Dobrá zpráva pro Tebe

24. července 2011 v 19:45 | Marpefi |  Smysl života
Vážený čtenáři, čtenářko,

řekl Ti už dneska někdo dobrou zprávu? Já pro Tebe jednu dobrou mám...je sice "nějaký ten pátek" stará, nicméně stále aktuální.

Jaká zpráva? Myslím, že ta nejdůležitější, kterou v životě můžeš slyšet. Jak na ni budeš reagovat je již věcí Tvého osobního rozhodnutí, ale samozřejmě i ověření a ujištění.

Dobrá zpráva pro Tebe:

Jsi důležitá a jedinečná osobnost! Ať jsi kdokoliv a ať jsi v životě udělal/a cokoliv, je tady Někdo, komu na Tobě záleží a kdo Tě miluje hlubokou láskou...Ano, možná tušíš správně...je to TEN, který Tě stvořil...komu vděčíš za život - Bůh.

Jednoho dne ON sám přišel na tento svět, aby žil mezi námi jako člověk. Ne aby si nechal od nás sloužit, ale aby On sloužil nám...Ano - Bůh, který se z lásky k nám ponížil k tomu, aby nám sloužil. Zakusil naše těžkosti, bolesti, nemoci, odmítnutí...ale i radosti. Poznal věci z naší perspektivy.

Proč však přišel? Jaký byl účel toho všeho?

Sám/a cítíš, že je s naším světem a námi samotnými něco v nepořádku...člověk byl stvořen pro hluboký a osobní vztah se svým stvořitelem...tento vztah však byl prvními lidmi přerušen. Svobodná vůle a vzdor sehrála své a potomci těchto prvních lidí šli často ve stejných kolejích - bez osobního vztahu s Bohem. A my jakbysmet...

To byl důvod, proč se Ježíš Kristus narodil do lidského těla. Nejen, aby nám sloužil, ale aby napravil to, co jsme my sami svým svobodným rozhodnutím ztratili - vztah se svým Stvořitelem.

Napravil to velmi nečekaným způsobem - přijal tupení, nechal se umučit a zabít (ukřižovat). Poslouchal svého Otce (Boha, se kterým "je jedno") a věděl předem moc dobře, že jedině oběť nevinného může očistit nás viníky...a což pak oběť samotného Boha?

Bůh (Otec) Jej pak vzkřísil na důkaz své moci a budoucího vzkříšení těch, kteří s Ním osobní vztah obnoví. Předal mu do rukou moc a spásu lidstva.

Bůh Tě miluje...a to tak, že za Tebe zemřel, prolil za Tebe svoji krev. Ježíš řekl: "Já jsem ta cesta, pravda i život, nikdo nepřichází k Otci (Bohu), než skrze mne...". Po své smrti a zmrtvýchvstání řekl svým následovníkům:

"Jděte do celého světa a kažte evangelium (tuto dobrou zprávu) všemu stvoření. Kdo uvěří a přijme křest, bude spasen; kdo však neuvěří, bude odsouzen."


Bůh nám není vzdálen, to my se vzdalujeme Bohu...máš příležitost Jej poznat osobně a navázat s Ním úžasný vztah. Nejen přijmout slepou berličku, ale živého Boha, který se Ti může dát poznat a vložit do Tebe své ujištění a poznání pravdy. Křesťanství NENÍ náboženství, kde se musí dělat milion deset úkonů atd...křesťanství je o vztahu s Bohem a tento vztah můžeš mít i ty!

Peklo není místo, kde by nás Bůh ve své zuřivosti posílal...Bůh nás stvořil pro vzájemný láskyplný vztah, to my si svým způsobem vybíráme, jestli Boha chceme, nebo nikoliv...Omítáš-li Jej hledat a poznat nyní, odmítáš Jej i pro věčnost...

Jsi ochoten/a u Něj hledat odpuštění, lásku, pokoj a takovýto vztah? Jsi ochoten/a žít podle Božích spravedlivých měřítek? (tedy v principu lásky k druhým)...i kdyby ne, Bůh na Tebe čeká s otevřenou náručí...

Odkazy:Klíčová slova k článku: smysl života, pravda, dobrá zpráva, život s bohem, odpuštění, bůh
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Radek Radek | 27. srpna 2011 v 4:02 | Reagovat

Proč myslíte, že lidé jsou něco důležitého..že lidi jsou jsou ti víc...lidé jsou pouze něco z mnoha...nepodstatní

2 Marpefi Marpefi | 27. srpna 2011 v 10:45 | Reagovat

[1]: Zdravím,

dobrá otázka...nebudu vysvětlovat okolnosti (důvody), proč si to myslím, ale myslím si to proto, že to říká Bůh...a také při skromné rekapitulaci toho, čím je člověk (mysl, inteligence atd.) je jasné, že člověk má "nějaké" zvláštní postavení...

Tím vůbec nesnižuju úžasnou dokonalost zvířeny a přírody jako takové...tu Bůh stvořil také pro nás - člověka.

Petr

3 Realtoltek Realtoltek | 22. listopadu 2011 v 15:36 | Reagovat

Tak s timto clankem naprosto souhlasim :).

4 Realtoltek Realtoltek | 22. listopadu 2011 v 15:39 | Reagovat

Rozdávat druhým radost je dávat ji sám sobě.Proto dělejte druhé štastnými a sami bude štastní.Kdo druhým bere, bere sám sobě.Nemluvte o radosti ale rozdávejte ji svými činy. Kdo rozdava radost za penize, tomu bude odebrana radost penezi.Kdo rozdava zadarmo ten je nebude potrebovat.

5 Velbloud Velbloud | 25. listopadu 2011 v 23:42 | Reagovat

Dobrou zprávou pro mne by bylo, kdyby jsem sem mohl zase tu a tam něco napsat. Pokoušel jsem s už před nějakou dobou, zkouším to opět, ale nevěřím že se mi to povede odeslat . Co tomu Petře říkáš?

6 Velbloud Velbloud | 25. listopadu 2011 v 23:47 | Reagovat

Ejhle, ono to odešlo. To jsem opravdu nečekal, ale ty budeš asi vědět, o čem jsem předchozí slova napsal. Mám stále stejný mail, tak když buděš cítit potřebu, bej mi vědět. Jinak tě moc zdravím, tohle mé plkání odtud vymaž, jistě je to ve tvé moci, opravdu jsem nečekal, že se mi povede s tebou navázat opět kontakt. :-D

7 Marpefi Marpefi | 25. listopadu 2011 v 23:48 | Reagovat

[5]: čauko,

tak to nevím...jenom se setkávám s tím (a nejen u mě, ale kdekoliv na službě "blog.cz", že musím komentář posílat na 3x...

Když pošlu, tak to vyhodí chybu, kliknu na "komentovat" znovu a tak někdy 3x...a pak to vždy jde...tak možná trpělivost:)

Jinak se můžeš těšit na zbrusu nové stránky s mnohem větším záběrema  v novém kabátu, na kterém děláme:)

Měj se hezky

Petr

8 Marpefi Marpefi | 25. listopadu 2011 v 23:49 | Reagovat

[6]: tak to můžeš využít vlevo formulář pro zprávu, ta mi dojde zaručeně:)

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama