Komentáře

1 Pulitr Pulitr | 6. listopadu 2011 v 0:03 | Reagovat

Víte, jeden člověk mi řekl velkou pravdu. Člověk trpí šílenou touhou vše dávat do logických souvyslostí. Takže i svou existenci musí tedy ze své ppovahy  vysvětlit a přiřadit jí účel. Skutečný vědec toto nedělá, skutečný vědec říká to, co jeho objev znamená. Příklad s labutěmi se dá do češtiny přeložit tak jak říkáte. Všechny zkoumané labutě jsou bílé, černé jsme žádné nenašli, což znamená přesně to co říkáme, nikoli že černé nemohou být. No, jenže pak přijde jiný vědec a labuť rozemele zanalizuje a zjistí, že nemá enzymatickou dráhu pro syntézu černého barviva (což není pravda, ale držeme se příkladu). To znamená, že žádná labuť není schopna být černou, v překladu neexistuje černá labuť. Možná namítnete, že rozemlít jednu labuť je málo a že někde může být jiná, která tu dráhu má. Vězte že nemůže, takový zásah do genomu se nestane z generace na generaci, tudíž se musel odehrát dávno. Jenže teď mě napadá, vy vlastně nevěříte v tu evoluci...no jo, jak to obejít. Řekněme takhle, můžu jít ještě dál- neexistuje člověk, který dokáže žít s useknutou hlavou. To je myslím celkem podložený fakt. Psal jste tu o evoluci, já jí studuji a každý den mohu sledovat její práci. Evoluce existuje. Je to běžící fungující proces. Ovšem nešvarem lidí, buď takových jako jste vy, nebo takových vědců, kteří nedokáží odříci si spekulace  je tu snaha vysvětlit si vznik života. Nebylo by nakonec lepší říci si, o tomhle se nedá nic říct? Věda na rozdíl od náboženství má ale jednu výhodu, je stavěná na reálných věcech, jejichš fungování popisuje a zkoumá, tudíž prokazatelně existují. Tedy na faktech. Náboženství je založeno na víře, že něco nějak je. To je dost málo, ne, vzhledem k tomu že tomu podřizujete celý svůj život?
Uvědomte si prosím, že křesťanství je potomek malé židovské sekty. Proč je lepší než náboženství, která tu byla dávno před ním? To Bůh ostatním lidem jaksi neřekl o své pravé existenci dřív? Člověk jakožto druh tu byl mnohem dřív než křesťanství a Bible. Člověk dnešního typu jako druh prokazatelně migroval z Afriky a osidloval z ní svět. V té době už to nebyl žádný opičák, byl víceméně stejný jako jsme teď my. Křesťaství je lokalizováno na oblast blízkého východu a to dlouho poté, co byl svět osídlen lidmi. Ti lidé tím pádem na druhém konci světa neměli možn ost se s křesťastvím potkat.  ataky že nesetkali, dokud si církev neusmyslela, že všechny převede na "pravou víru". Nu a pokud je tedy pravdou, co tvrdíte vy, že existuje Bůh a jen Bible je to pravé ořechové, jak vysvětlíte to, že ostatní náboženské proudy, mnohdy mnohem starší než vaše židovská sekta, Boha neznají? Pokud je stvořil stejně jako nás, jakto že o něm nic nikdy nevěděli? Z toho pane vyplývá jedno: 1-Buď jsou náboženství výplodem lidského mozku a touhy vše logicky uchopit (dřív člověk neuměl pocopit blesk, tak si k tomu vymyslel božstvo, které se zlobí atd. Mimochodem my na tom nejsme o moc lépe, taky neumíme spoustuz věcí vysvětlit a hledáme k nim berličky), 2- Nebo mají VŠECHNA pravdu (vezmeme li si jakozkoumanou tezi že B/bůh/ové stvořil všechny lidi) a pak v nich musíme hledat průnik, protože to je to, co se nám v  té spoustě balastu zachovalo jako univerzální pravda. Všechny totiž popisují to samé, jen z jiných úhlů, nicméně po tak dlouhé době od jejich vzniku si nemůžeme být jisti, že cesty které popisují jsou ještě ty správné.

2 Marpefi Marpefi | 7. listopadu 2011 v 12:55 | Reagovat

[1]: Zdravím Vás,

díky za první vlaštovku k diskuzi. Pojďme na to:)

K té evoluci...myslím, že jsem to odepisoval v jiném komentáři a nevím zatím, jestli jste na něj reagoval (ještě jsem to nečetl)...takže znova tady:

- evoluce (mikro) ANO, nikdo nevyvrací a lze pozorovat přizpůsobování se prostředí v rámci existujícího druhu...

Očekával byste v případě existence Boha něco jiného? Že by vytvořil tvory, kteří by vymřeli okamžitě při sebemenší změně podmínek?...

Nicméně evoluce (MAKRO) ne...té nevěřím a nevěří jí ani spousta vědců...ano, je to teorie, ke které lze napasovat jistě nemálo výzkumných závěrů...jenže ty jsou často interpretací...

Co se týče Vašeho uznání, že se snažíme jít k počátku a vysvětlit vznik života...tak ano...Vy to podle všeho pokládáte za nedůležité a nepodstatné...ale já se domnívám, že je to kardinální záležitost. Vždyť zde platí slova tohoto vědce:

Dr. George Wald, nob. cena, Amer. biochemik a fyziolog:  "Když přijde na původ života na Zemi, jsou zde jen dvě možnosti: stvoření nebo spontánní plození (evoluce). Není žádná třetí možnost. Spontánní plození bylo popřeno před 100 lety, ale to nás vede jen k jednomu dalšímu závěru: nadpřirozené stvoření. My to nemůžeme přijmout z filozofických důvodů (osobní důvody); a tak volíme víru v nemožné: že život povstal spontánně náhodou."

Ano, jsou tu tyto 2 možnosti...ale přejít absenci jakýchkoliv důkazů pro možnost vzniku života z neživého nelze jen tak přejít...nejde říct, že není důležité se zajímat o to, jak tu život vznikl..

A víte proč? I kdyby tyto teorie byly 50/50, pak v případě existence Boha má Jeho odmítnutí a ignorování dalekosáhlé důsledky...

Pokud totiž život stvořil Bůh (a máme důvodné podezření, že ano...pak je také velmi pravděpodobné, že ho nestvořil jen tak z "hecu", ale má s námi svůj plán...a ten nenaplníme jinak, než tím, že k Bohu přijdeme...(ikdyž máte pravdu, že když dojde na lámání chleba, musí to být záležitostí víry...ostatně to i Bůh v Bibli požaduje - ale to je stejně i u víry v Jeho neexistenci)

Celá Vaše poslední část o mladosti křesťanství vychází z neznalostí křesťanství a židovství. Je samozřejmě pravdou, že je tu křes´tanství 2000 let. Když to řeknu ale zjednodušeně, tak je tu křesťanství celé lidské dějiny - od počátku.

Zodpovězme si totiž, o čem je křes´tanství? Křesťanství je o Ježíši Kristu...tedy o mesiáši, kterého několik tisíc let očekávali židé (pokud jste četl bibli tak víte, že křes´tasntví není jen o novém zákoně, ale i zákoně starém). Tedy židé, judaismus, nebo jakkoliv to nazveme bylo v dnešním slova smyslu křesťanstvím "v plenkách"...

Bůh tedy promlouval a jednal s lidma i před křesťanstvím samozřejmě...a to od počátku. A právě na stránkách starého zákona se dočítáme mnohá proroctví o přicházejícím mesiáši, který vysvobodí židovský národ a všechny ostatní národy...

A když Ježíš přišel, tak jej někteří rozpoznali, jako onoho mesiáše a jiní ne...Ježíš přišel ustanovit novou smlouvu (od té doby se Jeho následovníkům říkají křesťané).

Takže tak...

Problém člověka je jeho oddělení od Boha...a Ježíš udělal to, že přijal lidské tělo...Bůh se ponížil a žil mezi námi jako člověk...učil nás, trpěl za nás a nakonec Jej zabili. O všem však věděl a šel do toho dobrovolně, protože věděl, že pokud nás má zachránit, musí to udělat...

Petr

3 Michal Michal | E-mail | 9. prosince 2011 v 21:40 | Reagovat

Zdravím, se zájmem si pročítám vaše články. Věřím v Ježíše Krista jako zachránce, Božího syna. Rád bych přispěl k diskusi svým pozorováním.

Věřím právě z toho důvodu, že nevěřit ve stvořitele mi přijde naprosto nelogické. Mám dojem, že spousta lidí odmítá věřit, protože pak to opravdu musí pro člověka něco znamenat. Pokud Bůh je, tak nejsme stvořeni jen tak pro nic za nic, jen abychom si odžili svých několik let a je to. Pokud Bůh opravdu je, dostává existence vyšší smysl a nemůžeme Boha přehlížet. Jenže to se málokomu líbí. Chceme být sami sobě "bohy", je to poznat často ve vztazích, v rodinách. Touha po moci nám brání přijmout, že by mohl být někdo kdo nám má co do našeho jednání a celého žití co hovořit. Tolik z pozorování. Jdu na další články, díky za podněty. :-)

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.