠICH PRVNÍCH KOMENTÁŘŮ JSEM ŽEL VYCÍTIL OPAK...PROTO SE VÁM OMLOUVÁM ZA MOŽNÁ PRUDŠÍ REAKCE, KTERÉ BYLY ČÁSTEČNĚ OBRANNOU REAKCÍ. A SOUHLASÍM – PRAVDA OSVOBOZUJE...A VÍTE CO SE PÍŠE MJ. V BIBLI O PRAVDĚ?
JEŽÍŠ ŘEKL: „JÁ JSEM TA CESTA, PRAVDA I ŽIVOT...“. KDYSI JSEM ZOUFALE VOLAL BOHA A PROSIL JEJ, ABY MI UKÁZAL PRAVDU...A ON TO UDĚLAL...POZNAL JSEM JEŽÍŠE, KTERÝ MI DAL POKOJ, KTERÝ JSEM NIKDY NEZAŽIL...

JAk to rozhodnete, asi podle toho jak se vam to hodí, že?
:) TAKOVÉ ZÁVĚRY BYCH NEČINIL...SKUSÍM TO NASTÍNIT ASI TAKTO...BUĎME U STARÉHO ZÁKONU...

OBSAHUJE KNIHY POETICKÉ, HISTORICKÉ, KNIHY ZÁKONŮ, PROROCKÉ APOD...CO SE TÝČE KNIHY ZÁKONŮ A USTANOVENÍ, TAK TY MĚLY TAKÉ RŮZNÝ CHARAKTER...TY OBŘADNÍ PLATILY POUZE PRO ŽIDY, OSTATNÍ TŘEBA MORÁLNÍHO CHARAKTERU PAK BYLY RŮZNÝM ZPŮSOBEM POTVRZENY A ROZVEDENY JEŽÍŠEM V ZÁKONU NOVÉM...

MNOHÉ KNIHY VŠAK ZJEVUJÍ BOŽÍ PODSTATU A JEHO POSTOJE K URČITÝM VĚCEM – A TY SE SAMOZŘEJMĚ NEMĚNÍ...RESP. BŮH JE STEJNÝ TEHDY I DNES, AKORÁT SMLUVNÍ PODMÍNKY JSOU V RÁMCI „NOVÉHO ZÁKONA – TEDY NOVÉ SMLOUVY MEZI BOHEM A LIDMI“ JINÉ.

VELMI STRUČNĚ ŘEČENO, KDYŽ TO ŘEKNU POLOPATĚ TAK ZE STARÉHO ZÁKONA NENÍ PRO NOVOSMLUVNÍ LID PLATNÉ TO, CO BYLO SOUČÁSTÍ SMLOUVY STARÉ...ALE TŘEBA HISTORICKÉ LÍČENÍ NĚKTERÝCH PŘÍBĚHŮ, VE KTERÝM MŮŽEME NALÉZT PRINCIPY, JAK BŮH JEDNAL ATD., MOHOU BÝT INSPIRACÍ I NÁM...

POKUD NĚKDE BŮH NAPŘ. ŘEKL, ŽE MÁ RÁD ZMRZLINU (ILUSTRAČNÍ PŘÍKLAD), TAK JE LOGICKÉ, ŽE MÁ RÁD ZMRZLINU STÁLE...ALE POKUD ŘEKL, BUDETE MI PLATIT 5KČ ZA ZMRZLINU, TAK TO NEBUDE PLATIT, POKUD V NOVÉ SMLOUVĚ NAJDEME, ŽE JE CENA 3 KČ...
SNAD JSEM BYL ASPOŇ TROŠKU SROZUMITELNÝ...

Dále mně zajímá že údajně milostivý a nanejvýš dobrý bůh chtěl, byť před 3000 lety toto:
CEP[1]::  Ex 13:2   "Posvěť mi všechno prvorozené, co mezi Izraelci otvírá lůno, ať z lidí či z dobytka. Je to moje!"
ANO, CHTĚL...A ZKUSTE HÁDAT, CO ZNAMENÁ „JE TO MOJE“? PARDON...ZLOBIL JSTE SE ZA OTÁZKY:) ZNAMENALO TO ZASVĚCENÍ BOHU, ODDĚLENÍ PRO BOHA...POKUD JSTE MĚL NÁHODOU NA MYSLI NĚJAKÉ LIDSKÉ OBĚTI NEBO TAK NĚCO, TAK TO V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ...NAOPAK TO BŮH ODSUZUJE A PRÁVĚ PROTO, ŽE TO OKOLNÍ NÁRODY PRAKTIKOVALY, TAK CHTĚL IZRAEL OD TOHO OCHRÁNIT...
Ex 22:29-30 (28-29)

dáš mi - znamená obětuješ, zabiješ pro mně, že
AHA...TAK JSTE TO TAK SKUTEČNĚ POCHOPIL:) ODPOVĚD VÝŠE

Dále na mnoho místech Yahve přikazuje zabití bezmocných dětí nepřátel : Samuel 15:2-3
    
ANO, MÁTE PRAVDU. TOTO JE DOCELA NEPŘÍJEMNÁ PASÁŽ A SÁM JSEM SE PTAL, NAJDE-LI SE NĚJAKÝ DŮVOD, JAK BY TO MOHL „DOBRÝ BŮH“ CHTÍT...TO NEBUDU ZAKRÝVAT. TEĎ V TOM MÁM DOCELA POKOJ...VÍTE...ZKUSÍM STRUČNĚ...ČETL JSEM NA TOTO DELŠÍ ROZBORY, COŽ BY BYLO NEJVHODNĚJŠÍ, ALE ASPOŇ ČÁSTEČNĚ:

- TOTO BŮH PŘIKAZOVAL I JINDY, ALE ŽIDÉ NEPOSLECHLI...NECHALI ŽÍT NĚJAKÉ LIDI...BŮH TO RESPEKTOVAL, ALE PAK TO PŘINESLO SVÉ NÁSLEDKY...TI LIDÉ CO PŘEŽILI A ŽILI MEZI ŽIDY, KTEŘÍ JE OBSADILI, TAK SE BOUŘILI ATD...PROSTĚ LID, KTERÝ BYL URČITÝM ZPŮSOBEM ZKAŽENÝ, TAK JEJ BŮH CHTĚL ZNIČIT...DOBŘE VÍTE, ŽE POKUD SE RAKOVINNÉ BUJENÍ NEZASTAVÍ, ZASÁHNE ZDRAVÉ ORGÁNY A PADNE CELÉ TĚLO...(NEPŘIROVNÁVÁM LIDI K RAKOVINĚ, ALE JEJICH JEDNÁNÍ A ZKAŽENOST!)PROTO BŮH VĚDĚL, ŽE POKUD ZŮSTANE BYŤ MÁLO NAŽIVU, PAK SE BUDOU MSTÍT, BUDOU SVÁDĚT ŽIDY K HŘÍCHU ATD. ATD....

ZNOVU SE TU DOSTÁVÁME K OTÁZCE SVATÉHO BOHA, KTERÝ NESNESE VE SVÉ BLÍZKOSTI HŘÍCH(ZLO)...PROTO SVŮJ LID, KTERÝ PRO SEBE ODDĚLUJE, SE SNAŽÍ OCHRÁNIT PŘED VLIVEM LIDU, KTERÝ JE MORÁLNĚ DE FACTO ROZLOŽEN...

JE TU JEŠTĚ DALŠÍ ASPEKT...TEN BYL HEZKY ROZEBRÁN V KNIZE „KAUZA VÍRA“. Všechny TYTO NÁRODY MĚLY ŠANCI SE OBRÁTIT, NAPRAVIT...NEBYLO TO TAK, ŽE BY BŮH LUSKL PRSTY A NIČIL...

A JEŠTĚ JEDNA POZNÁMKA Z MÉ STRANY – POKUD BŮH JE, PAK JSOU DĚTI POD JEHO ZVLÁŠTNÍ OCHRANOU (DOKUD „NEDOSTANOU ROZUM“)...VĚŘÍME TEDY, ŽE SMRTÍ BYLI SPÍŠE VYSVOBOZENI Z TOHO, CO JICH MOHLO ČEKAT (ODPADNUTÍ A DALŠÍ TRÁPENÍ)...ABYCH NEBYL ŠPATNĚ POCHOPEN...NETVRDÍM, ŽE JE MÁ TOUHA ZABÍJET DĚCKA NEBO TAK. JEN CHCI ŘÍCT, ŽE Z POHLEDU VĚČNOSTI A ŽIVOTA „PO ŽIVOTĚ“ DOSTANE TENTO PROBLÉM ÚPLNĚ JINÝ ROZMĚR...MY LIDÉ SE NA SMRT DÍVÁME ČASTO BRÝLEMA ČLOVĚKA, KTERÝ NEZNÁ NIC NEŽ 0-80 LET A TEČKA...ALE POKUD JE BŮH A MOŽNÝ ŽIVOT S NÍM, PAK JE FYZICKÝ ŽIVOT TADY JENOM BEZVÝZNAMNÁ TEČKA...NEMYSLÍTE?

TEĎ JENOM ZÁLEŽÍ, JESTLI ČLOVĚKA BŮH PŘIJME, NEBO ODMÍTNE...A KUPODIVU, BŮH POSLAL SVÉHO SYNA – JEŽÍŠE KRISTA, KTERÝ ZA NÁS TRPĚL, ZEMŘEL ALE BYL VZKŘÍŠEN A TEĎ „SEDÍ PO BOŽÍ PRAVICI“...

... Je pobito tři tisíce mužů.
PŘEDPOKLÁDÁM, ŽE JSTE U ZLATÉHO TELETE...TEĎ JSTE SE DOPUSTIL (VĚŘÍM, ŽE ZNOVU Z NEZNALOSTI) HEZKÉHO VYTRŽENÍ Z KONTEXTU. TAKTO TO PREZENTUJETE, JAKO BY JEN TAK Z HECU BŮH ROZHODL, ŽE SI „ZAŘÁDÍ“...NEJPRVE JSEM PŘEMÝŠLEL, ŽE VÁM DÁM „ÚKOL“, ABYSTE SI TO NEJPRVE PŘEČETL CELÉ I S PASÁŽEMI PŘEDTÍM..A PAK SI NA TO ODPOVĚDĚL SÁM, ALE NECHCI BÝT NAŘČEN, ŽE SE VYHÝBÁM ODPOVĚDI...

POKUD JE BIBLE V LÍČENÍ PRAVDIVÁ A BŮH SKUTEČNĚ JE (Z TOHO VYCHÁZÍME, ŽE?) PAK POPISUJE, JAK TITO LIDÉ, KTEŘÍ BYLI POBYTI, VIDĚLI ÚŽASNÉ ZÁZRAKY...A TO JEN PÁR DNÍ PŘED TÍM...BŮH JE VYVEDL Z EGYPTA...ROZEVŘEL PŘED NIMI MOŘE, VIDĚLI 10 EGYPTSKÝCH RAN...ZÁZRAKY NASYCENÍ ATD. ATD...PROSTĚ JASNĚ VIDĚLI BOHA A JEHO JEDNÁNÍ S NIMI...MOJŽÍŠ SE VŠAK JEN NA PÁR DNÍ VZDÁLIL A HNED SI UDĚLALI MODLU – ZLATÉ TELE...A NEJENOM TO, ZAČALI SEXUÁLNÍ RÁDOVÁNKY A NEVÁZANOST PŘI ZÁBAVĚ...PROTO MOJŽÍŠ, KDYŽ PŘIŠEL A VIDĚL, CO UDĚLALI, TAK SE Z TOHO „OROSIL“...ŽIDÉ BYLI NA ZAČÁTKU SVÉ POUTĚ JAKO NÁROD A HNED FATÁLNĚ SELHALI – PŘES VŠECHNO, CO DOBRÉHO MOHLI Z BOŽÍCH RUKOU VIDĚT...BŮH PROTO ZASÁHL...DAL JIM NA VÝBĚR, KE KOMU SE PŘIDAJÍ....BYL JICH DOHROMADY ASI MILION...VŠICHNI SE SAMOZŘEJMĚ NA BOŽÍ STRANU NEPŘIDALI, ALE VŠICHNI TAKÉ NEZEMŘELI...(3000)

PROTO TAKTO – PŘI BLIŽŠÍM ZKOUMÁNÍ KONTEXTU A BOŽÍ VŮLE PRO ODDĚLENOST SVÉHO LIDU JE TENTO „ZÁKROK“ MNOHEM SNADNĚJI POCHOPITELNÝ, NEŽ-LI PŘI POUHÉM NAPSÁNÍ „BŮH ZABIL SVÉ ŽIDY“...

...Tento buh neni můj. Muj je milostivý.

NEZLOBTE SE, ALE BŮH JE BOHEM LÁSKY, ALE TAKÉ SPRAVEDLNOSTI...MOŽNÁ ZASTÁVÁTE ČASTOU TEZI „BŮH ODPUSTÍ VŠEM“, „KAŽDÝ PŮJDE DO NEBE BEZ OHLEDU NA TO, JAK SE CHOVÁ“...JISTĚ, MŮŽETE V TO VĚŘIT, ALE PAK JE TENTO BŮH IGNORANT, PROTOŽE JE MU JEDNO, KTERÁ HYENA CO DĚLÁ....MŮJ BŮH JE SPRAVEDLIVÝM SOUDCEM...PŘÍSNĚ TRESTÁ HŘÍCH, ALE PRÁVĚ PROTO, ŽE NÁS MILUJE, TAK DAL SÁM SEBE – JEŽÍŠE, KTERÝ ZA NÁS ZEMŘEL...A DAL NÁM NADĚJI K NĚMU PŘIJÍT...SVATÉMU A ČISTÉMU BOHU...SKRZE JEŽÍŠE...POKUD MÁ BIBLE PRAVDU, PAK ŘÍKÁ, ŽE BŮH ZEMŘEL ZA ČLOVĚKA...PRÁVĚ PROTO, ŽE NÁS MILUJE...

Bible - „Neboť Bůh tak miloval svět, že dal svého jediného Syna, aby žádný, kdo v něho věří, nezahynul, ale měl život věčný.Vždyť Bůh neposlal svého Syna na svět, aby soudil, ale aby skrze něj byl svět spasen.Kdo v něho věří, není souzen. Kdo nevěří, je již odsouzen, neboť neuvěřil ve jméno jednorozeného Syna Božího.“

Budu rád když zkusíte odpovědět na otázky které mají tři otazníky a vysvětlíte tyto citáty.
ASI VNÍMÁTE, ŽE JE TO NA DÝL, ALE SNAD ASPOŇ TROŠKU JE TO POCHOPITELNÉ.
MĚJTE TAKÉ HEZKOU NOC
PETR

23 Marpefi Marpefi | 26. září 2011 v 2:58 | Reagovat

[22]:

PS. už mi to nebral komentář, který je omezen na 10000 znaků...pokud chcete delší odpovědi, pojďme diskutovat na e-mail...pokud chcete zústat pro veřejnost (nemám nic proti), pak ale budeme muset zkrátit diskuzi.

Mějte hezký den

Petr

24 vaclav vaclav | 26. září 2011 v 14:24 | Reagovat

Dobrý den

omlouvám se,ale opravdu jste mne rozesmál tvrzením, že žena získala své dnešní postavení díky křesťanství :) :) :)
Zde pár citátů jež vaši teorii asi nepotvrdí: Ale jako církev je podřízena Kristu, tak ženy mají být ve všem podřízeny svým mužům.“ (Ef 5, 21-23)

    1 Kor 11:8 Muž přece nebyl stvořen z ženy, ale žena z muže. 9Muž také nebyl stvořen kvůli ženě, ale žena kvůli muži.

    Gn 2:18 „Není dobré, že člověk je sám. Udělám mu pomocníka, který by se k němu hodil“ (z Katechizmu Katolické církve)

1 Tim 2:11 Žena ať přijímá vyučování tiše a s veškerou poslušností. 12Nestrpím, aby žena poučovala nebo sekýrovala manžela. Ať je raději tiše, 13vždyť první byl stvořen Adam, teprve potom Eva. 14A nebyl to Adam, kdo se nechal svést, ale jeho žena byla svedena a padla do hříchu.

..no realita je taková že Díky velice osvícenému působení církví byly ženy zrovnoprávněny až ve dvacátém století. V Bibli jsou ženy nejen brány jako mužův majetek, ale systematicky ponižovány a jejich život jé méně cenný než život muže. No asi to prostě vidět zase nechcete...
Osobně jsem se párkrát na východ podíval a je pravda že žena je více nebo méně vždy podřízena muži, nejvíce tedy v Islámu, jenž patří do skupiny Abrahamovských náboženství - zdroj je jasný:)  Nejméně asi v Sikhismu (jenž má nejblíže k Hinduismu) ten je však relativně novým náb.

Co se týče chudáků homosexuálů: dnešní věda potvrzuje že toto není úchylka, ale geneticky dané zaměření ( citové i sexuální), není vlastní jen člověku, ale i mnoha zvířatům. U skotu, u beranů je to kupodivu docela časté. Chápu že toto odmítnete, a nedivím se, pokud mermomocí věříte že Země je stará 6000 let...tak tomuto asi neuvěříte...možná duležitejší argument je ten, že když ten vztah dělá ty dva lidi šťastné a nikomu tím neškodí, co by na tom bylo špatné? - Nic! Jen to že v bibly je to vašemu Bohu odporné... toto by měl ale být problém jen pro toho kdo chce bibly věřit, chápete? Měl byste pochopit že tyto věci v bibly stáli za mnoha zločiny v historii od kterých se chcete sám distancovat. Chápejte že třeba vy dodržujete ,, nenaviď hřích, nikoliv hříšníka" , ale vaši souvěrci jež prostě rozlišují méně lehce sklouznou k nenavisti vůči udajným hříšníkům a od toho je zase jen krok k násilí. Netvrďte mi že toto nevidíte. A nedávejte do jedné řady homosexuály a vrahy, to je opravdu pod vaši úroveň...Doufám!

Totéž o nahotě. I když ma sex. podtext tak na ni nemusí být nic špatného. U přírodních kultur to je krásné, žádné uměle vyvolané fobie a uchylky.
Sex je přirozená součást života a basta. Žádná část těla není nečistá či hříšná. Tito (pro vás pohané) mají naprosto přirozený vztah k sexu. Opravdu nevidíte že dnešní posedlost sexem, bilionové zisky pornografického průmyslu, sexshop na každym rohu, degradace morálky, obchod s bílím masem je tu proto že v minulosti církve  sex potlačovali? A když se něco co je přirozené potlačuje, tak se to hromadí v podvědomí, pak se to zdeformuje ( vzniknou úchylky) a pak to prorazí ven a může působit destruktivně. Zamyslete se nad tím.
Doufám taky že nebudete např. omlouvat husity, za to že opravdu krvavě a krutě likvidovaly Adamity....co pro ti nim měli? stačí se podívat do bible:) - a jsme zase u toho - snažím se vám vysvětlit že zdroj těchto špatností leží už ve zdroji - v bibly.  Chápu že je pro vás těžké to vidět, protože nechcete a jak praví Bhagavad Gíta ,, člověk je to čemu věří", a Shopenhauer by dodal že intelekt je jen sluha vůle, má jen slabý hlas a většinou je použit na omluvení toho co chceme, ne na vidění pravdy.

25 vaclav vaclav | 26. září 2011 v 14:25 | Reagovat

No dále : to že váš hospodin v bibly žadá lidské oběti není můj výmysl.  Zasvěcení zde znamená obětování či věnování bohu. Např. Biblický hrdina Jiftách Gileátský naříká, že zasvětil svou dceru Yahwemu a slib nemůže vzít zpět (Ju11:35). Svou panenskou dceru pak obětuje na zápalné hranici Yahwemu. Realita byla taková že zápalné dětské oběti byly Yahwemu v Judeji přinášeny ještě v 7.stol.př.n.l.  Upalováni na tófetu, ohnivém obětišti, však zřejmě byli i dospělí lidé. V knize Izajáše nalezneme náboženský zpěv čerpající z takového jahvistického obřadu: Izajáš 30:29-33
Lidské oběti byly jen postupně odsuzovány a zakazovány, čekal bych že toto víte a ne že budete mystifikovat.

No teď to nepříjemné: nelze přijmout vaše vysvětlení že kdyby židé nechali žít děti ( kojence) svých nepřátel ( třeba by mohli být adoptovány a vychovány jako židé, ne?) tak až by vyrostli dělali by  problémy... též mi není jasné jaké problémy by dělal skot a dobytek že musel být pozabíjen.... tak daleko má představivost nesahá a VY byste se měl  zamyslet nad svým vztahem k etice - k tomu co je dobré a co je špatné. Někomu je to jasné, někomu prostě ne a ne, hlavní je že to je v bibly a ta se neplete! Že?

No cítím že vám musím trochu přiblížit svou představu o etice a morálce aby bylo zjevné kde a proč se rozcházíme a abychom se z nepochopení jeden druhého netočily v kruhu. Váš přístup je mi snad jasný, věříte tomu že Bůh vyjevil svou vůli skrze bibly a Ježiše, ano?
Já ne :) Etika jak ji rozumím má základ v naší duši, už je v nás, máme tento program v sobě ( od toho kdo nás stvořil) teoreticky není nutné o tom psát knihy protože víme co je dobré a co ne ( prakticky to nutné je protože naše svědomí a rozlišovací schopnost je zakryta nevědomostí ap.) Toto Ježíš naprosto jasně popisuje: chovejte se ke svým bližním tak jak chcete aby se oni chovali k vám! To znamená když vám položím např. tyto otázky:  chcete být okrádán?  chcete být bit či zabit? chcete aby vám lhali? chcete aby vám bylo říkáno že jste méněcenný na základě vaší rasy, původu, vyznaní, sex. orientace, národa? chcete aby vám říkali že vaše náboženství stvořil ďábel? a že jej máte změnit nebo vás čeká opravdu chmurná budoucnost:)?
--- na každou otázku mi odpovíte "ne!", stejně tak odpoví každý normální člověk, z jakékoliv země a kultury na světě.  
Toto pojetí morálky a etiky je podporováno:  1/ zdravým selským rozumem, 2/svědomím a 3/ ostaními než Abrahamovskými náboženstvími, tedy Hinduismem ( nejstarším náboženstvím), budhismem, jinismem, taoismem. kunfuciusmem, a přírodními náboženstvími, vč. toho našich předků - Slovanů ( jež bylo zničeno křesťanstvím, jako většina ostatních, jak víte...)  
U následovníků Abrahamovských náboženství je to ale tak že když něco děláte vy jako křestan nebo muslim tak to muze byt naprosto chválihodné a bohu mile ( třeba propagace vašeho naboženství, mnohdy nevybíravímy zpusoby, či ničení svatostástánků " pohanů" - k tomu bible a koran vybízí,  ale když
totéž budu dělat já - pohan - vám , tak zasloužím peklo,  potrestání - smrt ( s muslimama v tomto nejsou žerty, jak víte:) stejně jako kdysy s křesťanama - chápu, distancoval jste se od toho )
Radím vám abyste se nad výše uvedenýmy argumenty zamyslel. Nezávisle, nejen ve světle písma...
Osobně mi vyhovuje veřejná diskuze, pokud budete odpovídat krátce, nic s tím neudělám je to vaše stránka.
s p0zdravem
vaclav

26 Marpefi Marpefi | 28. září 2011 v 13:27 | Reagovat

[24]: Dobrý den
omlouvám se,ale opravdu jste mne rozesmál tvrzením, že žena získala své dnešní postavení díky křesťanství :) :) :)
ZDRAVÍM VÁS,

JSEM RÁD, ŽE SE BAVÍTE:) ALE VÁŠ SMÍCH NA PRAVDĚ NIC NEUBERE:)

Před Bohem jsou si všichni lidé rovni, Pavel to pěkně vystihuje v listu Galaťanům: „Není už rozdíl mezi židem a pohanem, otrokem a svobodným, mužem a ženou. Vy všichni jste jedno v Kristu Ježíši. Jste-li Kristovi, jste potomstvo Abrahamovo a dědicové toho, co Bůh zaslíbil“ (Gal 3,28-29)

„Zde pár citátů jež vaši teorii asi nepotvrdí: „

UPŘÍMNĚ ŘEČENO BY MĚ ZAJÍMALO, JESTLI TOTO, CO TE´D CITUJETE DĚLÁTE SCHVÁLNĚ, NEBO Z NEVĚDOMOSTI (A BEZ OHLEDU NA MÉ VAROVÁNÍ O VYTRHOVÁNÍ Z KONTEXTU?)?
VYTRHUJETE TOTIŽ Z KONTEXTU A VYBÍRÁTE SI TO, CO SE VÁM HODÍ... NUŽE DOBRÁ, ODPOVÍM I TAK:

Ale jako církev je podřízena Kristu, tak ženy mají být ve všem podřízeny svým mužům.“ (Ef 5, 21-23)
1 Kor 11:8 .....ATD.
..no realita je taková že Díky velice osvícenému působení církví byly ženy zrovnoprávněny až ve dvacátém století.

TAK...TEĎ BUDU JÁ „VYTRHÁVAT Z KONTEXTU“ A BUDU UKAZOVAT, ŽE TO, CO JSTE ZDE VYPSAL JE POUZE ČÁST SKLÁDAČKY, KTERÁ SAMA O SOBĚ NENÍ PRAVDIVÝM OBRAZEM, KTERÝ TADY UVÁDÍTE:

Efezským 5:25 Muži, milujte své ženy, jako si Kristus zamiloval církev a sám se za ni obětoval

Efezským 5:28 Proto i muži mají milovat své ženy jako své vlastní tělo. Kdo miluje svou ženu, miluje sebe. 29 Nikdo přece nemá v nenávisti své tělo, ale živí je a stará se o ně. Tak i Kristus pečuje o církev;

33 A tak i každý z vás bez výjimky ať miluje svou ženu jako sebe sama a žena ať má před mužem úctu.

1 Korintským 11:11 V Kristu ovšem není žena bez muže ani muž bez ženy,12 vždyť jako je žena z muže, tak i muž skrze ženu - všecko pak je z Boha.

Koloským 3:19 Muži, milujte své ženy a nechovejte se k nim drsně.

1 Korintským 7:4 Žena nemá své tělo pro sebe, ale pro svého muže. Podobně však ani muž nemá své tělo pro sebe, ale pro svou ženu.

list Galaťanům: „Není už rozdíl mezi židem a pohanem, otrokem a svobodným, mužem a ženou.

A MŮŽU POKRAČOVAT DÁL...ALE MYSLÍM, ŽE NENÍ TŘEBA.

TAKŽE REKAPITULACE – TO, CO JSTE NAPSAL, JSTE NAPSAL ÚČELOVĚ A BEZ ZÁKLADNÍ ZNALOSTI BIBLE. PŘEDPOKLÁDÁM, ŽE JSTE UDĚLAL CTRL+C A CTRL+V Z NĚJAKÉHO INTERNETOVÉHO ZDROJE...

TADY JSEM VÁM UKÁZAL, ŽE BIBLE SICE JASNĚ STANOVUJE SPOLEČENSKOU HIERARCHII VE SMYSLU FUNGOVÁNÍ SPOLEČNOSTI A ŽENA HRÁLA URČITOU NEGATIVNÍ ROLI NA POČÁTKU LIDSTVA, ALE vůbec TO NEZNAMENÁ TO, CO ZDE PREZENTUJETE A PROTI ČEMU ÚTOČÍTE...

PŘEČTĚTE SI POZORNĚ TY VERŠE A ZJISTÍTE, ŽE ŽENA MÁ BÝT MUŽEM BEZMEZNĚ MILOVÁNA, MÁ O NI PEČOVAT A KDYŽ NA TO PŘIJDE SE ZA NÍ I OBĚTOVAT...(AČ JE SMUTNÉ, ŽE TO TAK ČASTO V PRAXI NENÍ, ALE TO UŽ NENÍ PROBLÉM KŘESŤANSTVÍ ALE SOBECKOSTI MUŽŮ...)

JAK STRAŠNÉ PONÍŽENÍ A DISKRIMINACE, ŽE?...:)

POKUD SKUTEČNĚ ZNÁTE VÝZNAM TOHO, CO JE TO LÁSKA, PAK MOŽNÁ NENÍ TŘEBA DALŠÍCH KOMENTÁŘŮ...

PODÍVEJTE, VÁŽNĚ...TO, NA CO NARÁŽÍTE JE PODLE VŠEHO ONO ROZDĚLENÍ PODŘÍZENOSTI, KTERÉ NEMŮŽETE ZKOUSNOUT. BŮH STANOVIL URČITÝ PRINCIP PODŘÍZENOSTI (NEJEN ŽENA VS. MUŽ)...ALE NE PROTO, ABY NĚKOHO PONIŽOVAL (TO DOKAZUJÍ MNOHÉ VERŠE A OBECNÉ ZJEVENÍ BIBLE), ALE ABY SPOLEČNOST MOHLA FUNGOVAT...

PRAKTICKÝ PŘÍKLAD – MÁTE 2 MANŽELE...POKUD SI BUDOU SKÁLOPEVNĚ STÁT KAŽDÝ ZA SVÝM, PAK SE HODNĚ BRZO ROZHÁDAJÍ, ROZEJDOU APOD...POKUD TEDY DOJDE NA DŮLEŽITÉ OTÁZKY, MÁ ŽENA POSLECHNOUT V ROZHODNUTÍ MUŽE...ALE ZÁROVEŇ PLATÍ, ŽE PŘED BOHEM NESE MUŽ BŘEMENO ZODPOVĚDNOSTI ZA TOTO ROZHODNUTÍ...MUŽ MÁ ŽENU VÉST, MILOVAT JI A POMÁHAT JI...ALE vůbec TO NEZNAMENÁ, ŽE JE ŽENA NESVÉPRÁVNÁ...

S MANŽELKOU ŘEŠÍME VĚCI (SNAŽÍME SE:) DISKUZÍ, VZÁJEMNÝM HLEDÁNÍM NAŠICH POTŘEB A AŽ POKUD SE NAPROSTO NESHODNEM A JE NUTNÉ, ABY VĚC NĚKDO ROZHODL, TAK TO JSEM JÁ...

ALE PODLE PRINCIPU LÁSKY NEMŮŽU BEZHLAVĚ POROUČET ŽENĚ ČI JI NĚJAK PONIŽOVAT, TAK JAK SI MOŽNÁ MYSLÍTE...PROSTĚ MUŽ A ŽENA JSOU PARTNERY, MAJÍ SE MÍT VZÁJEMNĚ V ÚCTĚ A LÁSCE, POMÁHAT SI A DÁVAT JEDEN DRUHÉHO ZA PŘEDNĚJŠÍHO NEŽ SEBE...TOHLE JE TO, CO BIBLE ŘÍKÁ, KDYŽ JI STUDUJETE – NE JEN VYTRHÁVÁTE Z KONTEXTU VĚCI, KTERÉ SE VÁM LÍBÍ...

ZKUSTE SI NAPŘ. PŘEČÍST STAROZÁKONNÍ KNIHY „ESTER“ ČI „RÚT“...ZJISTÍTE, ŽE SI BŮH POUŽIL PRÁVĚ ŽENY K MOCNÝM VĚCEM...A PŘÍKLADŮ BY SE NAŠLO MNOHEM VÍCE...

TAKŽE ASI TAK:)

V Bibli jsou ženy nejen brány jako mužův majetek, ale systematicky ponižovány a jejich život jé méně cenný než život muže. No asi to prostě vidět zase nechcete...

VÝŠE JSEM ODPOVĚDĚL, ŽE TO VIDĚT CHCI A VIDÍM...:) VAŠE TVRZENÍ O MAJETKU JE CHYBNÝM ZÁVĚREM, KTERÝ JSTE VYDEDUKOVAL Z VERŠŮ VYTRŽENÝCH Z KONTEXTU...

POKRAČOVÁNÍ DÁLE...

27 Marpefi Marpefi | 28. září 2011 v 13:36 | Reagovat

[24]: POKRAČOVÁNÍ...

Co se týče chudáků homosexuálů: dnešní věda potvrzuje že toto není úchylka, ale geneticky dané zaměření ( citové i sexuální), není vlastní jen člověku, ale i mnoha zvířatům.

ACH JO...DALŠÍ TAKOVÉ VÝROKY...TAKHLE:

DNEŠNÍ VĚDA NIC TAKOVÉHO NEPOTVRZUJE! TO, ŽE JSOU TAKOVÉ HYPOTÉZY NEZNAMENÁ, ŽE „DNEŠNÍ VĚDA POTVRZUJE“...VĚDA MŮŽE POTVRZOVAT MNOHÉ, HLAVNĚ V RÁMCI EXPERIMENTŮ, ROZHODNĚ BYCH VŠAK BYL OPATRNÝ NA VÝROKY PODOBNÉHO TYPU CO SE TÝČE LIDSKÉHO MOZKU, PSYCHIKY A CHOVÁNÍ...PROTOŽE TADY OPOUŠTÍME MANTINELY SKUTEČNÉ EXPERIMENTÁLNÍ VĚDY (TJ. VĚDY POPISNÉ), ALE JDETE NA PŮDU TÉMĚŘ FILOZOFIE - TJ. VĚDY VYSVĚTLUJÍCÍ...

ZÁROVEŇ JE VAŠE TVRZENÍ LŽIVÉ, PROTOŽE SNAD DRTIVÁ VĚTŠINA VĚDCŮ VÁM JASNĚ ŘEKNE, ŽE JE TO DEVIACE! (DEVIACE=ODCHYLKA OD NORMÁLU – TEDY ÚCHYLKA)
.. když ten vztah dělá ty dva lidi šťastné a nikomu tím neškodí, co by na tom bylo špatné? - Nic!

NIC PODLE VÁS A VAŠICH MĚŘÍTEK, BOŽÍ MĚŘÍTKA JSOU VŠAK NASTAVENY TROŠKU JINAK...POKUD TOTIŽ BŮH STVOŘIL MUŽE A ŽENU TAK, JAK CHTĚL, PAK VYTVOŘIL PRÁVĚ TENTO MODEL...A JINÝ (NAPŘ. HOMOSEXUÁLNÍ) MODEL JE PROSTĚ MIMO TENTO RÁMEC A V POŘÁDKU NENÍ (Z BOŽÍHO POHLEDU)

Jen to že v bibly je to vašemu Bohu odporné... toto by měl ale být problém jen pro toho kdo chce bibly věřit, chápete?

CHÁPU A V PODSTATĚ SOUHLASÍM. A TO V TOM SMYSLU, ŽE NIKOHO PŘESVĚDČIT STEJNĚ NEMŮŽU..KAŽDÝ MÁ SVOBODU VOLBY SI MYSLET, CO CHCE...POKUD SI CHCE MYSLET, ŽE JE TO V POŘÁDKU, AŤ SI TO MYSLÍ...ALE SOUHLASIT S TÍM NEBUDU...

PS. I KDYŽ JSEM JEŠTĚ BIBLI NEVĚŘIL, TAK JSEM VNÍMAL HOMOSEXUALITU NEGATIVNĚ...A BIBLI JSEM NEZNAL...

Měl byste pochopit že tyto věci v bibly stáli za mnoha zločiny v historii od kterých se chcete sám distancovat. Chápejte že třeba vy dodržujete ,, nenaviď hřích, nikoliv hříšníka" , ale vaši souvěrci jež prostě rozlišují méně lehce sklouznou k nenavisti vůči udajným hříšníkům a od toho je zase jen krok k násilí. Netvrďte mi že toto nevidíte.

SOUHLASÍM, ALE ZNOVU OPAKUJI, ŽE SE ZNEUŽÍT DÁ KDECO A TAKÉ TO LIDÉ V HISTORII TAKÉ UDĚLALI...NAVÍC ZDŮRAZŇUJI, ŽE JAKÉKOLIV NÁSILÍ JEŽÍŠ PRO LIDI ODMÍTÁ A NAOPAK JASNĚ A ZŘETELNĚ UČÍ, ABYCHOM MILOVALI I SVÉ NEPŘÁTELE...

PROTO VÍM, ŽE TO MŮŽE ZNÍT, JAKO „DÁVAT RUCE PRYČ“, ALE PROSTĚ I VY SI TOTO MŮŽETE JASNĚ V BIBLI OVĚŘIT, ŽE TO TAK JE...STEJNĚ TAK JEŽÍŠ ŘÍKÁ, abychom SI DÁVALI POZOR NA NENÁVIST...ŽE NENÁVIST SE ROVNÁ VRAŽDĚ VE SVÉM SRDCI...

PROTO ANO, TOTO CO POPISUJETE MNOHO LIDÍ ČINÍ A JE TO SMUTNÉ, ALE S KŘESŤANSTVÍM TO NEMÁ MOC SPOLEČNÉHO...

TO UŽ PAK ZÁLEŽÍ NA TOM, JESTLI SE ČLOVĚK ZA KŘESŤANA POUZE VYDÁVÁ PAPÍROVĚ (TAKOVÝCH JE ŽEL VĚTŠINA U NÁS V ČR), NEBO KŘES´TANSTVÍ SKUTEČNĚ ŽIJE A NÁSLEDUJE JEŽÍŠE – O TOM TOTIŽ KŘES´TANSTVÍ JE...

A nedávejte do jedné řady homosexuály a vrahy, to je opravdu pod vaši úroveň...Doufám!

NEDÁVÁM JE DO STEJNÉ ŘADY, ALE TVRDÍM, ŽE KAŽDÝ HŘÍCH (OD KRÁDEŽE, POMLUVY, AŽ PO VRAŽDU) JE VĚCÍ, KTERÁ NENÍ SPRÁVNÁ A ODDĚLUJE ČLOVĚKA OD BOHA...

Totéž o nahotě. I když ma sex. podtext tak na ni nemusí být nic špatného. U přírodních kultur to je krásné, žádné uměle vyvolané fobie a uchylky.
Sex je přirozená součást života a basta. Žádná část těla není nečistá či hříšná. Tito (pro vás pohané) mají naprosto přirozený vztah k sexu. Opravdu nevidíte že dnešní posedlost sexem, bilionové zisky pornografického průmyslu, sexshop na každym rohu, degradace morálky, obchod s bílím masem je tu proto že v minulosti církve  sex potlačovali?

NE NEVIDÍM, POSEDLOST SEXEM JE ÚCHYLKA LIDÍ, ZA KTEROU JE KAŽDÝ SÁM ZODPOVĚDNÝ A JE SMUTNÉ, ŽE SE TO SNAŽÍTE SHODIT NA JINÉ...

JEŽÍŠ O TOMTO STAVU DÁVNO PROROKOVAL...ALE ZA PŘÍČINU UDÁVAL LIDSKÉ SRDCE A HŘÍCH...KAŽDÝ MÁ SVOBODNOU VŮLI SEDĚT U PORNA KAŽDÝ DEN, NEBO TO ODMÍTNOUT...

A KDYŽ UŽ JSME U TOHO....KŘESŤANSTVÍ JE VÍC O SEXU NEŽ SI MYSLÍTE...

1 Korintským 7:2 Abyste se však uvarovali smilstva, ať každý má svou ženu a každá svého muže.
3 Muž ať prokazuje ženě, čím je jí povinen, a podobně i žena muži.4 Žena nemá své tělo pro sebe, ale pro svého muže. Podobně však ani muž nemá své tělo pro sebe, ale pro svou ženu.5 Neodpírejte se jeden druhému, leda se vzájemným souhlasem a jen na čas, abyste byli volni pro modlitbu.

KDYŽ TO ŘEKNU TAK JAK TO JE, TAK ŽENA S MUŽEM MOHOU „SEXOVAT“ JAK SE JIM ZLÍBÍ...SEX JE ÚŽASNÝM DAREM BOHA ČLOVĚKU...JE VŠAK PRAVDA, ŽE NĚKTERÉ CÍRKVE SE NA SEX DÍVAJÍ JAKO NA NĚCO NEČISTÉHO, COŽ JE ALE V ROZPORU S BIBLICKÝM UČENÍM...

ANO, BŮH DAL SEXU JASNÉ MÍSTO (MANŽELSTVÍ), ALE vůbec TO NEZNAMENÁ, ŽE KŘESŤAN = CELIBÁT...(DOKONCE I UČENÍ O CELIBÁTU U KNĚŽÍ NENÍ BIBLICKÉ ALE PRODUKT KATOLICKÉ CÍRKVE) TO JENOM NA OKRAJ...

A když se něco co je přirozené potlačuje, tak se to hromadí v podvědomí, pak se to zdeformuje ( vzniknou úchylky) a pak to prorazí ven a může působit destruktivně. Zamyslete se nad tím.

NENÍ POTŘEBA, PROTOŽE TOTO NENÍ PŘÍPAD KŘESŤANSKÉHO UČENÍ...

Doufám taky že nebudete např. omlouvat husity, za to že opravdu krvavě a krutě likvidovaly Adamity....co pro ti nim měli? stačí se podívat do bible:) - a jsme zase u toho - snažím se vám vysvětlit že zdroj těchto špatností leží už ve zdroji - v bibly.

A JÁ SE VÁM SNAŽIT VYSVĚTLIT, ŽE SE PLETETE:)  ZDROJ NELEŽÍ V BIBLI, JAK JSTE SE MOHL SÁM PŘESVĚDČIT, POKUD CHCETE vůbec VIDĚT....ALE V LIDECH!

  Chápu že je pro vás těžké to vidět, protože nechcete a jak praví Bhagavad Gíta ,, člověk je to čemu věří", a Shopenhauer by dodal že intelekt je jen sluha vůle, má jen slabý hlas a většinou je použit na omluvení toho co chceme, ne na vidění pravdy.

:) MÁTE PRAVDU...ALE UVĚDOMUJETE SI, ŽE JE TOTO HEZKÝ DVOUSEČNÝ MEČ, KTERÝ DO VÁS TEĎ HEZKY SEKL?:)

PODÍVEJTE VÁCLAVE...VŮBEC TO NEBERTE ZLE, NEBO OSOBNĚ..TAK TO NENÍ. CHCI VÁM VŠAK DÁT S NEJLEPŠÍM A UPŘÍMNÝM ÚMYSLEM RADU -

NEŽ ZAČNETE NĚCO KRITIZOVAT, TAK SI TO PROSÍM NEJPRVE PŘEČTĚTE A NĚCO SI O TOM ZJISTĚTE...UŽ KVŮLI NĚJAKÉ ÚROVNI DISKUZE...

MOŽNÁ JSEM VÁS NEPŘESVĚDČIL O „SMYSLUPLNOSTI“ BIBLICKÉHO ZJEVENÍ, ALE JASNĚ JSEM VÁM DOKÁZAL, ŽE NENÍ PRAVDA TO, CO O BIBLI PREZENTUJETE A ŽE TO, CO SI PRAVDĚPODOBNĚ STAHUJETE NĚKDE Z NETU, JE POUZE ČÁST OBRAZU, KTERÁ JE ÚČELOVĚ ZÍSKÁNA A V KONEČNÉM DŮSLEDKU NEPRAVDIVOU MANIPULACÍ...

ZKUSTE SE VŽÍT DO MÉ SITUACE...JÁ BYCH S VÁMI RÁD DISKUTOVAL, ALE NEJLÉPE NA ÚROVNI TÉ, ŽE BUDETE ZNÁT BIBLICKÉ UČENÍ A PAK MŮŽEME POLEMIZOVAT PROČ SI KAŽDÝ MYSLÍME, ŽE JE ŠPATNÉ NEBO DOBRÉ...ALE ZATÍM DĚLÁM JENOM TO, ŽE VYVRACÍM RŮZNÉ DEZINTERPRETACE A PŘEDSUDKY, KTERÉ NEMAJÍ S KŘESTANSTVÍM A BIBLÍ MOC SPOLEČNÉHO...ROZUMÍTE MI, JAK TO MYSLÍM?

PETR

28 Marpefi Marpefi | 28. září 2011 v 14:05 | Reagovat

[25]: No dále : to že váš hospodin v bibly žadá lidské oběti není můj výmysl.  Zasvěcení zde znamená obětování či věnování bohu. Např. Biblický hrdina Jiftách Gileátský naříká, že zasvětil svou dceru Yahwemu a slib nemůže vzít zpět (Ju11:35). Svou panenskou dceru pak obětuje na zápalné hranici Yahwemu. Realita byla taková že zápalné dětské oběti byly Yahwemu v Judeji přinášeny ještě v 7.stol.př.n.l.  Upalováni na tófetu, ohnivém obětišti, však zřejmě byli i dospělí lidé. V knize Izajáše nalezneme náboženský zpěv čerpající z takového jahvistického obřadu: Izajáš 30:29-33
Lidské oběti byly jen postupně odsuzovány a zakazovány, čekal bych že toto víte a ne že budete mystifikovat.

:)...MOHU SI DOVOLIT ÚSMĚV I JÁ? POLOŽÍM VÁM OTÁZKU...PROČ MNOHO UČENCŮ A HISTORIKŮ, KTEŘÍ BROJÍ PROTI BIBLI NEPOUŽÍVAJÍ TENTO ARGUMENT PROTI BIBLI? ODPOVĚĎ JE ZA 2 BLUDIŠŤÁKY:)

TADY MÁTE NĚJAKÉ PRAMENY K JIFTÁCHOVI, ABYSTE POCHOPIL, ŽE LIDSKÉ OBĚTI PROSTĚ BIBLICKÉ NEJSOU..NAOPAK BŮH PŘED NIMI VAROVAL A BRÁNIL ŽIDŮM, ABY SE SPOLČOVALI S NÁRODY, U KTERÝCH JE TOTO ČASTOU PRAXÍ (VE STARÉM ZÁKONĚ BYLY ZNÁMY OBĚTI ZVÍŘECÍ A TŘEBA MOUKY)...RESP. BŮH TÍMTO POUKAZOVAL NA ZÁVAŽNOST HŘÍCHU A NUTNOSTI SMRTI NEVINNÉHO, ABY BYL HŘÍCH SMAZÁN...TO BYL PŘEDOBRAZ OBĚTI SAMOTNÉHO BOHA – JEŽÍŠE KRISTA, KTERÝ PROLEL SVOJI KREV ZA LIDSKÉ HŘÍCHY A TÍM UKONČIL ÉRU ZVÍŘECÍCH OBĚTÍ...

http://zod.reformace.cz/obetoval-jiftach-hospodinu-bohu-svou-dceru-cislo-107

http://zod.reformace.cz/obetoval-jiftach-svou-dceru-cislo-108

MIMOCHODEM VAŠE CITACE IZAIÁŠE vůbec NIC TAKOVÉHO NEDOKAZUJE:)

No teď to nepříjemné: nelze přijmout vaše vysvětlení ... někomu prostě ne a ne, hlavní je že to je v bibly a ta se neplete! Že?

RESPEKTUJU VAŠE STANOVISKO...POKUD TO PŘIJMOUT NECHCETE, NEMUSÍTE...NEJSEM BŮH, PROTO JSEM VÁM ŘEKL POUZE TO, CO SI MYSLÍM...NETVRDÍM ŽE MÁM 100% PRAVDU...NICMÉNĚ POŘÁD PLATÍ, ŽE POKUD EXISTUJE POSMRTNÝ ŽIVOT – PAK JE TENTO ŽIVOT TADY JENOM LUSKNUTÍM PRSTŮ A ROZHODNĚ NEMÁ TAKOVÝ VÝZNAM, JAKÝ MU VŠICHNI LIDÉ PŘIKLÁDÁME (ZASE NECHCI BÝT NEPOCHOPEN – NEŘÍKÁM, ŽE BYCHOM SI ŽIVOTA NEMĚLI VÁŽIT!)...

U TĚCH ZVÍŘAT...MŮJ NÁZOR JE TAKOVÝ, ŽE TÍM CHTĚL BŮH UKÁZAT ODDĚLENOST NEJEN OD TĚCH NÁRODŮ, ALE I JEJICH MAJETKU...ALE SAMOZŘEJMĚ SE MŮŽU PLÉST...

ZVÍŘATA BY I TAK POMŘELA A PRO BOHA NENÍ PROBLÉM ZAŘÍDIT, ABY DOBYTEK POVSTAL NOVÝ...

Váš přístup je mi snad jasný, věříte tomu že Bůh vyjevil svou vůli skrze bibly a Ježiše, ano?

ANO, BŮH MI TO DAL NADPŘIROZENĚ POZNAT

Já ne :) Etika jak ji rozumím má základ v naší duši, už je v nás, máme tento program v sobě ( od toho kdo nás stvořil) teoreticky není nutné o tom psát knihy protože víme co je dobré a co ne ( prakticky to nutné je protože naše svědomí a rozlišovací schopnost je zakryta nevědomostí ap.) Toto Ježíš naprosto jasně popisuje: chovejte se ke svým bližním tak jak chcete aby se oni chovali k vám!

TADY SE KUPODIVU SHODNEME...TO CO NAZÝVÁTE „V SOBĚ“ JE SVĚDOMÍ...A KUPODIVU TADY PREZENTUJETE KŘESŤANSKÉ UČENÍ:)

Římanům 2:13 Před Bohem nejsou spravedliví ti, kdo zákon slyší; ospravedlněni budou, kdo zákon svými činy plní.14 Jestliže národy, které nemají zákon, samy od sebe činí to, co zákon žádá, pak jsou samy sobě zákonem, i když zákon nemají.15 Tím ukazují, že to, co zákon požaduje, mají napsáno ve svém srdci, jak dosvědčuje jejich svědomí, poněvadž jejich myšlenky je jednou obviňují, jednou hájí.

TAKŽE ANO, ZÁKLAD ETIKY JE ZAPSÁN V KAŽDÉM Z NÁS A BIBLE TO HEZKY ROZVÁDÍ. ZÁKLADNÍ „ETIKOU“ BIBLE JE LÁSKA K BOHU A LÁSKA K DRUHÉMU...A „NEČINIT DRUHÝM TO, CO NECHCEME ABY ČINILI ONI NÁM“...

To znamená když vám položím např. tyto otázky:  chcete být okrádán?  chcete být bit či zabit? chcete aby vám lhali? chcete aby vám bylo říkáno že jste méněcenný na základě vaší rasy, původu, vyznaní, sex. orientace, národa? chcete aby vám říkali že vaše náboženství stvořil ďábel? a že jej máte změnit nebo vás čeká opravdu chmurná budoucnost:)?

PŘESNĚ TAK, ALE TO JE PŘESNĚ TO, CO TAKÉ ZASTÁVÁM, TAK NEVÍM, PROČ SE MĚ PTÁTE, JAKO BYCH BYL PROTI TOMU:)

JEN TO VAŠE POSLEDNÍ OHLEDNĚ NÁBOŽENSTVÍ...TADY UŽ SE DOSTÁVÁME NA JINOU KATEGORII PROBLÉMU – POKUD NAPŘ. NĚKDO SVÝM CHOVÁNÍM OBJEKTIVNĚ PŘIVODÍ SOBĚ SMRT DO 24 HODIN, TAK VY MU TO NEŘEKNETE, ABYSTE JEJ NEPOHORŠIL? PROTOŽE I VÁS BY SE TO DOTKLO?

CHCI TÍM ŘÍCT...POKUD JE JEŽÍŠ SKUTEČNĚ JEDINOU CESTOU K BOHU, TAK NENÍ HŘÍCHEM ŘÍCI KOMUKOLIV JINÉMU, ŽE SI TOTO MYSLÍME A SDĚLIT DŮVODY PROČ...SAMOZŘEJMĚ ZESMĚŠŇOVÁNÍ A PONIŽOVÁNÍ ZDE vůbec NEPATŘÍ...

Toto pojetí morálky a etiky je podporováno:  1/ zdravým selským rozumem, 2/svědomím a 3/ ostaními než Abrahamovskými náboženstvími, tedy Hinduismem ( nejstarším náboženstvím), budhismem, jinismem, taoismem. kunfuciusmem, a přírodními náboženstvími, vč. toho našich předků - Slovanů ( jež bylo zničeno křesťanstvím, jako většina ostatních, jak víte...)  

TOTO POJETÍ MORÁLKY VYCHÁZÍ PŘEDEVŠÍM Z KŘESŤANSTVÍ, NA KTERÉ TADY STÁLE DOKOLA CHRLÍTE SÍRU:)

Radím vám abyste se nad výše uvedenýmy argumenty zamyslel. Nezávisle, nejen ve světle písma...
Osobně mi vyhovuje veřejná diskuze, pokud budete odpovídat krátce, nic s tím neudělám je to vaše

DĚKUJI ZA RADU...NEMYSLETE SI, ŽE JSEM KŘESŤAN OD NAROZENÍ A „ZASLEPENÝ“ V NĚJAKÉM UČENÍ...JSEM JÍM DOCELA KRÁTCE A MÁM ZA SEBOU NĚJAKÝ TEN ROK HLEDÁNÍ A RŮZNÝCH NÁZORŮ...BUDETE SE DIVIT, ALE MNOHO NÁZORŮ, KTERÉ TEĎ MÁTE VY JSEM MĚL I JÁ...NEMLUVĚ O TOM, ŽE JSEM TU MĚL KDYSI NA BLOGU ČLÁNEK PROTI BIBLI, KDE JSEM CHRLIL SÍRU PODOBNÝM ZPŮSOBEM JAKO VY:)

PŘEJI HEZKÝ DEN. A V DOBRÉM SE LOUČÍM
PETR

PS. JAK SE TAK DÍVÁM NA HODINKY  A TRVÁNÍ MÝCH ODPOVĚDÍ, TAK PŘEDEM AVIZUJI, ŽE SE OMLOUVÁM ZA PŘÍPADNÉ PRODLENÍ S ODPOVĚĎMA...NAŠE ROZHOVORY JSOU NA DÝL.

29 vaclav vaclav | 28. září 2011 v 18:57 | Reagovat

Dobrý den Petře,
no čekal jsem že se nad tím zamyslíte trochu hlouběji. Nejste první protestant se kterým diskutuji , a písnička je u všech stejná: všechny zločiny ve

jménu křesťanství způsobila především katolická církev a lidé kteří byly křesťany jen papírově - s tím mi ani bible nemáme NIC společného... To se

pak opravdu lépe diskutuje s katolíkem...(pokud nestojíte na hranici a on nedrží sirky). Protestantské církve mají podstatně kratší historii, tak

když to řeknu lidově nestihli nikoho odrovnat tak teď se jim to píská! Nemužete popřít že v minulosti u nás bylo křestanství reprezentovámo

hlavně katolickou církví. Kdybyste těmto katolíkům řekl že oni křestany nejsou asi by s vámi nesouhlasili.
Tentýž problém je dnes ( no vždy) s Muslimy. Každý druhý den lze ve zprávách vidět že někde na blízkém východě vybuchla bomba a zabila tolik a

tolik lidí. Často se zabíjejí mezi sebou- Šííté proti Sunitům a naopak, normální člověk to asi nechápe. Ale každý muslim vám pak řekne že toto

nemá s Islámem nic společného...a dodá že Islám je nejlepší náboženství... Samozřejmě teroristé jsou pod vlivem muslimských duchovních kteří

asi vědí o čem je Islám, ne? a kteří je nabádají k svaté válce...tak jak to je??? Byl jsem v těchto zemích a bylo naprosto zřetelné jak muslimové

sváděli vnitřní boj - na jednu stranu jsem host tak se ke mne musej chovat hezky, a na druhou vzhledem ke svým názorům a naboženství jsem

pohan
a zasloužil bych co proto...Nebyl jsem sám. V Turecku jsem hovořil se studentem z Mongolska studujícím  v Ankaře. Byl Budhista. Každý večer k

němu přišli do pokoje, ikdyž je nezval, a přesvědčovali jej že Budha byl obyčejný člověk a ať se stane muslimem. Byl z toho už na prášky. A díky

tomu začal odmítat všechny naboženství. Mě se taky snažili přesvědčit, dokonce lstí, nepochodili samozřejmě. No to jsem odbočil.
Jen že mi je připomínáte. Zajímavé by byly vaše osudy kdyby jste žil ve středověku. Byl byste druhý Koniáš nebo druhý Hus??? U mě je to zřejmé.

Vždy mě přitahovaly tajné vědy...
Co se toho týče na západě byly vždy tři: Magie, Kabala a Astrologie. Chápu tedy kdyby křestané zaujali  k astrologii pozitivní postoj, hned by čelili

námitce proč ne i k magii?
Máte pravdu že s vámi těžko mohu udržet odbornou úroveň diskuse. Na rozdíl od vás mě bible, křesťanství a jejich historické souvislosti

nezajímá. To je pravda. Na druhou stranu těžko toto mužete požadovat po běžném člověku. Připomínám vám jak vznikla naše diskuze: Vy jste

napsal na vaší veřejně přístupné stránce článek o Astrologii, kde ji haníte, vaše fakta jsou opravdu na vodě, zjevně o ni víte velmi málo, rozhodně

jste se neobtěžoval ji studovat, ne-li pochopit či praktikovat. Chápejte že ten kdo by se měl odborně připravit jste vy! Já jsem napsal svůj

komentář, kde jsem mj. uvedl že v bibli je spousta nesmyslů a to sevám teď snažím dokázat, je to ale jen jeden argument proč vaše závěry co se

týče astrologie jsou chybné, ( a za tím si musím i nadále stát i přes vaše usilí, nemužete chtít aby každý kdo napíše nesouhlasný komentář

studoval bibli).

30 vaclav vaclav | 28. září 2011 v 19:00 | Reagovat

Tedy co se týče žen, lidských obětí a homosexuálů lze najít zdroje jež podpoří moje i vaše názory, souhlasíte? Vaše zdroje jsou většinou blíže
vám, jsou křesťanské.   A já jim nevěřím. Už  dlouho jsem neslyšel že by nějaký vědec řekl že homosexuálové jsou devianti ( naposledy Bátora, ale
to neni vědec nýbž katolík) nebo že by nějaká feministka blahořečila křesťanství za to jak pomohlo zrovnoprávnit ženy. Asi máme opravdu každý jiné zdroje :)  :) :)  Vaše zdroje na Jiftácha jsou opravdu křesťanské, tak se nedivim. Máte li k dispozici sekulární vědecký zdroj sems ním, rád se
poučím! Přiznávám že už se mi nechce vyhledávat na netu další argumenty a protiargumenty a citáty.  Proto si dovolím být povrchní, budeli vám
to vadit, odpovědět nemusíte.
Nicméně ty tři body na nichž stojí etika a jež jste si přivlastnil: Právě na příkladě homosexuálů je to hezky vidět, proto o nich mluvím. Logicky: já (na rozdíl od vás) nevím co si Bůh myslí, ok? Tak domýšlivý nejsem abych tvrdil Bůh chce toto a toto a toto považuje za hřích a toto je mu milé
atd. Proto se řídím těmi třemi body když chci vědět zda-li je něco ok nebo ne, jasné? Polopaticky: vrah jistě škodí, zloděj taky, ten kdo pomluvá
taky, i když méně, ten kdo běhá nahý po pláži - záleží kdo ještě je tam přítomen, když je to nuda pláž je to ok, když tam jsou malé děti a jeptišky
tak si ne, když má někdo sex s osobou stejného pohlaví, dobrovolně a nikomu tím neubližují tak mně do toho nic neni! když někdo má své
náboženství a podle mně věří nesmyslům, ale nikomu neškodí tak to musím respektovat. Vy však k těmto třem bodům navíc přibíráte bibli a ta je
s těmito body občas v rozporu. Například c ose týče homosexuálů a následovníků jiných náboženství.

  p.s. Dříve jsem měl k homosexuálům špatný vztah, ale poté co jsem se seznámil s biblí se můj vztah k nim zlepšil :)

Ta jistota křestanů a muslimů že  oni vědí co Bůh zamýšlí a co ne, je mi naprosto protivná a už od dětství jsem na ni byl alergický. A to se
nezměnilo, stále si myslím že oni takto uráží Boha, omezují ho, ale on je Absolutní. Strkají mu jednu knihu, jednoho syna, jeden národ, jednu
víru... s tím opravdu nechci mít nic společného. Důsledky jsou také závažné. Asi se shodneme že člověk Boha ve svém životě potřebuje. Ale to
jakou ,,reklamu" jemu tato náboženství udělala a dělají je problém. Jistě i vy, tak i já jsem potkal mnoho lidí kteří Boha potřebují, ale nemohou
jej přijmout, protože jediný model který by jim byl dostupný je ten křesťanský a takového boha oni, ani já, přijmout nemohou. A nemohou jej jít
hledat jinam, jako já.  Vysvětlení proč křesťanský bůh těžko může být spravedlivý a laskavý si vyžádá delší diskuzi. Ne že by to k něčemu bylo.
Asi to nepřijmete když jste odmítl tak zjevný fakt že za sex. revolucí je potlačení sexuality jež má na svědomí církev a křestanství.
Dobrou noc
Vaclav

31 vaclav vaclav | 28. září 2011 v 20:08 | Reagovat

Dobrý večer
otázka mimo, nemohu k tomu nic najít, ptám se vás jako znalce : je pravda co jsem jsem slyšel o Abrahamovi, to že se  objevil poprvé v jistém tehdy významném  přístavu, a protože byl uctívatel měsice měl problémy s averzí místních obyvatel?
Druhá otázka: myslíte že jeho hůl jež je vystavena v Istanbulu byla skutečně jeho? zachovala se 4000 let - nechce se mi tomu věřit.
Díky Vaclav

32 vaclav vaclav | 28. září 2011 v 22:29 | Reagovat

Dnes mam nejakou psavou :)

rád bych vám tedy na dobrou noc řekl zajímavý příběh, ze kterého se mužete poučit, mladý příteli, a přehodnotit svůj vztah k jiným náboženstvím. Plně platí Ježíšovo,,po ovoci poznáte je!".

V roce 70 n.lp. po druhém zničení Šalamounova chrámu mnoho Židů, desítky až stovky,  nasedlo na lodě a odjelo do jížní Indie. Byly to vlastně exulanti, dnes bychom řekly. Požádali hinduistického krále o azyl a ten jim poskytl zemi, ochranu, svobodu vyznání i pohybu  a navíc nemuseli ani platit daně ( pro židy velmi zajímavé ) . Žili v míru s místním obyvateli až do 16 tého století kdy přijeli Portugalci ( katolíci) a začali je upalovat. Stejně tak Indy ( chtěli zachránit jejich duše, chápete?, logika byla jasná: zachráníme li těm divochům duši, proč bychom nepoužily trochu násilí? )
Pak se dotoho vmísili Holanďané ( protestanti - dobrá zpáva pro vás:)) tak toho museli nechat.

Tolik zkráceně historická fakta, zbytek zde:http://en.wikipedia.org/wiki/Cochin_Jews
Teď trochu spekulace:
Co si o Indech asi Židé mysleli? Vzhledem k velkým kulturním a náboženským rozdílům asi nebyli nadšeni že zrovna jim vděčí za mnohé. Např. muži i ženy včetně šlechty chodily záadně do půl těla nazí. Jako hinduisté si zpodobnovali Boha. A nekteří Bohové mají částečně zvířecí podobu. - co si o tom asi židé mysleli?
Hinduisté si o nich mysleli toto: jsou to cizinci, mají své zvyky a způsoby uctívání Boha. No problem, hlavně at se chovaj slušně a nejedí hovězí.
Vím co si mysleli, protože v tom se nezměnili.

A teď další spekulace: co byse stalo kdyby se tato situace stala naopak? Kdyby velká skupina Indů přijela do thdejší Palestiny a požádala krále jestli by se mohli v klidu usadit a provozovat si své náboženství, postavit si chrámy a chodit do půl těla nazí?
No jak jsem teď četl starý zákon tak by asi narazili. V lepším případě by je odehnali. V horším by mohli být označeni za velmi hříšné a Bohu ohavné ( v souladu se starým zákonem) a možná vybiti do posledního. Nebyli by první koho by takový osud z rukou Židů ( ,, vyvoleného národa":-D :) :)) potkal, že?

Na vašem místě bych se inspiroval, nikoliv kritizoval, myslím že Ježíš by se mnou a s těmito laskavými hinduisty souhlasil.

Vaclav

33 Marpefi Marpefi | 28. září 2011 v 22:54 | Reagovat

[31]: Zdravím Vás,

pojďmě od konce...
první otázce nerozumím? Bible popisuje Abramův (později přejmenován na Abraham) příběh od doby, kdy vyšel z Kaldejského URU a pak byl v Cháranu...o žádném měsíci pokud vím není v Bibli žádná zmínka

odpověď dvě - nemám tušení ani mě to nezajímá...toho je tolik, že to ani není možné...to máte od Turínského plátna, až po kosti svatých...těch artefaktů je mnoho...

A přikláním se k Vaší tezi, že 4000 let by něco tak hodnotného těžko vydrželo, zvlášť, pokud by o to byl takový zájem...

34 Marpefi Marpefi | 28. září 2011 v 23:45 | Reagovat

[29]: no čekal jsem že se nad tím zamyslíte trochu hlouběji. Nejste první protestant se kterým diskutuji , a písnička je u všech stejná: všechny zločiny ve jménu křesťanství způsobila především katolická církev a lidé kteří byly křesťany jen papírově - s tím mi ani bible nemáme NIC společného...

PŘEJI VÁM TAKÉ HEZKÝ VEČER PANE VÁCLAVE,

OMLOUVÁM SE, ŽE NESPLŇUJI VAŠE OČEKÁVÁNÍ, ALE I TAK JSEM TY 3 KOMENTÁŘE PSAL DOST PŘES HODINU A NEBERTE TO OSOBĚ – NENÍ V MÝCH SILÁCH VŠE PITVAT DOPODROBNA...POKUD CHCETE PODROBNOU „MIKROSTUDII“ A ZAMYŠLENÍ, TAK POJĎME, ALE PO MALÝCH ČÁSTECH...NE KOMPLEXNĚ FŮRU VĚCÍ:)

CO SE TÝČE KATOLICKÉ CÍRKVE...JIŽ V PRVNÍCH KOMENTÁŘÍCH JSEM JASNĚ VYJÁDŘIL NÁZOR, ŽE NEJEN KATOLICKÁ CÍRKEV DĚLÁ ŠPATNÉ VĚCI. JÁ TAKÉ NEJSEM DOBRÝ ČLOVĚK A NEJSOU JIMI ANI PROTESTANTI...NENÍ JÍM NIKDO...CHYBY DĚLÁME VŠICHNI...KDYŽ UŽ ALE BYLA ŘEČ O KATOLICKÉ CÍRKVI, ŘEKL JSEM SVŮJ NÁZOR – ŽE V RÁMCI MNOHÉHO UČENÍ JSOU MIMO TO, CO ŘÍKÁ BIBLE...

BIBLE OBECNĚ ŘÍKÁ, ŽE KAŽDÝ ČLOVĚK JE ODDĚLEN OD BOHA A ŽIJE V HŘÍCHU...TO JE TA NAŠE PÝCHA, SOBECKOST A HONBA ZA VLASTNÍM BOHATSTVÍM, SE KTEROU MUSÍ BOJOVAT I KAŽDÝ PRAVÝ KŘESŤAN...ROZDÍL JE MOŽNÁ V TOM, ŽE TEN, KDO POZNAL JEŽÍŠE JE OMILOSTNĚN JEHO OBĚTÍ A VÍ, KDE MÁ CÍL...NEZNAMENÁ TO VŠAK, ŽE JE DOKONALÝ ČI NIKDY NEUDĚLÁ NIC ŠPATNÉHO...

TO, ŽE JSTE TOTO SDĚLENÍ NEPOCHOPIL JE MOŽNÁ ČÁSTEČNĚ MOJE CHYBA NEUMU VYSVĚTLOVAT, ALE S TÍM ASI NIC NENADĚLÁM...ROZHODNĚ JSEM NIKDE NEPSAL „ZA VŠECHNO MŮŽE KATOLICKÁ CÍRKEV“...ANO, MŮŽE ZA HODNĚ...A PŘÍČINU SHLEDÁVÁM PRÁVĚ V TOM, ŽE SE VZDÁLILI JEŽÍŠOVU UČENÍ, NEBO JEJ ANI NEZNALI...ALE I MEZI PROTESTANTY BY SE NAŠLY VROUBKY.

Kdybyste těmto katolíkům řekl že oni křestany nejsou asi by s vámi nesouhlasili.

POZOR, PSAL JSEM, ŽE KATOLICKÁ CÍRKEV JE SOUČÁSTÍ – TEDY JEDNA Z MNOHA – CÍRKVÍ...NEPSAL JSEM, ŽE KŘESŤANI NEJSOU VŮBEC! TEDY PRO ÚPLNOST...VĚTŠINA Z NICH PRAVÝMI KŘESŤANI SKUTEČNĚ NEJSOU...AČKOLIV TO JE TO, CO SPRÁVNĚ PÍŠETE, ŽE BY SE BRÁNILI...TO UŽ JE O DEFINICI KŘES´TANSTVÍ...ONO SE TOTIŽ DNESKA NAZÝVÁ KŘESTANEM KDE KDO...A TO DOKONCE NĚKTEŘÍ ANI NEVĚŘÍ V BOHA!!!...STAČÍ MU, ŽE SYMPATIZUJE S KŘEST. HODNOTAMI NEBO SEM TAM ZAJDE DO KOSTELA A V BOHA ZHRUBA VĚŘÍ...ALE TO NENÍ KŘESŤANSTVÍ DLE BIBLE...DLE BIBLE NESTAČÍ POUZE VĚŘIT >V< BOHA, ALE I BOHA NÁSLEDOVAT, ŽÍT S NÍM VZTAH...

„Tentýž problém je dnes ( no vždy) s Muslimy. …...“

VAŠE SROVNÁNÍ S MUSLIMY JE ZAVÁDĚJÍCÍ A SROVNÁNÍ SEBEVRAŽEDNÝCH ÚTOKŮ A KRYTÍ OSTATNÍMI S TÍM, KDY KŘESŤAN OBHAJUJE BIBLI PROSTĚ NEOBSTOJÍ...A VÍTE PROČ? ZKUSTE SI PŘEČÍST KORÁN...ZJISTÍTE, ŽE JSOU VYZÝVÁNÍ BEZVĚRCE VRAŽDIT, ŽENY BÍT ATD...PROTO GENERALIZUJETE NĚCO JEN POVRCHNÍM POZOROVÁNÍM...

„Jen že mi je připomínáte. „
.
DĚKUJI ZA SROVNÁNÍ S FANATIKAMA, KTEŘÍ LSTÍ NĚKOHO PŘESVĚDČUJÍ...CO VÁM MÁM NA TO ŘÍCT? ASI BYSTE MĚ NEJPRVE MUSEL OSOBNĚ POZNAT A PAK BYSTE TEPRVE POCHOPIL....ZÁKLADEM KŘES´TANSVÍ JE ZVĚST EVANGELIA...ALE DŮLEŽITÁ JE ZDE SVOBODNÁ VŮLE...POKUD ČLOVĚK NECHCE, JDE SE PRYČ...NENUTÍ SE...BEZ SVOBODNÉHO ROZHODNUTÍ POSTRÁDÁ KŘESŤANSTVÍ (TO PRAVÉ DLE BIBLE) SMYSL...ALE MĚL BYSTE PRAVDU, ŽE I KŘESŤANSTVÍ BYLO A ASI I BUDE URČITÝMA LIDMA VNUCOVÁNO...TO VŠAK NEMÁ NIC SPOLEČNÉHO S EVANGELIEM

TO, CO TADY DĚLÁM JE TO, ŽE PŘEDKLÁDÁM ARGUMENTY A HÁJÍM VÝPADY PROTI BIBLI...TO, JAK SI TO KDO PŘEBERE JE JEHO VĚCÍ...

Zajímavé by byly vaše osudy kdyby jste žil ve středověku. Byl byste druhý Koniáš nebo druhý Hus U mě je to zřejmé.
.
MYSLÍM, ŽE BYCH SKONČIL JAKO HUS NA HRANICI SPOLU S DESETI TISÍCI DALŠÍCH PROTESTANTŮ, KTEŘÍ SE VZEPŘELI PAPEŽSTVÍ A TEHDEJŠÍM PROHNILOSTEM V CÍRKVI...

Máte pravdu že s vámi těžko mohu udržet odbornou úroveň diskuse. Na rozdíl od vás mě bible, křesťanství a jejich historické souvislosti nezajímá. To je pravda. Na druhou stranu těžko toto mužete požadovat po běžném člověku.

SOUHLASÍM A NEZAZLÍVÁM...ALE TO JE TO, CO JSEM VÁM PSAL...VY JSTE PSAL A SKÁLOPEVNĚ TVRDIL, ŽE JSOU V BIBLI ROZPORY A ŽE JE PLNÁ NESMYSLŮ...ZAČAL JSTE CHRLIT MNOHO DEZINTERPRETACÍ, VĚCÍ VYTRŽENÝCH Z KONTEXTŮ A LŽÍ...V PODSTATĚ JSTE NEVYVRÁTIL JEDINÝ „NESMYSL“....NA TO JSEM HLAVNĚ REAGOVAL...

PROTO BYCH NEŘEKL ASI ANI PŮL SLOVA, KDYBYSTE NAPSAL NĚCO VE SMYSLU „MYSLÍM SI, PODLE TOHO CO VÍM, ŽE...“.....ALE VY JSTE PSAL VE SMYSLU „>VÍM< ŽE TO A TO JE NESMYSL A BLUD“, PŘIČEMŽ TO BYLA SNŮŽKA POLOPRAVD A NÁZORŮ STAŽENÝCH NĚKDE Z NETU

Připomínám vám jak vznikla naše diskuze: Vy jste napsal na vaší veřejně přístupné stránce článek o Astrologii, kde ji haníte, vaše fakta jsou opravdu na vodě, zjevně o ni víte velmi málo, rozhodně
jste se neobtěžoval ji studovat, ne-li pochopit či praktikovat. Chápejte že ten kdo by se měl odborně připravit jste vy!

MÁTE PRAVDU V TOM, ŽE JSEM SE KLOUZAL PO POVRCHU, ALE TRVÁM NA TOM – A VĚŘÍM, ŽE VY MI TO TEĎ SÁM POTVRDÍTE, - ŽE ASTROLOGIE NEMÁ NIC SPOLEČNÉHO S OSOBNÍM BOHEM, KTERÝ SE ZJEVUJE LIDEM, MÁ S NIMI SVŮJ PLÁN A VSTUPUJE DO JEJICH ŽIVOTŮ.... JE TOMU TAK?

POKUD JSTE SI VŠIML, TAK JSEM PLETL NAPŘ. HOROSKOPY I S KARTÁŘKAMI APOD....VÍM MOC DOBŘE, ŽE KAŽDÉ Z TĚCHTO TÉMAT LZE HODNĚ DOPODROBNA PITVAT, ALE TO NENÍ DŮLEŽITÉ, PROTOŽE Z POHLEDU KŘESŤANSTVÍ JE ZA TĚMITO FENOMÉNY STEJNÝ SPOLEČNÝ JMENOVATEL.

NEPOTŘEBUJI V ČLÁNKU PSÁT O ASTROLOGII, KDY VENUŠE S MARSEM A ORIONEM TANČÍ PO NEBI (BERTE TO JAKO VTIP), TOTO SHLEDÁVÁM IRELEVANTNÍ...ČLÁNEK JSEM PSAL Z POHLEDU KŘESŤANSTVÍ...A ZDE JE ÚPLNĚ JEDNO, JAK KONKRÉTNĚ ASTROLOGIE PRACUJE (DETAILY), TADY JE DŮLEŽITÝ OBECNÝ SMYSL A OBECNÁ FUNKČNOST...A TO JE TO, ŽE TENTO SYSTÉM POPÍRÁ VEDENÍ ČLOVĚKA OSOBNÍM BOHEM A NAOPAK NAHRAZUJE JEJ SYSTÉMEM MNOHA INTERAKCÍ MEZI ASTROLOGICKÝMI PRVKY, KTERÉ MAJÍ OVLIVŇOVAT ŽIVOTY LIDÍ A URČOVAT JEJICH „OSUDY“...

TATO ZÁKLADNÍ MYŠLENKA MI TEDY BOHATĚ STAČÍ K TOMU, ABYCH Z POHLEDU KŘESŤANSTVÍ TENTO SYSTÉM (A MNOHO DALŠÍCH) OZNAČIL ZA KLAM.

Já jsem napsal svůj komentář, kde jsem mj. uvedl že v bibli je spousta nesmyslů a to sevám teď snažím dokázat, je to ale jen jeden argument proč vaše závěry co se

NEZLOBTE SE, ALE NEDOKÁZAL JSTE ZATÍM NIC...SÁM NA JEDNÉ STRANĚ PŘIZNÁVÁTE, ŽE BIBLI vůbec NEROZUMÍTE (A ANI V NEJMENŠÍM VÁM TO NEVYČÍTÁM...), A ŽE SE JÍ NEZABÝVÁTE A TADY SE SNAŽÍTE TVRDIT, ŽE SE TO SNAŽÍTE DOKÁZAT?

A JAK TO PROSÍM VÁS CHCETE DOKÁZAT BEZ DŮKLADNÉHO STUDIA? JAK MŮŽETE DOKÁZA NESMYSLY, KDYŽ JSTE JI DOKONCE ANI NEČETL? VŽDYŤ TO POSTRÁDÁ LOGIKU A vůbec MOŽNOST TO USKUTEČNIT...

CHCI VÁS PODPOŘIT V TOM, ABYSTE BIBLI STUDOVAL...STUDUJTE JI TŘEBA KRITICKY A SE SNAHOU JI VYVRÁTIT...TO UŽ JE VAŠE VOLBA, ALE POKUD TAK CHCETE UČINIT, TAK SI JI PROSÍM ASPOŇ PŘEČTĚTE...

POKUD JI ČÍST NECHCETE – NEMUSÍTE, NIKDO VÁS NENUTÍ...ALE VZDEJTE SE SNAHY NĚKDE PO WEBECH PSÁT A DOKAZOVAT, ŽE „BIBLE JE PLNÁ NESMYSLŮ“...

CELOU TUTO DEBATU MNOHA HODIN KAŽDÉHO Z NÁS BYCHOM MOHLI SHRNOUT TAK, ŽE STAČILO NAPSAT:

--------------------------------------------------------------------------------
PETR >>> PROTOŽE JSEM POZNAL OSOBNÍHO BOHA A VĚŘÍM, ŽE BIBLE JE BOŽÍM ZJEVENÍM, PAK ODMÍTÁM ASTROLOGII (A OSTATNÍ) PROTOŽE TO V JÁDRU PŘÍMO ODPORUJE SMYSLU EXISTENCE OSOBNÍHO BOHA A BIBLE NAVÍC ODHALUJE POZADÍ TĚCHTO JEVŮ = SATANSKÝ KLAM

VY – VÁCLAV >>> NEVĚŘÍM, ŽE EXISTUJE OSOBNÍ BŮH, KTERÉMU SE BUDU NĚKDY ZODPOVÍDAT, NEVĚŘÍM, ŽE BIBLE JE JEHO ZJEVENÍM, VĚŘÍM, ŽE NAŠE OSUDY JSOU ŘÍZENY SILAMI, KTERÝMI SE ZABÝVÁ ASTROLOGIE...
--------------------------------------------------------------------------------

TÍM BYCHOM MOŽNÁ SKONČILI...:)

35 Marpefi Marpefi | 29. září 2011 v 0:17 | Reagovat

[30]: Tedy co se týče žen, lidských obětí a homosexuálů lze najít zdroje jež podpoří moje i vaše názory, souhlasíte?

NESOUHLASÍM...A VÍTE PROČ? PROTOŽE TADY VYCHÁZÍME STÁLE Z PŘEDPOKLADU, ŽE EXISTUJE BŮH, KTERÝ DAL BIBLI JAKO SVÉ ZJEVENÍ...A VY SE SNAŽÍTE DOKÁZAT NESMYSLY...SÁM JSEM VÁM VŠAK DOKÁZAL – VEZMĚTE SI ZA PŘÍKLAD ŽENY...ŽE KDYŽ SICE ZEBERETE PÁR DÍLEČKŮ PUZZLE, TAK SE NA PRVNÍ POHLED ZDÁ, ŽE BŮH JE STRAŠNÁ HYENA A NENÁVIDÍ ŽENY, ALE KDYŽ BIBLI POŘÁDNĚ OTEVŘETE, TAK ZJISTÍTE, ŽE CELKOVÝ OBRAZ PUZZLE JE ÚPLNĚ JINÝ A TO TEN, ŽE BIBLE STAVÍ ŽENY DO ROLE PODŘÍZENOSTI V RÁMCI FUNGOVÁNÍ SPOLEČNOSTI, ALE vůbec TO NEZNAMENÁ JEJICH NIŽŠÍ HODNOTU ČI MÉNĚCENNOST...NAOPAK MAJÍ BÝT OPEČOVÁVÁNY, MILOVÁNY A JEJICH MUŽI MAJÍ BÝT OCHOTNI SE ZA NĚ I OBĚTOVAT...

U HOMOSEXUÁLŮ TOHO V BIBLI MOC NENAJDETE...NAJDETE TAM TO, ŽE JI BŮH ODSUZUJE A ŽE JE TO PORUŠENÍ MODELU MUŽxŽENA...PŘÍSNÝ ZÁKAZ SMRTI, KTERÝ BYL V RÁMCI SMLOUVY MEZI BOHEM A IZRAELEM BYL JEŽÍŠEM NAPLNĚN A V PODSTATĚ ZRUŠEN....DÁLE BIBLE OBECNĚ UKAZUJE, ABYCHOM MILOVALI HŘÍŠNÍKY, ALE NENÁVIDĚLI HŘÍCH...TÍM TO HASNE...ZBYTEK UŽ MŮŽEME FILOZOFOVAT A BAVIT SE SPÍŠE O NAŠICH NÁZORECH A POSTOJÍCH...TO JE VŠAK VŠE

ATD. ATD...

Vaše zdroje jsou většinou blíže vám, jsou křesťanské.   A já jim nevěřím.
V POŘÁDKU, NA TO MÁTE PLNÉ PRÁVO

Už  dlouho jsem neslyšel že by nějaký vědec řekl že homosexuálové jsou devianti

Z DEFINICE SLOVA DEVIACE, COŽ JE ODCHYLKA OD NORMY JE HOMOSEXUALITA DEVIACE...POKUD VÁM TOHLE NEŘEKNE ŽÁDNÝ VĚDEC, PAK BY SE MĚL PODÍVAT DO SKRIPT POJMŮ...(SAMOZŘEJMĚ ŽE TO NEŘEKNE DO TELEVIZE...NE ANI TAK Z ODBORNÉHO HLEDISKA ALE SPÍŠE TOHO, ŽE BY TO LIDÉ VNÍMALI JAKO URÁŽKU...JENŽE TO NENÍ URÁŽKA...DEVIACE JE PROSTĚ PŘELOŽENO „ODCHYLKA“)TAKŽE TUŠÍTE, ŽE TO NEBUDE JENOM O POJMECH...SAMOZŘEJMĚ, ŽE MNOHO VĚDCŮ SE SNAŽÍ NAJÍT PŘIROZENÉ PŘÍČINY TOHOTO JEVU...TO vůbec NEPOPÍRÁM, ALE NIC TO NEMĚNÍ NA TOM, ŽE TO PROSTĚ NENÍ NORMÁLNÍ...STATISTICKÁ TERMINOLOGIE A DATA TO SAMA DOKAZUJÍ

Vaše zdroje na Jiftácha jsou opravdu křesťanské, tak se nedivim. Máte li k dispozici sekulární vědecký zdroj sems ním, rád se poučím!

SPÍŠE VÁM DÁM ODPOVĚĎ ZA TY 2 BLUDIŠŤÁKY...OSOBNĚ JSEM NENARAZIL POKUD SI SPRÁVNĚ PAMATUJI NA ARGUMENTY SERIÓZNÍCH VĚDCŮ A HISTORIKŮ NA LIDSKÉ OBĚTI V BIBLI (POKUD NEPOČÍTÁM WEBOVÉ STRÁNKY ODPŮRCŮ LAJKŮ), PROSTĚ PROTO, ŽE BIBLE TOTO PŘI NEPOVRCHNÍM STUDIU NEUKAZUJE...JIFTÁCH JE ASI NEJSPORNĚJŠÍ MÍSTO, ALE PŘI BLIŽŠÍM ZKOUMÁNÍ TO NEOBSTOJÍ...

NEMLUVĚ O TOM, ŽE KDYBY TOMU TAK SKUTEČNĚ BYLO, TAK BY BIBLE SKUTEČNĚ NEBYLA BOŽÍM SLOVEM, PROTOŽE TOTO BŮH NA JINÝCH MÍSTECH ZAKAZUJE...SKUTEČNĚ BY SI TOTIŽ PROTIŘEČIL...

Vy však k těmto třem bodům navíc přibíráte bibli a ta je
s těmito body občas v rozporu. Například c ose týče homosexuálů a následovníků jiných náboženství.

NO...BIBLE JE V ROZPORU S VAŠÍM POJETÍM MORÁLKY...SÁM ZASTÁVÁTE JEJÍ PRINCIPY, ALE NE všechny:)...ZEPTÁM SE VÁS NA JEDNU OTÁZKU, POKUD EXISTUJE VŠEMOHOUCÍ A SVATÝ BŮH...MYSLÍTE SI, ŽE JEHO POŽADAVKY NA MORÁLKU JSOU STEJNÉ JAKO TY VAŠE?

Asi se shodneme že člověk Boha ve svém životě potřebuje. Ale to jakou ,,reklamu" jemu tato náboženství udělala a dělají je problém. Jistě i vy, tak i já jsem potkal mnoho lidí kteří Boha potřebují, ale nemohou jej přijmout, protože jediný model který by jim byl dostupný je ten křesťanský a takového boha oni, ani já, přijmout nemohou. A nemohou jej jít
hledat jinam, jako já.  Vysvětlení proč křesťanský bůh těžko může být spravedlivý a laskavý si vyžádá delší diskuzi. Ne že by to k něčemu bylo.
Asi to nepřijmete když jste odmítl tak zjevný fakt že za sex. revolucí je potlačení sexuality jež má na svědomí církev a křestanství.

VÍTE...JÁ JSEM KŘESŤANSTVÍ JAKO TAKOVÉ ODMÍTAL...SYMPATIZOVAL JSEM S HODNOTAMI LÁSKY APOD...TO ANO...ALE HLEDAL JSEM JINDE...V JINÝCH FILOZOFIÍCH A SYSTÉMECH...AŽ KDYŽ JSEM UPŘÍMNĚ VOLAL K „NEZNÁMÉMU“ BOHU, ABY SE MI DAL POZNAT, TAK ODPOVĚDĚL...DAL MI POZNAT JEŽÍŠE...DAL MI ÚŽASNÉ NADPŘIROZENÉ PROCITNUTÍ A BOŽÍ DOTEK...JAKOBY SE MI OTEVŘELY VNITŘNÍ OČI, ZALIL MĚ POKOJ A LÁSKA...POZNAL JSEM JEŽÍŠE JAKO SKUTEČNÉHO BOHA, KTERÝ ZA MĚ ZEMŘEL A MÁ PLÁN I PRO VÁS...

TO JE DŮVOD, PROČ ZDE PÍŠU...ZÁROVEŇ VNÍMÁM SPOUSTY VĚCÍ, KTERÉ JSEM SÁM CHRLIL PROTI KŘESŤANSTVÍ ALE TEĎ VÍM, ŽE PROSTĚ NEJSOU PRAVDOU...JEŽÍŠE LIDÉ ODMÍTAJÍ ČASTO I PROTO, ŽE SE NECHTĚJÍ NIKOMU ZODPOVÍDAT..NECHTĚJÍ SE POKOŘIT...A PROTO MÁTE ČÁSTEČNĚ PRAVDU...PRO KAŽDÉHO KŘESŤANSTVÍ NENÍ...

POKUD BYSTE NAOPAK MĚL PRAVDU VY – TEDY ŽE ŽÁDNÉ NÁBOŽENSTVÍ NEMÁ PRAVDU, ALE ZÁROVEŇ SE BŮH NĚKDE SHORA DÍVÁ A POZORUJE, PAK NEVÍM, JESTLI BYCH TAKOVÉHO BOHA CHTĚL ZNÁT...

VŠECHNA NÁBOŽENSTVÍ ŘÍKAJÍ „MUSÍŠ DĚLAT TO A TO, ABY SES DOSTAL K BOHU“...KŘESŤANSTVÍ JE NAPROSTO OPAČNÉ...ŘÍKÁ, ŽE BŮH POSLAL SVÉHO SYNA, ABY ZA NÁS ZEMŘEL...ON UDĚLAL PRVNÍ  KROK, ABYCHOM MY MOHLI ŽÍT...

BŮH VÁS MILUJE...A TO TAK, ŽE ZA VÁS ZEMŘEL...NENÍ HYENOU...KÉŽ BYSTE TO JEDNOU POCHOPIL...OTEVŘETE SVÉ SRDCE A UPŘÍMNĚ CHTĚJTE POZNAT PRAVDU..TO JE ZÁKLAD PRO JEJÍ POZNÁNÍ...

PŘEJI VÁM JENOM DOBRÉ...

PETR

36 Marpefi Marpefi | 29. září 2011 v 0:24 | Reagovat

[32]: tedy mimo...

"co si o tom mysleli Židé?"...

myslím, že nic moc...ne že by si nic nemysleli, ale bible popisuje mnoho podobných situací...židé byli i staletí v zajetích a žili různě mezi okolními národy, které dělaly mnohem horší věci než hinduisté (např. lidské oběti)...

proto tato situace pro ně nebyla vůbec nová...ale upřímně řečeno, nemohu vědět, co si mysleli...

Víte...Vaše tvrzení, že by s nimi Ježíš souhlasil je v přímém rozporu s Biblí...tedy tím, co sám Ježíš učil...

Ano, Ježíš zemřel i za ně a miluje je také...o tom žádná...dokazují to tisíce obrácených hinduistů, různé zázraky, které Ježíš mezi nimi koná apod...ale pokud řekl, že On je tou jedinou cestou k Bohu, pak by jistě nesouhlasil s tím, že je touto cestou také hinduismus...

Hezký večer či ráno...

Petr

37 Jano Jano | 1. října 2011 v 23:25 | Reagovat

Zdravim
čo sa týká čudných vecí v Bibli, osobně nechápem ako človek prežije 3 dni v žaludku veľryby. Či ako je možné aby panna maľa dieťa... myslím že to je o viere( a také isté je to s astrologiou)   nič proti, ale  neide to hlásať ako že to takto je a hotovo. Sůhlasím takysto s tým že sů tu aj iná náboženstva a nie je dobré je odsuzovať.
Něčo odsudzovať je prvý krok a druhý je nasilie.

38 Marpefi Marpefi | 1. října 2011 v 23:57 | Reagovat

[37]: Zdravím Vás Jano,

děkuji za Váš názor. Samozřejmě také souhlasím s tím, že odsuzovat není fajn, ale myslím, že jsem se vyjádřil (pokud jste četl celou diskuzi), že nikoho neodsuzuji - ale dovolím si třeba zásadně nesouhlasit. Vidím v tom ale docela velký rozdíl...

K Vaší rybě a panně...jednou jsem přemýšlel nad podobnými "problémy" a říkal jsem si, jak asi mám proti tomuto argumentovat...a víte co? Je to docela jednoduché...

Pokud existuje Bůh, který stvořil extrémně (až pompézně) úžasně složitý život...ekosystémy, galaxie, DNA, buňky atd. atd...myslíte si, že ten, který stvořil ženu, její orgány, její buňky, její rozmnožovací orgány...myslíte, že pro takového Boha by bylo složité "oplodnit" vajíčko?

Nebo myslíte, že Bůh, který stvořil život nemá moc život také "podržet" nebo dočasně změnit podmínky, které život udrží? (ryba)

Věřím, že chápete, kam tím mířím...pokud je totiž Bůh, pak je vysvětlení podle mého názoru až trapně jednoduché...

Pokud však Bůh není, pak je Váš skepticismus samozřejmě na místě...

To, jak to však je musíte zjistit sám...jste zodpovědný za svůj život před svým stvořitelem..dává Vám možnosti, jak jej hledat a také najít...

Přeji Vám všechno dobré

Petr

39 Danner Danner | E-mail | Web | 12. prosince 2011 v 15:15 | Reagovat

Kdybych byl ateista, tento článek by mě spíš odradil, že satan je silnější.
Ale jen využívá toho, že si to lidé vymysleli, není tak silný, aby uskutečnil všechny věštby.

To, co bych k tomu dodal-satan nám narozdíl od Boha nic nenabízí, i kdyby byl silnější.

40 Marpefi Marpefi | 4. ledna 2012 v 19:29 | Reagovat

prosím o komentáře česky. Angličtinu mažu

41 Voltaire - citát V ČJ Voltaire - citát V ČJ | 4. ledna 2012 v 20:29 | Reagovat

Každý rozumný muž, každý ctnostný člověk, musí pokládat křesťanskou sektu za horor.

Křesťanství je nejabsurdnější, nejsměšnější a nejkrvavější náboženství na světě.

42 Oscar Wilde - citát V ČJ Oscar Wilde - citát V ČJ | 4. ledna 2012 v 20:31 | Reagovat

Přemýšlím li o utrpení způsobeném biblí, nemohu najít nic podobného..

43 Jean Jacques Rousseau -citát V ČJ Jean Jacques Rousseau -citát V ČJ | 4. ledna 2012 v 20:33 | Reagovat

Skuteční křesťané jsou otroci. Oni to vědí a nevadí jim to.

44 Thomas Jefferson -citát V ČJ Thomas Jefferson -citát V ČJ | 4. ledna 2012 v 20:35 | Reagovat

Křesťanství je nejperverznější system který kdy potkal člověka.

45 H.G. Wells  citát V ČJ H.G. Wells citát V ČJ | 4. ledna 2012 v 20:36 | Reagovat

Největší zlo  dnes na světě je křesťanství...

46 David Hume  citát V ČJ David Hume citát V ČJ | 4. ledna 2012 v 20:44 | Reagovat

Křesťanství není jen prvním náboženstvím spojeném se zázrakem, ale i dnes nemůže v ně být uvěřeno jakýmkoliv rozumným člověkem, aniž by se nějaký zázrak nestal. :-D

47 Friedrich Nietzsche  citát V ČJ Friedrich Nietzsche citát V ČJ | 4. ledna 2012 v 20:51 | Reagovat

Čteme-li Nový Zákon, uděláme dobře když si vezmeme rukavice. Blízkost takové nečistoty nás k tomu skoro nutí.

pozn. rozumný člověk by se minimálně zamyslel co a proč tito moudří lidé naší historie měli proti tomuto náboženství... ;-)

48 Marpefi Marpefi | 4. ledna 2012 v 21:27 | Reagovat

[41]: zdravíčko,

tak teď bych prosil nějaké konkrétní důkazy těchto lží...protože i když odhlédnu od toho, že jsem věřící, je tento výrok lživý jak poleno...

[42]: hm...zajímavé, že znám spousty lidí, kterým Bible změnila život - včetně mě...a to v tom nejlepším slova smyslu...pokud pokládáte poselství o lásce a odpuštění za "zlo", pak není co dodat...

[43]: Ano, tady musím souhlasit...jsme otroci...otroci Ježíše Krista...jenže Vy si myslíte, že jste svobodný...to je však omyl...každý něčemu otročí...

Ježíš řekl, že každý kdo hřeší - je otrokem hříchu...lidé jsou obecně otroky svých vášní, pýchy, chtíče, hrabivosti...a nazývají se paradoxně svobodnými...

Odevzdání se Bohu je prakticky osvobození a "otročení" ne v tom hanlivém slova smyslu, ale zdravé podřízenosti...

[44]: Pokud toto tvrzení obhajujete, tak prosím vysvětlete...asi nemusím dodávat, že netuším, kdo něco takového mohl říct...možná někdo, kdo nemá o křes´tasntví ani páru...

[45]: Hm...ten toho o křesťanství ví asi "mnoho"...zbytečné komentovat...třeba však můžete být konkrétní...

[46]: hm...hlavně, že má stamiliony následovníků, včetně milionů vzdělaných lidí...

[47]: stále více se ptám sám sebe, jestli autor - a potažmo i Vy sám, viděl někdy Bibli alespoň z rychlíku...

Má smysl s Vámi vůbec diskutovat? Přišel jste věcně diskutovat, či vylévat nesouhlas?

Hezký den

Petr

49 Voltaire Voltaire | 4. ledna 2012 v 22:00 | Reagovat

Křesťanství je nejabsurdnější, nejsměšnější a nejkrvavější náboženství na světě.

- toto je můj názor založený na faktech a mém pozorování. Nevysvětlím vám to neboď ani sebelepší filozof nemůže přimět nerozumného člověka co nechce vidět fakta ( viz predesla diskuze) aby zmenil názor.

50 Oscar Wilde Oscar Wilde | 4. ledna 2012 v 22:08 | Reagovat

[42]:: hm...zajímavé, že znám spousty lidí, kterým Bible změnila život - včetně mě...a to v tom nejlepším slova smyslu...pokud pokládáte poselství o lásce a odpuštění za "zlo", pak není co dodat...

- zajimave ja take znam spoustu lidi kterým Bible změnila život - napr. nasi predkove- jejich Slovanske, Keltske, Germanske, Recke nabozensvi, víra, místa uctivani byly zničeni a ve sve dobe postaveny mimo zakon, tisice lidi co skoncili na hranice pro kacířstvi, ASTROLOGII, čarodějnictví ap. Indiáni - také probíhala americká inkvizice, víte? Židé. Je jich opravdu hodně ;-)

51 Russou Russou | 4. ledna 2012 v 22:09 | Reagovat

Ano jen potvrzujete co říkám, děkuji :-)

52 Tom J. Tom J. | 4. ledna 2012 v 22:11 | Reagovat

No něco o tom vim...

53 D. Hume D. Hume | 4. ledna 2012 v 22:12 | Reagovat

Bohužel, taky to na tom světě vypada... :-?

54 Fridrich Fridrich | 4. ledna 2012 v 22:16 | Reagovat

Nevěděl jsem že s vámi se dá rozumně diskutovat, podle předchozí diskuze to vypadá jinak ;-)

Ale ten Satan je mocný, že? :-!
Naštěstí máte slovo boží tak víte co Bůh chce, a tak , že jo? Hmmmm :-|

55 Wells Wells | 4. ledna 2012 v 22:20 | Reagovat

Jo budu konkretni : křestane se ridi bibli (chudaci) a tak veri tomu ze ostatni nabozenstvi jsou stvorena dablem, a tak ( logicky, pane!) proti nim bojovali. Výsledek? Hooooodně mrtvých...

Zapomnel jsem vy jste protestant tak se vas to netýka ;-)

56 Marpefi Marpefi | 5. ledna 2012 v 20:55 | Reagovat

Zdravím Vás,

jenom stručně, neboť nemá smysl zde moc diskutovat...přecejen toto:

[49]: asi byste si měl zopakovat základy historie a dějepisu.

Nicméně jistě narážíte na křižácké války apod. Předpokládám, že se ani pravdy dopídit nechcete a ani to nebudete číst, ale jiní čtenáři třeba ano...proto zde dávám odkaz na odpovědi k této problematice (sekce "křesťanství")

http://www.buh-krestanstvi.cz/hlavni-temata/otazky-a-odpovedi/

Pak možná zjistíte, že pokud někdo říká "jsem křesťan" a dělá to, co naprosto křesťanství odporuje, pak podle všeho prostě křesťan není, ať se Vám to líbí, nebo ne...

[50]: A to je právě to, co byste si měl nastudovat...protože kdybych žil v té době já, tak bych hořel na hranici asi také...proč? Protože by mě upálila "církev", která s křesťanstvím neměla nic moc společného...

Zkuste si zjistit i to, že křes´tanství není jenom katolická církev, odpustky, inkvizice apod...pak možná pochopíte...

[52]: neberte to ve zlém, ale asi o tom moc nevíte...pokud ano, buďte konkrétnější a pojďme to rozebrat...

[53]: Na světě to vypadá tak jak to vypadá právě proto, že se lidé odvrátili od Boha, který jim dal život...to, že se odvracejí nejen od Něj, ale i Jeho hodnot způsobuje to, co vidíte...

Kdybyste věděl alespoň základní informace o tom, co je předmětem křesťanství, nemohl byste tohle vypustit z úst

[54]: Ano, přesně tak...a čeho se držíte Vy? O co se opíráte Vy? Čím to prokážete?

Ano, věřím Bibli...byla doba, kdy jsem nevěřil, ale už nějaký ten pátek ji zkoumám (lajcky a čtením odborné literatury) a stále víc mě toto všechno utvrzuje, že jí věřit můžu...viz. např.

http://www.buh-krestanstvi.cz/news/dukazy-jedinecnosti-bible/

http://www.buh-krestanstvi.cz/news/dejiny-napsane-drive-nez-se-staly-/

Ps. nevím sice odkud jste vzal, že se semnou nedá bavit, ale kdybyste si přečetl více diskuzí, tak byste zjistil, že se aspoň snažím:)

[55]: Ne, zapomněl jste - nebo jste to nikdy nezjistil, že Ježíš Kristus, který je ústřední postavou křesťanství, řekl: "miluj své nepřátele" a "nezabiješ"...proto pokud chcete brát jako argument lidi, kteří toto přímo a jasně porušili, tak to nemůžete dost dobře použít, jako argument proti křesťanství, které to v principu jasně odsuzuje...

A nejenom katolíci...i protestanti dělají a udělali zlé věci...pokud si myslíte, že křesťan=dokonalý, tak se pletete...více o tom např. zde:

http://www.buh-krestanstvi.cz/news/krestanstvi-je-plne-pokrytcu-nemuze-byt-tedy-prave/

Prosím o komentování v jednom příspěvku, ne v 10...děkuji a přeji hezký den

Petr

57 Eunapios ze Sard Eunapios ze Sard | 6. února 2012 v 11:29 | Reagovat

o stále sílící křesťanské církvi:
Naše nešťastná doba nás vehnala do sáhodlouhých debat s osly.

58 Katka Katka | Web | 28. května 2013 v 12:50 | Reagovat

Zajímavé,...

59 cialis cialis | E-mail | Web | 15. července 2015 v 4:10 | Reagovat

Looking for wie erkennt man echte <a href="http://viagra7sideeffects.com/">viagra</a>?   Your source for <a href="http://cialis7sideeffects.com/">cialis</a> online information.

60 sildenafil sildenafil | E-mail | Web | 27. července 2015 v 3:53 | Reagovat

<a href="http://sildenafil7online.com/">sildenafil</a> works for people in different ways.   Isn�t fda fda for safety of piu potente <a href="http://tadalafil7online.com/">tadalafil</a> o viagra.

61 generic_cialis generic_cialis | E-mail | Web | 29. října 2015 v 0:12 | Reagovat

Hello!
<a href="http://1generic10pills.com/">generic viagra</a> , <a href="http://2generic10pills.com/">generic cialis</a> ,

62 for for | E-mail | Web | 29. října 2015 v 11:49 | Reagovat

Hello!
<a href="http://1generic10pills.com/">viagra for sale without a prescription</a> , <a href="http://2generic10pills.com/">burada</a> ,

63 without without | E-mail | Web | 13. listopadu 2015 v 19:14 | Reagovat

For some <a href="http://www.cheapmedpills11.com/">viagra without a doctor prescription</a> could be an ideal variant, for others – Cialis Super Active would suit more.   My own doc gave me a prescription for <a href="http://www.cheapharm11.com/">cialis without a doctors prescription</a> and I have hubby's Levitra to try.

64 for for | E-mail | Web | 17. listopadu 2015 v 7:02 | Reagovat

What <a href="http://www.pills11medonline.com/">generic for viagra</a> kolik to stojí Vulgarly Treatments all for zajímavým řešením.   <a href="http://edpills11.com/">cialis prescription price and benefits</a> is available by prescription only and is not for everyone.

65 Smithd667 Smithd667 | E-mail | Web | 25. prosince 2016 v 12:44 | Reagovat

Hello. excellent job. I did not expect this. This is a great story. Thanks! cabdcdccfdeddfed

66 Jasoncek Jasoncek | E-mail | Web | 9. července 2017 v 18:56 | Reagovat

Вкуснейший экзотический плод - мангустин, стал настоящим открытием в диетологии!
Он содержит РЕКОРДНОЕ количество полезных веществ, стимулирующих активное жиросжигание и снижающих вес!
Сироп мангустина растопит до 10 кг жира за 2 недели!
Спаситесь от ожирения и сократите риск инфаркта, диабета и гипертонии на 89%.

Специалисты рекомендуют использовать это средство в составе противораковой терапии. Для пациенток такое средство – настоящий подарок еще и потому, что он не имеет никаких противопоказаний к применению. Думала, очередное многообещающее и пустое средство. Ксантоны, вещества из группы полифенолов, которые присутствуют в мангустине в большом количестве, оказывают действие подобное антибиотикам, по сути, являются натуральными антибиотиками. Согласно обещаниям производителя и отзывам испытавших на себе действие препарата, за один месяц можно сбросить около 15 килограммов лишнего веса. И не удивительно: ведь создание комплекса для коррекции веса обошлось в семьдесят миллионов долларов. При соблюдении дозировки активные вещества начинают снижать в организме уровень PPAR-протеина, отвечающего за отложение жира. Концентрация действующего вещества продолжает расти, когда плод уже достиг максимального размера, но все еще на ветке, под солнцем. Как мне сказал один врач, в моем случае нужна только операция под подтяжке кожи. От применения порошка под названием Сироп мангустина никто не похудел. Мякоть мангустина молочно-белая, разделенная на несколько сегментов.

[b]Перейти на сайт:[/b] http://mangjoo77.mangoosteen.com/

67 WilliamFrami WilliamFrami | E-mail | Web | 6. dubna 2018 v 16:45 | Reagovat

Nicely put. Thanks!

68 KasiaF KasiaF | E-mail | 27. ledna 2020 v 19:20 | Reagovat

Neco pro chlapce, potkejte divky z oblasti - http://girlssnapshots.com

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama